Jídelna v obývacím pokoji - jak si vybrat stůl a židle?

23.10.2020

Móda pro otevřené prostory a propojené místnosti umožňuje, aby sady stolů a židlí vycházely z kuchyně nebo jídelny do obývacího pokoje. Stoly začaly být centrem rodinného života. Jsou místem, kde nejen jíme, přijímáme návštěvy, ale také každý den trávíme čas prací a povídáním. Zvažme tedy, jak velký sůl budeme potřebovat? Které židle jsou k tomu vhodné? Jak si vybrat funkční a vzhledově efektivní stůl do obývacího pokoje?

Kuchyň a jídelna - Baumax.cz

Nábytek do obývacího pokoje je nejdůležitější volbou, kterou děláme při zařizování domu nebo bytu. Obývací pokoj je vizitkou domu a místem, kde nejčastěji trávíme volný čas. Proto nám záleží nejen na pohodlí, ale také na vzhledu a kvalitě zvoleného nábytku. Nejjednodušším řešením, které zaručuje dokonalé sladění stolu a židlí s aranžmá místností, je systémový nábytek. Rozděleny na kolekce obsahujících různé varianty vybavení v kombinaci s jednotným designem. Kolekce pokrývají všechny typy nábytku: od komody přes obývací pokoj až po postele do ložnice, botníky a pracovní stoly. Můžeme snadno zařídit nejen obývací pokoj ve stejném stylu, ale také ložnici, předsíň a dokonce i domácí kancelář. Rovněž nebudeme muset čelit otázce, jaké jídelní židle se hodí ke stolu, který jsme si vybrali, protože je najdeme v sadě.

Jídelní sestavy - Baumax

Obdélníkový nebo kulatý - jaký stůl zvolit?

Tvar a velikost stolu pro obývací pokoj závisí na velikosti místnosti. Vezměte také v úvahu, kolik lidí u něj bude každý den sedět. Klasické sady budou ideální pro čtyřčlennou rodinu. Rozkládací stoly se osvědčí, když často organizujeme schůzky ve větší skupině a chybí nám prostor. Modely obdélníkového nebo čtvercového tvaru zaberou méně místa, pokud jej umístíme jednou ze stran ke zdi.

Kulatý stůl rád dominuje v místnosti, je efektivnější a elegantnější. Vypadá skvěle uprostřed místnosti nebo je umístěn ve vzdálenosti od jiného nábytku. Je však obtížněji umístit jej do interiéru, tak aby při procházení obývacího pokoje nebránil průchodu.

Jídelní a barové židle, stoličky a lavice - Baumax.cz

Židle do obývacího pokoje.

Sady stolů a židlí jsou pohodlným řešením, pokud chcete ušetřit čas a vyhnout se problémům s nesprávně vybranými prvky. Máte jistotu, že nejen barvy budou ve shodě, ale také rozměry budou kompatibilní a židle se vejdou do prostoru pod stolem.

Zejména modely čalouněných nebo plastových židlí mají tvary, které jim brání v umístění pod desku stolu.

Čalouněné židle často připomínají pohodlná křesla a slouží jako dekorativní nábytek. Hodí se do klasického i moderního aranžmá a jsou také nezbytností v glamour interiérech. Čalounění hraje velkou roli - ty z přírodních materiálů s jasnými barvami nebo s jemnými chlupy, jako je velur nebo samet, vypadají skvěle. Zabírají však mnohem více místa a proto před nákupem stojí nad tím popřemýšlet.

 

Nápad je důležitý!

Při prohlížení průvodců bytového designu si všimneme, že k módě se vrací dřevěné židle a stoly ve vintage stylu. Výrobci nábytku tento trend využili a nabízejí zákazníkům modely inspirované starými návrhy židlí, ale vyrobené dnes. ´Milovníci renovace nábytku a kutilově určitě dokážou najít originální kousky, ale nabídka nového nábytku je velmi pestrá a má své vlastní kouzlo. Neustálé popularitě se těší zejména nábytek z borovice.

Módní trendy se nyní odklání od návrhu sad identických židlí ve prospěch sad, které májí jednu společnou věc: stejný tvar a dřevo jako základní materiál, ale různé barevné provedení. Stojí za to věnovat pozornost těmto návrhům, protože je to dokonalý způsob, jak ukázat svůj vlastní styl a jedinečnost interiéru.


 

Zpět