Interiérové doplňky - jak rychle a levně zařídit útulné bydlení

07.10.2022

Doplňky a dekorace mají velkou moc. I sebelépe navržené aranžmá je bez nich prázdné a nevýrazné. Právě drobné nenápadné detaily dotvářejí atmosféru místnosti a zároveň ji zútulňují. Není také žádným tajemstvím, že cena doplňků, které můžeme použít k aranžmá pokoje, vás může nemile překvapit. Stává se, že interiérové ​​doplňky stojí hodně, někdy dokonce tolik jako samotný nábytek nebo i více. Ne vždy se však vyplatí za ně utrácet majlant. Jestli vás zajímá, jak rychle a za pár korun zařídit útulný byt, podívejte se, co pro vás připravily a co radí naši odborníci!

V článku najdete tipy, jak zútulnit váš domov, jaké dekorace budou vhodné na stěnu a na vyzdobení nábytku nebo jaké kousky použít, když chcete ozdobit obývací pokoj, ložnici nebo kuchyni.


V tomto článku:

1. Jak vybrat doplňky do interiéru?

2. Designové a funkční … jaké by měly být interiérové ​​dekorace?

3. Doplňky na míru … aneb jak to nepřehnat s výzdobou interiérů?

4. Dělá atmosférické osvětlení útulný domov?

5. Stylové doplňky do bytu – jak je vybrat?

6. Rolety a žaluzie - přírodní materiály pro uspořádání obývacího pokoje

7. Koberec, který vytvoří útulný obývací pokoj

8. Porcelán a keramika jako jedinečná stolní dekoraceJak vybrat doplňky do interiéru?

Umění vybrat detaily, doplňky a dekorace - tedy všechny ty drobnosti, které dodávají bytu či domu styl a charakter - na rozdíl od zdání, není to snadný úkol. Zde je jednoduchý příklad. Popřemýšlejte, zdali jste si někdy koupili nějaký prvek na výzdobu jen proto, že ve výloze vypadal fantasticky, a po návratu domů jste koupě litovali, protože se doplněk do vašeho bytu vůbec nehodil? Ach jo. Problém je v tom, že o umění výběru doplňků pro konkrétní styly aranžmá víme stále příliš málo.

Když chcete zařídit byt stylově, musíte se naučit umění ladit dekorativní prvky s charakterem a stylem interiérů. Zde je několik tipů, které vám pomohou levně a efektně zařídit byt nebo dům, a dodat vašemu bydlení příjemnou atmosféru.

Designové a funkční … jaké by měly být interiérové ​​dekorace?

Stylové prvky do bytu mají potěšit zrak, ale málokdy je to jejich jediná funkce. Neméně důležité je, zda mají nějaké praktické využití, tak jako například nábytek do obývacího pokoje, zrcadla nebo textilie. Znamená to, že bychom se tedy měli zcela vzdát zdánlivě neužitečných předmětů? Ne, ale pamatujte na rovnováhu během hledání módních prvků do bytu – některé kousky jsou navrženy s účelem dodat prostoru útulnost. Bytové doplňky totiž ovlivňují náladu členů domácnosti a hostů, a neplní pouze dekorativní funkci.

Doplňky na míru … aneb jak to nepřehnat s výzdobou interiérů?

Chcete vytvořit útulnou atmosféru v ložnici, stylový obývací pokoj, elegantní předsíň, ale nevíte jak? Držte se dvou pravidel. Za prvé, méně je více. Někdy jedna konkrétní věc dokáže víc než několik složitě sestavených kousků. Elegantní závěsy, designové židle, příjemný na dotek koberec, exotická květina, designový obrázek, stejně jako figurka přivezená z daleké cesty a další suvenýry stačí na to, aby dodat místnosti požadovaný charakter nebo atmosféru. Vše to, kromě nábytku, který je základem každého aranžmá, doplní prostor a vykouzli v ním jedinečnou atmosféru.

Druhé zlaté pravidlo říká, že doplňkové předměty a dekorace by měly zdůrazňovat charakter a vybraný styl aranžmá. Chcete-li například zařídit útulnou ložnici ve skandinávském stylu, zvolte nábytek z přírodního dřeva a jednoduché, světlé dekorace. Na to stačí opravdu málo. Vzorované textilie nebo příliš bohaté dekorace se v takovém prostoru neosvědčí. Důslednost stylingu je velmi důležitá. Pokud máte definovaný styl dané místnosti, držte se jejího rámce nejen při výběru nábytku, ale také dekorací. To se vám vždy vyplatí.

Dělá atmosférické osvětlení útulný domov?

Nepochybně ano! Bytoví designéři jako mantru opakují názor, že pokud se za něco vyplatí utrácet více, pak za věci, které používáme často, a které mají na design a vzhled místností největší vliv. Kromě stropních svítidel, vyplatí se vám pořídit si rovněž nástěnná svítidla, stojací lampy a stolní lampy, které se podělí na celkovém efektu a navedou příjemnou atmosféru.

Svítidla vynikají svým vzhledem a určují styl interiéru. Nemůžete si vybrat jen ledajaké modely, zvláště pokud vybíráte svítidla na kuchyňský ostrůvek, stůl v jídelně nebo ty do obývacího pokoje. Nemusí se však jednat o svítidla v přepychovém provedení se zlacením a krystaly. Měly by dobře ladit ke stylu uspořádání a doplňovat jej. Často je vhodně zvolená lampa hlavním prvkem celé výzdoby. Proto je to prvek, do kterého se rozhodně vyplatí investovat.

Stylové doplňky do bytu – jak je vybrat?

Hledání doplňků a dekorací se vyplatí začít přesným plánovaním. Prohlédněte si ​​katalogy s bytovými doplňky, hledejte inspiraci a současné trendy na internetu nebo v obchodech s nábytkem. Zkontrolujte, které z nich jsou v souladu se stylem vašeho aranžmá. Útulná ložnice získá elegantní vzhled, pokud zvolíte designovou noční lampu. Pro zdůraznění útulné atmosféry v koupelně můžete si pořídit obklady imitace dřeva, které dokonale oteplí prostor, ale také mu dodají jedinečný vzhled. Ano, obklady mohou být ozdobou! Nesnažte se dělat nic silu, někdy třeba stačí zvolit klasiku a minimalismus. Ne vždy drahý nábytek a dekorace jsou klíčem k úspěšnému stylingu. Stává se, že nejvíce atraktivní jsou aranžmá za pár korun, ale navržená s citem. Každý z vás si může takové zařídit. Stačí naslouchat potřebám svým a ostatních členů domácnosti, určit co je pro vás prioritou, a co se vám líbí bez ohledu na trendy, a také určit v jakých místech se cítíte nejlíp. Vybavení musí sloužit vám, ne naopak.

Jaké doplňky, které se dají levně pořídit mají největší efekt? Zde je náš výběr top 5 nejlepších!

Záclony pomohou zařídit útulný obývací pokoj

Záclony a žaluzie vyměňujeme jen zřídka. Proto se vyplatí je přizpůsobit stylu aranžmá a zajistit, aby byly kvalitní. Měly by se snadno čistit a stejně tak během praní by se neměly deformovat a po dlouhou dobu si zachovat svůj původní vzhled. Můžete vybírat z mnoha vzorů a materiálů dostupných na trhu. Záclony můžete vybrat hotové nebo na míru podle toho, co bude pro vás vhodnější.

Rolety a žaluzie - přírodní materiály pro uspořádání obývacího pokoje

Stále častěji, zejména v moderních interiérech, se vzdáváme záclon a závěsů. Místo toho máte možnost použít žaluzie a rolety. Jak žaluzie, tak rolety mají výrazný vzhled a určují vzhled oken. Proto stojí za to zajistit, aby dobře hodily ke stylu aranžmá. Navíc s nimi manipulujeme každý den, co bude vyžadovat kvalitní provedení, a to jak materiálu výroby, tak i mechanismu. Nevyměňujete je totiž tak často, jak záclony, ale máte je na léta. Ze všech těchto důvodů se vyplatí do nich zainvestovat trochu víc, abyste měli jistotu, že vám budou dobře a dlouho sloužit.

Koberec, který vytvoří útulný obývací pokoj

Na nějakou dobu jsme se vzdali koberců do interiérů. Naštěstí si opět získávají oblibu. Koberec může být nejen designovým doplňkem, ale rovněž zateplit byt. Při nákupu koberce je dobré pořídit si kvalitní produkt. Koneckonců, tento prvek výbavy se může časem otřít či deformovat. Navíc se může vlivem čištění a třeba i sluncem odbarvit.

Porcelán a keramika jako jedinečná stolní dekorace

Krásné porcelánové či keramické nádobí zdobí naše domovy desítky nebo dokonce stovky let. Keramické talíře a šálky mají často nádherně zdobení a jejich provedení překvapuje propracovaností a rafinovaností tvarů. Současně můžete najít rovněž moderní porcelán či keramiku, jejíž design odkazuje na jednoduché tvary a barvy. Takové nádobí je hitem v případě minimalistických interiérů. Keramika je proto dokonalým příkladem dekoračního doplňku, který má kromě své dekorativní funkce i praktické uplatnění. Pro váš porcelán můžete použít třeba speciální polici nebo vitrínu, aby zdobily váš interiér nejen během stolování, ale i mimo něj.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Originální stolní osvětlení - jak vybrat správné osvětlení stolu?


Pohodlná kontinentální postel – jakou si vybrat?


Jak vybrat soklové lišty pro podlahové panely


 

Zpět