Jak zařídit obývací pokoj s krbem?

11.10.2022

Máme rádi útulné interiéry, které lákají teplem a příjemnou atmosférou, vybízejí k relaxaci a odpočinku. Nic nedodá místnosti více jedinečný a útulný charakter než krb. Obývací pokoj s krbem uprostřed místnosti, vytváří jedinečnou atmosféru a vypadá vždy efektně. Máme jej ale rádi zejména během dlouhých zimních večerů, když venku mrzne, padají sněhové vločky, v krbu hoří polena a my si můžeme doma sednout ke krbu a ohřát se při jeho teple, které vyzařuje. Mít doma krb, je snem mnoha z nás. Máte ale být v panelovém domě? Nevadí. V naší nabídce jsou i krby, které můžete použit také i tam.

Ovšem zařídit obývací pokoj s krbem může být celkem výzva, která vyžaduje atypické řešení a opravdu dobré prostorové uspořádání místnosti. Chcete-li vidět, jak uspořádat obývací pokoj s krbem, a zároveň chcete vybrat vhodný pro vás krb, inspirujte se nápady našich odborníků. Ty pro vás připravili zajímavé typy na uspořádání krbových kamen v obývacím pokoji a aranžmá s krbem v hlavní roli. V případě pokud nevíte, jaký typ se hodí do vašeho interiéru, a zároveň splňuje potřebné požadavky na jeho instalaci, v takovém případě si můžete přečíst náš malý průvodce krby, který jsme pro vás také připravili. Je na vás, jaké řešení si vyberete, a jaké nápady použijete. Pokoj s krbem vypadá v každém aranžmá kouzelně.


V tomto článku:

1. Krb v elegantním obývacím pokoji

2. Imitace krbu - uspořádání obývacího pokoje v panelovém nebo činžovním domě

3. Útulný obývací pokoj s rohovým krbem

4. Elektrický krb nebo volně stojící krb - alternativa pro klasické krby

5. Obývací pokoj s elektrickým krbem

6. Co je volně stojící krb a jak jej uspořádat v obývacím pokoji?

7. Jak vybrat ideální místo pro krb

8. Podívejte se na naši nabídku!Krb v elegantním obývacím pokoji

Jak uspořádat obývací pokoj s krbem tak, aby měl jedinečný charakter? Na to existuje alespoň pár dobrých řešení. Dnes chceme nabídnout takové možnosti uspořádání, ve kterém krb bude hrát hlavní roli v aranžmá obývacího pokoje.

V případě moderních rodinných domů je místo pro krb většinou navrženo tak, že je umístěno ve středové části místnosti v domě. To má samozřejmě své opodstatnění. Krb se má stát hlavní dekorací interiéru, která upoutá pozornost jak členů domácnosti, tak hostů. Je to prvek, který má potěšit a inspirovat. Ke krbu musí být snadný přístup, aby se každý mohl u něj ohřát, a zároveň byl na něj hezký pohled z každé strany. Nábytek, dekorace a další doplňky vybrané pro aranžmá by měly být pozadím pro krb.

Uspořádání krbu, který má hrát hlavní roli ve stylingu, by se mělo vymezit především na zdůraznění jeho přítomnosti v interiéru, a zároveň omezení dekorativnosti dalšího zařízení, nábytku a textilií. Samotný krb lze využít jako místo, kde můžeme umístit a vyexponovat rodinné suvenýry, fotografie a další dekorace. Obzvláště oblíbeným řešením je zavěšení ozdob, girland či věnců na krb, zdůrazňující roční období nebo blížící se svátky. Obzvlášť během Vánoc si můžete obývací pokoj s krbem velmi atraktivně vyzdobit.

Imitace krbu - uspořádání obývacího pokoje v panelovém nebo činžovním domě

Ne každý může umístit do interiéru tradiční krb. Pro ty, kteří by si i přes určitá omezení chtěli zařídit obývací pokoj s krbem, máme zajímavý návrh. Dekorativní krb, který je imitací skutečného krbu. Rám může být vyroben ze dřeva, sádrokartonu a také polystyrenu, ale často může být i stylizován tak, aby připomínal skutečný krb. Konstrukci lze namontovat kdekoli, díky čemu můžete tak vytvořit zcela personalizovaný vzhled ve vybraném stylu.  

Přestože v imitaci krbu nemůžete pálit dřevem, můžete do něj umístit atmosférické svíčky, které vnesou do obývacího pokoje útulnou, romantickou atmosféru. Volně stojící imitace krbu, ačkoliv neposkytuje kouzlo hřejivého ohně, má mnoho výhod. Může se také stát místem, kde vystavíme předměty či drobnosti, které jsou pro nás cenné. Je to prostor také pro rodinné nebo jiné fotografie. Pokud vzhledem k tomu, že jste majitelem bytu v panelovém či činžovním domě a nepřichází v úvahu instalace skutečného krbu, v takovém případě imitace dekorativního krbu bude skvělou volbou, která může zatraktivnit a zútulnit prostor. Hodí se do každého uspořádání, a to jak v klasickém či moderním stylu, proto rozhodně potěší i ty nejnáročnější.

Útulný obývací pokoj s rohovým krbem

Rohový krb je velmi zajímavým řešením, používaným především pro otevřené, moderní obývací pokoje. Rohový krb, známý také jako oboustranný krb, je zajímavý model, který vám umožní vychutnat si pohled na hořící plameny z různých částí obývacího pokoje.

Rohový krb je mimořádně efektní řešení, bohužel ne všude bude fungovat. Ovšem tam, kde jej můžete instalovat, nabídne mnoho výhod. Například pokud oboustranný krb umístíme na rohu obývacího pokoje spojeného s jídelnou, perfektně vytopí obě místnosti. Dobrý a funkční rohový krb bude neoceněným prvkem vybavení. Proto jej ocení jistě každý, kdo si jej pořídí.  

Elektrický krb nebo volně stojící krb - alternativa pro klasické krby

Dalším zajímavým řešením, které zde chceme uvést, jsou elektrické krby, ale i volně stojící krby. Jak zařídit krby tohoto typu v obývacím pokoji?

Tam, kde nemůžete postavit tradiční krb, lze s úspěchem nainstalovat elektrický. Toto řešení je v posledních letech velmi módní a hodí se i do panelových či činžovních bytů. Moderní elektrický krb dodává interiéru teplo, i když ne přímo od hořícího ohně. Instalace elektrického krbu nevyžaduje speciálně přípravu místa ale ani kouřovod.  

Obývací pokoj s elektrickým krbem

Elektrický krb je zařízení, které připomíná klasický krb, ale bez použití polen, živého ohně a popela. Krb je v tomto případě poháněn elektřinou, nepotřebuje komín ani žádné dodatečné větrání pro odvod kouře, nehromadí se v něm popel a nevyžaduje neustálé přikládání dřeva. Můžeme tedy s jistotou říci, že umístění elektrického krbu do aranžmá obývacího pokoje je vynikajícím řešením. Můžete si také vybrat design krbu. Pro moderní interiéry jednoduchý, minimalistický design, a pro pokoje v klasickém, rustikálním či vintage stylu více zdobené krby, které zdůrazní charakter aranžmá.

Co je volně stojící krb a jak jej uspořádat v obývacím pokoji?

Volně stojící krb je levný a účinný zdroj tepla, vytápěný dřevem, což je ekologické palivo, běžně dostupné. Volně stojící krbová kamna, stejně jako krb dokážou zpestřit každý prostor a dodat mu atmosférické kouzlo. Volně stojící krbová kamna se vyrábějí z oceli ale i litiny. Materiál, z jakého byl krb vyroben, do značné míry určuje jeho konečný vzhled. Ocelová krbová kamna mají jednoduchý design, jsou menší a mají slabší topné parametry. Litinové krby mají naopak mnohem atraktivnější a elegantnější vzhled a jsou více výkonné. Když k nim pořídíte systém rozvodu tepla, můžete krbem vytopit také i další pokoj nebo pokoje.

Jak vybrat ideální místo pro krb

Jak zařídit krb v obývacím pokoji a jak najít ideální místo pro jeho uspořádání? Zde je několik návrhů, které vám s tímto úkolem pomohou:

Vezměte v úvahu pevnost podkladu. Odhaduje se, že průměrná hmotnost krbu je cca 800 kg, proto se před instalací vyplatí ujistit se, že podlaha v daném místě bude dostatečně stabilní a odolná. Tento problém samozřejmě nevznikne při instalaci elektrického krbu nebo menšího volně stojícího krbu.

Zajistěte přístup ke komínu. Ten by měl mít požadované rozměry a splňovat požadavky na daný typ krbu. Navíc by měl vykazovat vysokou odolnost vůči teplu a vlhkosti.

Pro krb bude vhodné místo mimo dosah elektrických a vodovodních instalací. Jak odborníci zdůrazňují, krb by měl být instalován na stěnu v místě, kde nebyly vedeny kabely. V případě instalace je nutné tento bezpečnostní požadavek dodržet.

Aby byl obývací pokoj s krbem zařízen funkčně a útulně, dbejte na to, aby jeho umístění neznesnadňovalo pohyb v interiéru. To je obzvláště důležité, protože je třeba si uvědomit, že krb sám o sobě není všechno. Důležitý je také prostor kolem krbu. Zde umístíme potřebné krbové příslušenství, jako je stojan na dřevo nebo pohrabáč. Vhodné umístění by mělo znamenat, že se při pohybu po obývacím pokoji nebudete muset vyhýbat všem těmto doplňkovým prvkům.

Podívejte se na naši nabídku!

Pokud si nejste jisti, jak vybrat dokonalý krb nebo čím krb obložit, určitě navštivte náš obchod BauMax. Naši odborníci vám pomohou najít nejlepší řešení a zodpoví všechny vaše otázky.

Náš obchod nabízí velmi moderní elektrické krby, tradiční krby, volně stojící krby nebo kachlová kamna. Rozmanitost naší nabídky vás rozhodně osloví. Chcete krb v moderním či tradičním stylu? Není problém. Naše zařízení budou fungovat v každém interiéru bez ohledu na to jak velký je pokoj, ani v jakém stylu byl zařízen. Když se pro něj rozhodnete, velmi snadno u nás najdete produkt, který vám nejvíce vyhovuje.

Pamatujte, že krb je skvělá investice. Hodí se do jakéhokoliv stylu nebo uspořádání interiéru, ale také, kromě toho vnáší do domu či bytu vřelou, útulnou a příjemnou atmosféru. Pokud sníte o obývacím pokoji s krbem, kde se všichni budou cítit skvěle, ale zároveň chcete místnost ohřát, pořiďte si krb. Je to rozhodně záruka útulného a příjemného aranžmá, které ocení všichni členové domácnosti. Místnost s krbem vypadá neodolatelně, a je na první pohled velmi efektní. Když venku prší nebo mrzne, není nic příjemnějšího než odpočinek u hořícího krbu a pohled na hořící plameny.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Interiérové doplňky - jak rychle a levně zařídit útulné bydlení


Originální stolní osvětlení - jak vybrat správné osvětlení stolu?


Skříňový nábytek do obývacího pokoje, ložnice, kanceláře!


 

Zpět