Jak vyzdobit kuchyně navržené v různých stylech?

08.04.2021

 

Kuchyň je místo, kde obvykle trávíme hodně času. Připravujeme jídlo, snídáme, uklízíme nebo myjeme nádobí a vybalujeme zakoupené potraviny a ukládáme je do ledničky. Proto by měla být kuchyň funkční. Správně uspořádaný prostor rozhodně usnadňuje kuchyňské práce. K dosažení maximální efektivity a funkčnosti napomáhá vhodné uspořádání nábytku, zejména kuchyňských skříněk - které jsou velmi často zavěšeny příliš vysoko nebo příliš daleko od nejčastěji používaných povrchů.

Moderní kuchyňský nábytek je prvním krokem k pohodlí a funkčnosti, ale kuchyňský prostor by měl být nejen funkční, ale zároveň mít jedinečný charakter. Moderní uspořádání místnosti a zajímavé aranžmá dodá vaší kuchyni  jedinečný vzhled, a to i bez důkladné renovace. Díky tomu se budete v kuchyni cítit dobře, a kuchyňské práce budete vykonávat s radostí. Protože nic nepotěší více než příjemný na pohled interiér kuchyní.

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Výzdoba kuchyně dřevěnými nástěnnými panely

 

Skvělým způsobem jak zcela změnit dekor vaší kuchyně je použití laminovaného skla.  Laminované sklo jako nástěnná dekorace může být použito i přímo nad sporákem, protože sklo je odolné vůči vysokým teplotám. Snadno se také udržuje - veškeré nečistoty nebo skvrny lze z povrchu odstranit běžnými čisticími prostředky. Jelikož je vrstvené sklo k dispozici v mnoha variantách a vzorech, může se stát dokonalou ozdobou vaší stěny za kuchyňskou linkou.

Dalším řešením jsou dekorativní panely do kuchyně, které lze nalepit přímo nad pracovní desku nebo kuchyňskou linku. Jsou odolné proti vlhkosti a nečistotám a jejich největší předností je moderní vzhled, který dodávají interiéru.

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Dekorace na kuchyňské stěny

 

Nemusíte hned vyměňovat kuchyňský nábytek, abyste změnili dekor vaší kuchyně. Pro výzdobu a atraktivní aranžmá kuchyně vám pomůžou obrázky na zeď. Tyto dekorace jsou velmi populární a často voleny zákazníky, a to nejen do kuchyně, ale také do ložnice. Obrazy jsou skvělou výzdobou stěn v každé místnosti, protože můžeme volit jak dle tematiky tak „technických“ parametrů. Do kuchyně si můžete koupit fotografie, ručně malované obrazy a tematické grafiky vytištěné na plátně. V interiérech, jako jsou kuchyně, nejlépe fungují obrazy s motivem koření, ovoce, rostlin a zeleniny. Každý by si samozřejmě měl přizpůsobit nástěnnou dekoraci podle svého vkusu, ale můžete použít i téma vaření.

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Univerzální dekorace a doplňky do kuchyně

 

Kuchyňské úpravy využívající standardní dekorativní prvky jsou velmi běžné. Každý z vás má jistě dekorativní talíře, nástěnné dekorace jako korkové nebo magnetické desky nebo dokonce dekorativní nádoby na sypké potraviny. Mezi univerzální dekorace do kuchyně patří také kovové prvky, zajímavě stojany na nože nebo nádobí, elegantní, volně stojící odkapávače na nádobí a sklenice s kořením.

Posledně zmíněný návrh je stále častější výzdobou kuchyňských linek. A co víc - můžete si jej vyrobit sami. Do velké skleněné nádoby stačí nasypat fazolové lusky, cizrnu, hrášek nebo barevné koření. Můžete použít čerstvé výrobky nebo ty, které jsou ve vaší kuchyni již delší dobu, a datum jejich spotřeby se chýlí ke konci. Svou kuchyň můžete vyzdobit mnoha způsoby, ale nejlepší nápady na výzdobu jsou ty nejjednodušší a nejlevnější řešení.

 

Kuchyňské dekorace s bylinkami

 

Dalším nápadem na dokonalou výzdobu kuchyně jsou bylinky a dekorativní nádoby na rostliny. Svou kuchyňskou desku můžete ozdobit sazenicemi máty, bazalky, rozmarýnu - vším, co každý den používáte k vaření. Rostliny a bylinky mohou také zdobit okna. Zelené interiéry vždy navádějí pocit klidu a harmonie. Můžete také zasadit domácí květiny do květináče, a dokonce - pokud máte tyč s háčky, zavěsit květináče na stěny v kuchyni. Zelené uspořádání dodá místnosti jedinečné kouzlo a hezky jí provoní.

 

Nástěnné organizéry a kuchyňské tyče

 

Tyto kovové prvky lze namontovat kdekoliv na zeď. Kovová tyč může být velmi dlouhá a díky namontovaným na ni háčkům - můžete pověsit: hrnečky, kuchyňské náčiní, koření nebo dokonce malé květináče s bylinkami. Tohle řešení nejen je velmi praktické- nejpotřebnější kuchyňské doplňky máte vždy po ruce, ale bude také velmi originálním dekorativním prvkem. Volitelnou verzí jsou také magnetické lišty a drážky na nože nebo kovové úchytky na kuchyňské pracovní desky.

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Stylový kuchyňský nábytek

 

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak mít módní a stylovou kuchyň, je zařídit interiér stylovým nábytkem a doplňky z obchodů s nábytkem. Chcete-li aranžovat kuchyň jedinečným způsobem, zvolte neobvyklá kuchyňská dvířka a čela. Čela mohou být vyrobena ze dřeva, v lesklém nebo matném provedení, ve ​​světlém nebo tmavém odstínu - vše záleží na původním designu interiéru a vašich preferencích. V kuchyni často stačí vyměnit jeden kus nábytku nebo řadu nevýrazných skříněk, abyste zcela změnili interiér.

Další možností je investovat do stylových barových stoliček, zvláště pokud jste majitelem ostrůvku. Módní vysoké barové stoličky jsou hitem posledních let. Původně je architekti používali v elegantních interiérech nebo v sídlech firem. Dnes jsou barové stoličky součástí téměř každého barového ostrůvku a jsou dokonalou dekorací do kuchyně.

Další inspirací pro módní kuchyň může být stylové osvětlení. Kromě nezbytných LED diod nebo hlavního osvětlení na stropě můžete použít vkusné osvětlení nad ostrovem nebo stolem. Na trhu jsou dostupná plastická svítidla, která, i když nedávají tolik světla jako hlavní svítidlo, jsou primárně určeny pro ozdobu interiéru. Nevzdávejte se však hlavního osvětlení, protože dobré osvětlení v kuchyni je nesmírně důležité. Dekorativní svítidla by měly být doplňkem a nikoli náhradou za centrální svítidlo.

 

Jak vyzdobit kuchyň na svátky

 

Vaše kuchyně se může během svátků, jako jsou Vánoce nebo Velikonoce, stát skutečně kouzelným místem. Vánoční dekorace jsou vždy středem pozornosti, protože připomínají nadcházející události. Proto vám doporučujeme vsadit na tematické dekorace související s nadcházejícím svátkem nebo ročním obdobím.

Dekorace můžete zakoupit v kamenné prodejně nebo objednat online. Na webu najdete stovky inspirací pro zajímavé kuchyňské dekorace a ceny takových doplňku. Vánoční ozdoby, které vám můžeme doporučit, jsou například ručně vyrobené vánoční dekorace, které si dáte na kuchyňské pracovní desky. Další možností jsou moderní světýlka zavěšená na roletách nebo policích. Skvělou ozdobou může být také ručně vyrobený věnec, například s motivem vánočních stromků nebo andělů. Jedinečnou dekorací bude také vánoční hvězda, kterou lze zavěsit ke stropu.

Jak vidíte - nápady a řešení pro dokonalou výzdobu kuchyně mohou být opravdu jednoduché, stačí použít předměty a doplňky které najdete doma - a vytvořit tak něco opravdu kreativního. Nezapomeňte, že každá kuchyně je jiná a každý interiér bude mít jiný styl a výzdobu. Nesmí se s doplňky přehánět, aby nevnést chaos do malých místností. Někdy je lepší zvolit minimalistické dekorace pro dosažení jedinečného aranžmá interiéru.


 


 

 

 

Zpět