Příslušenství k zahradnímu bazénu

23.03.2022

Bazén ve vlastní zahradě je skvělý způsob, jak relaxovat a trávit čas venku. Na rozdíl od městských koupališť a přírodních vodních nádrží, zahradní bazén zajišťuje soukromí a je k dispozici, kdykoliv se nám zamane. Aby byla voda v zahradním bazénu vždy čistá, je nutné si před začátkem sezóny pořídit bazénové příslušenství na její čištění a doplňky, které vám zpříjemní pobyt v bazénu, jako jsou například solární panely pro ohřev vody. Hodit se budou rovněž nafukovací hračky pro zábavu ve vodě pro nejmenší. Podívejte se, jaké bazénové příslušenství a produkty pomohou zlepšit kvalitu letních koupelí vám a členům vaší  domácnosti!

Bazény- Bauamx.cz


V tomto článku:

1. Bazénové příslušenství nezbytné na zahradě

2. Čisticí příslušenství

3. Bazénová chemie

4. Čisticí zařízení

5. Bazénové atrakce



Bazénové příslušenství nezbytné na zahradě

Stojí za to zvážit nákup příslušenství k bazénům už ve fázi nákupu konkrétního bazénu. Ať už se rozhodnete pro koupi velkého stojanového bazénu, nebo máte zájem o malé dětské zahradní bazény, nezbytnou výbavou bude bazénový teploměr. Díky němu máme teplotu vody vždy pod kontrolou – nemusíme ji kontrolovat „od oka“ ani se divit, že je potřeba ji ohřát. Kromě toho nezapomínejte na příslušnou filtraci a hadici pro její připojení.

Pro samonosné bazény a jiné bazény větších konstrukcí je vhodný ohřívač vody. Ten vám umožní koupel i v chladnějších letních dnech. Skvělé jsou například solární ohřívače vody pro bazény. Při výběru konkrétního produktu hlavně nezapomeňte přizpůsobit jeho výkon a účinnost velikosti bazénu.

Podložky pod bazén jsou vhodné pro všechny bazény, protože nejen ochrání jejich dno před poškozením, ale také zajistí uživatelům pohodlný výstup z bazénu – aniž byste museli stoupat na trávu nebo zem. Nepostradatelné je také zastřešení bazénů či bazénový kryt. Tento druh příslušenství ochrání vnitřek bazénů před padajícím listím, hmyzem či jinými nečistotami, a zároveň usnadní práci s jeho údržbou. Každý, kdo nechal bazén odkrytý, ví, kolik nežádoucích prvků se v něm může objevit! Bez vhodného příslušenství k bazénům je později nutné je pracně odstraňovat.

Vířivky- Baumax.cz

A pro případ nehody vyplatí se mít po ruce také opravné sady pro bazén. Trhlina nebo díra ve fólii se může objevit kdykoliv - i ve volných dnech, kdy jsou hobby markety či zahradnictví zavřeny! Sada opravného příslušenství obsahuje: záplatu, štěteček a lepidlo. Důležité je, že bazén lze opravit jak nasucho, tak přímo pod vodní hladinou. Díky tomu ho nemusíte odčerpávat.

Čisticí příslušenství

I v dobře chráněném bazénu se hromadí nečistoty, listí, hmyz a stěny se zanesou povlakem z vodního kamene. Proto je potřeba mít vždy přípravky na čištění jeho dna a vodní hladiny. Mezi takové příslušenství k bazénům patří teleskopická tyč na zachycování nečistot, známá rovněž jako podběrák. Teleskopická tyč vybavená speciální síťkou umožňuje snadné čištění vody od větších nečistot. Nevyžaduje ani vstup do bazénu. A její cena oproti ostatnímu příslušenství je nízká.

Kartáče pro bazény. Umožňují ruční čištění bazénu - odstraňují různé druhy nečistot. Kartáč s nastavitelnou rukojetí nevyžaduje vstup do vody - celou práci lze provést zevnitř.

Sada pro úpravu vody. Bazénová čerpadla, bazénová chemie, bazénový vysavač – to vše pomáhá udržovat bazén čistý, jak dno bazénu, tak vodu v něm. Pokud chcete dlouhodobě udržet vodu v dobrém stavu, je nutné ji nejen filtrovat, ale i průběžně kontrolovat její stav. Pro tento účel jsou ideální speciální testovací proužky na kontrolu hodnoty pH vody, její zásaditosti a úrovně koncentrace chloru.

Bazénová chémie- Baumax.cz

Bazénová chemie

I sebelépe chráněná bazénová voda se časem zakalí, hromadí se v ní nečistoty a řasy. Množí se tam také bakterie a další škodlivé mikroorganismy. Použití bazénové chemie je jednoduchý a bezpečný způsob, jak udržet vodu čistou. Produkty tohoto typu zamezují růstu nebezpečných organismů. Bazénovou chemii naleznete v naší nabídce v podobě:

Tablety. Čisticí tablety se při používání 2-3x týdně pomalu rozpouštějí ve vodě, odstraňují z ní řasy a další nečistoty a udržují vhodné pH.

Tekutiny. Jsou dostupné ve formě koncentrátů nebo zředěných kapalin, které udržují vodu čistou. Liší se od přípravků, které se používají k zachování odolnosti materiálu zahradních bazénů. Vyplatí se používat obojí. Informace o obojích najdete v našem internetovém obchodě, v kategorii příslušenství k bazénům.

Granule. Jsou perfektní pro rychlou dezinfekci bazénů. Vyplatí se je použít, když jsme již napuštěnou vodu v bazénu delší dobu nepoužili. Při aplikaci každých pár dní granule nezanechávají nepříjemný zápach. Stejně jako tekutiny se vyplatí je používat každých pár dní.

Filtrační vložky. Vyměnitelné kazety se používají hlavně k podpoře filtrace, jejich rozpuštění trvá asi 12 hodin.

Bazény- Bauamx.cz

Čisticí zařízení

Zahradní bazény – zejména velké konstrukce Intex, ve kterých udržujeme vodu po celou sezónu, a někdy i mimo sezónu – vyžadují odborné čištění. K tomuto účelu je nutné použít speciální příslušenství k bazénům v podobě filtračních čerpadel pro bazény.

Díky použití filtračního čerpadla se na dně bazénu nehromadí mechanické nečistoty. Podle typu zařízení dokáže filtrovat zrnka písku, usazeniny, a některé bakterie a víry. Avšak pamatujte! Ani ta nejkvalitnější bazénová čerpadla od Intexu neodstraní všechny mikroorganismy. K čištění bazénu je proto potřeba používat i bazénovou chemii.

Skimmer. Zařízení napojené na bazénové čerpadlo sbírá větší odpad. Příslušenství tohoto typu se zavěšuje na stěnu bazénu a jeho výška je ve většině případů nastavitelná. Před výběrem skimmeru si ověřte výkon čerpadla použitého v bazénu. Více informací najdete v návodu.

Bazénový vysavač. Vysavače napojené na filtrační čerpadla zachycují ze dna bazénu písek, nečistoty atd. Jsou velmi pohodlným příslušenstvím k bazénům, jelikož umožňují efektivní čištění bez nutnosti vstupovat do bazénu.

Bazény- Bauamx.cz

Bazénové atrakce

Ani ten nejlepší samonosný bazén nebude tolik atraktivní bez bazénových atrakcí! Nejde samozřejmě o pokrytí jeho povrchu nafukovacími zvířátky. Šikovně vybrané bazénové příslušenství však výrazně zpestří relaxaci na zahradě jak dětem, tak dospělým!

Zajímavým řešením, které zpestří čas koupání, je vhodné mít vodní mlhu. Použitím takto jednoduchého produktu se zábava v zahradním bazénu vyrovná té v aquaparku a díku tomu nebudete muset hledat další zábavu pro děti.

V horkých dnech je vhodné mít rovněž zahradní slunečníky nebo speciální baldachýny. Společnost Intex rovnou jimi vybavuje dětské bazény. Na trhu je dostupná široká škála produktů pro samostatnou montáž.

Samozřejmě se před začátkem letní sezóny vyplatí zkontrolovat stav nafukovacích rukávů, nafukovacích kruhů a dalších dětských zahradních hraček. V případě potřeby je budete schopni opravit před napuštěním bazénu nebo přemýšlet o nákupu nového příslušenství tohoto typu. Velký výběr produktů značky Intex dostupných v nabídce našeho obchodu jistě uspokojí potřeby každého majitele zahradního bazénu! Pamatujte - používáním vhodného bazénového příslušenství můžete snížit náklady na spotřebu bazénové chemie a elektrické energie potřebné k filtrování vody.

Podívejte se sami, jaké příslušenství k bazénům a vířivkám jsme pro vás připravili, a jaké jsou novinky pro letní sezonu v roce 2022 v kategorii zahrada a volny čas. Více se dozvíte na stránkách našeho obchodu, můžete se rovněž přihlásit k odběru našeho newsletteru, kde najdete vždy jen nejnovější nabídky, plno různých akcí a výrobků, u kterých vás cena mile překvapí.

 


 

NECHTE SE  INSPIROVAT!

Zahradní bazén s kovovou konstrukcí
Jak nafouknout bazén bez pumpičky? Tři jednoduché způsoby
Jaký vybrat bazénový vysavač? Najděte ten nejlepší model pro vás!

 

Zpět