Skříňový nábytek do obývacího pokoje, ložnice, kanceláře!

10.09.2022

Nábytek, který používáme pro zařízení interiéru, lze rozdělit do několika kategorií. Jedno ze základních dělení je to, které rozlišuje skříňový a rámový nábytek. Skříňový nábytek je velká skupina výrobků, do které patří mimo jiné komody, TV skříňky, šatní skříně, botníky, ale i regály a vitríny. Dnes vám chceme říci něco více o skříňovém nábytku, jeho konstrukci a použití. Pokud vás zajímá, do jakých interiérů, kromě obývacího pokoje se hodí, podívejte se na naše inspirace!

 

Interiér obývacího pokoje, který díky nábytku působí prostorně

 


V tomto článku:

1. Odkud se vzal název skříňový nábytek?

2. Jaký je rozdíl mezi skříňovým a rámovým nábytkem?

3. V jakých interiérech se vyplatí skříňový nábytek použít?

4. Skříňový nábytek do obývacího pokoje – pro snadné uspořádaní udržení pořádku

5. Obchod BauMax - největší výběr skříňového nábytku!

6. Použití skříňového nábytku v malém bytě?

  

Odkud se vzal název skříňový nábytek?

Skříňový nábytek je ten, jehož jednotlivé prvky vytvářejí omezený a uzavřený prostor. Proto lze říci, že tento typ nábytku se vyznačuje kompaktní konstrukcí. Samostatný skříňový nábytek jsou prvky, které vytvářejí určitý celek, ale mohou fungovat i samostatně, jako plnohodnotné kusy nábytku. Navíc je lze vzájemně libovolně kombinovat a skládat a vytvářet tak zajímavá aranžmá, často šitá na míru konkrétní místnosti. Tento typ nábytku je vybaven uzamykatelnými skříňkami a funkčními zásuvkami. Vyrábí se z panelových prvků, jako je překližka, dřevovláknitá deska nebo dřevotříska. Klasickým příkladem skříňového nábytku jsou komody, TV skříňky, šatní skříně a funkční regály.

 

Nábytek v místnosti

 

 

Jaký je rozdíl mezi skříňovým a rámovým nábytkem?

Rozdíl mezi skříňovým a rámovým nábytkem je v jeho konstrukci a vzhledu. Rámový nábytek má otevřenou konstrukci, příkladem může být knihovna s otevřenými policemi, stůl nebo židle. Rámový nábytek působí lehčím a subtilnějším dojmem. Skříňový nábytek je naopak masivní a často objemný. Je ideální pro zařizování domů, bytů ale i kanceláří. Všude tam, kde je potřeba mnoho skladovacího a úložného prostoru.

 

Regál, stůl a židle - nábytek v obývacím pokoji

 

V jakých interiérech se vyplatí skříňový nábytek použít?

Využití skříňového nábytku může být opravdu široké. Hodí se do každé místnosti, kde dokáže vytvořit moderní aranžmá! Je těžké si představit obývací pokoj bez stylového TV stolku, vitrín, ve kterých můžete vystavit skleněné, porcelánové a jiné dekorace a komod, které celému stylu dodají jedinečný charakter. V ložnici nelze opomenout toaletní stolek a šatní skříň, dětský pokoj nebo kancelář se zase neobejdou bez regálů, skříněk a psacího stolu. Skříňový nábytek je také perfektním řešením do předsíně, zvláště pokud máte v předsíni funkční výklenek. Takový výklenek je přímo stvořen pro umístění šatní skříně, do které můžete dát všechny kabáty, boty a doplňky, které používáte na ven.

Rozmanitost stylů skříňového nábytku umožňuje, aby snadno ladily i do tak náročných interiérů, jakými jsou ty ve stylu loft nebo glamour. Množství modelů skříňového nábytku z naší nabídky splní očekávání každého zákazníka a umožní mu vybrat to, co vyhovuje jeho potřebám.

 

 Novinky v nabídce BauMax – nábytková stěna do obývacího pokoje

 

Skříňový modulární nábytek

Skříňový modulový nábytek lze libovolně kombinovat a doplňovat. Velmi často se prodává ve formě jednotlivých prvků z rozsáhlé kolekce. Modulový nábytek je jedním z nejzajímavějších řešení, které dnes trh s nábytkem nabízí, nejen pro obývací pokoj. Možnost zakoupení jednoho nebo několika vybraných modulů vám umožní vytvořit personalizovaný a jedinečný styl v různých místnostech. Kombinace modulových prvků vytvoří ucelené aranžmá a dojem pořádku v místnosti. Obývací pokoj či jiná místnost může být díky nim ještě více funkční a příjemná.

 

Bílá sada nábytku v rustikálním stylu do obývacího pokoje

 

Skříňový nábytek do obývacího pokoje – pro snadné uspořádaní udržení pořádku

Každý kus nábytku by měl v sobě spojovat funkčnost a atraktivní design. Takový je přesně skříňový nábytek do různých interiérů. Nejlépe je vystihuje slovo ergonomie, spojující praktičnost a funkčnost jednotlivých prvků. Tato jedinečná vlastnost se jistě bude hodit do domů a bytů, kde majitelé oceňují řád a pořádek. Šatníky, šatní skříně, komody, regály a vitríny umožňují udržovat v interiéru pořádek.

Skříňový nábytek ze dřeva nebo MDF desek je navržen tak, aby se do jeho vnitřku vešlo co nejvíce předmětů a oděvů, a aby přitom zabíral co nejméně využitelného prostoru v dané místnosti. Je dobré, když má konkrétní kus nábytku samostatné prvky - uzamykatelné skříňky, otevřené police a praktické zásuvky. Díky tomu tvar nábytku nepůsobí monotónně a navíc umožňuje praktické uložení různých předmětů. Je ideální na lůžkoviny, oblečení, textil, nádobí atd.

Skříňový nábytek je univerzální a měl by být součástí každé místnosti - dobře poslouží v předsíni, obývacím pokoji, ložnici, koupelně, pracovně, ale i v domácí dílně! Díky správnému uspořádání těchto produktů v interiérech domu můžete snížit nepořádek na nulu - stačí pravidelně třídit obsah polic a zásuvek.

 

Nábytek pro různé předměty

 

Obchod BauMax - největší výběr skříňového nábytku!

Pořízení nábytku v našem obchodě zaručuje nákup kvalitních produktů. Naše kategorie jsou neustále doplňovány a přizpůsobovány nejnovějším interiérovým trendům. Kromě toho věnujeme pozornost materiálům, ze kterých je náš nábytek vyroben a jak je dokončen. Chceme, aby naši zákazníci byli s nákupem spokojeni i po dlouhodobém používání nábytku. Bohata nabídka vám umožní vybrat si něco, co nejlépe zdůrazní charakter vašeho interiéru. Náš skříňový nábytek je dostupný také v sadách, díky tomu si při jednorázovém nákupu můžete objednat veškerý nábytek, který vám umožní vytvořit jedinečné aranžmá. Koupí hotové nábytkové sestavy navíc zajistíte jednotné a elegantní uspořádání jakéhokoli interiéru vašeho domova, bytu či kanceláře.

 

Použití skříňového nábytku v malém bytě?

V malých bytech budou skříňové prvky fungovat lepé než kde jinde! Ostatně v místnostech s malou plochou je třeba se postarat o pořádek a funkčně využít každý centimetr volného místa. Menší byt neznamená, že je věcí a doplňků v pokojích méně.

V malých prostorech je skříňový nábytek do obývacího pokoje a ložnice nejlepší volbou. V tomto případě je nejlépe si vybrat takový nábytek, který je vysoký. Regály se osvědčí dokonale, protože se v nich najde místo pro spoustu věcí, a nezabere mnoho prostoru. Nízký nábytek, jako jsou komody a skříňky se používá v ložnicích, například jako náhrada nočních stolků. Takový nábytek si můžete umístit i v obývacím pokoji. V tomto případě může posloužit jako alternativa k TV skříňce. Mnoho lidí používá regály ve formě moderní příčky v obývacím pokoji – stačí na nich umístit různé druhy rostlin a vytvořit tak v obývacím pokoji prolamovanou, přírodní zástěnu, kterou lze oddělit například jednotlivé části pokoje. Jedná se o velmi populární, funkční a estetické řešení, vhodné pro oddělení například místa na spaní v časti obývacího pokoje nebo pracovny. Široká škála využití způsobuje, že takový regál je ideální v malých bytech, kde je obývací pokoj většinou multifunkční místností.

 

Nábytkova sestava a konferenční stolek v provensálském stylu

 

V nabídce obchodu BauMax najdete široký výběr skříňového nábytku. Většinou tento nábytek v naší nabídce je v dýhovaném provedení, v dekoru přírodního dřeva, díky čemu se skvěle hodí pro moderní a klasické interiéry či do jakéhokoliv jiného aranžmá. Dřevo, stejně jako dýhovaná nábytková deska je velmi univerzální materiál, který se nejčastěji používá pro nábytek do obývacího pokoje, kuchyně, ložnice, předsíně či dětského pokoje. Pro svůj byt či dům si můžete vybrat jak funkční a atraktivní nábytkové sestavy, tak i univerzální modulový nábytek, který budete moct libovolně kombinovat nebo sestavovat! Nábytek dostupný v naší nabídce je navržen v souladu s nejnovějšími trendy. Má kvalitní provedení a zpracování. Výhodou našeho nábytku je, že si můžete vybrat nábytek v libovolném stylu a provedení, které bude vhodné pro každý interiér, jak obývací pokoj, ale i další.

 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Nábytek na míru – kdy je nejlepší čas se rozhodnout?


Jak vystavit květiny doma


Práce z domova - volíme pohodlnou kancelářskou židli

Zpět