Připravte terasu na párty

13.07.2022

Blížící se léto znamená, že zanedlouho bude ideální čas uspořádat venkovní party pro vaše nejbližší přátele a rodinu. Aby byla vaše párty na zahradě jedinečná a nezapomenutelná pro všechny hosty, dobře připravte zahradu a terasu. Jen tak jim dáte jedinečný charakter a vaše párty bude pro vás a vaše hosty opravdovým zážitkem. Pokud rádi zvete hosty a plánujete uspořádat setkání s přáteli, pak tento článek vás jistě zaujme! Řekneme Vám, co je hlavní, a na co nezapomenout, když chcete, aby vaši hosté měli vaši venkovní párty na terase v paměti ještě dlouho!


V tomto článku:

1. Terasa je prodloužením obývacího pokoje

2. Jídelní kout – budete potřebovat vhodný zahradní nábytek

3. Místo k odpočinku venku

4. Měkké polštáře a deky

5. Klimatické osvětlení terasy a zahrady

6. Na co je dobré pamatovat při pořádání venkovní párty?

- Ochrana před komáry

- Teplé deky na večerní ochlazení

- Přístřešek pro případ deště nebo silného slunce

7. Gril - menu pro úspěšnou letní partyTerasa je prodloužením obývacího pokoje

Terasu si přeje mít doma snad každý, protože má několik důležitých výhod. Je to ideální místo na uspořádání letních společenských setkání a večírků. V první řadě terasa či balkon se nachází blízko domu, a tak vám zajistí snadný a rychlý přístup do kuchyně, koupelny nebo jiných domácích prostorů. Navíc poskytuje dokonalé místo k odpočinku a dostatek prostoru pro zahradní nábytek. Terasa, zejména ta zastřešená, nabízí mnoho možností uspořádání. V teplých měsících je rozšířením interiéru domu a pohodlný venkovní nábytek ze dřeva, proutí nebo ratanu poskytuje vytouženou relaxaci a odpočinek na čerstvém vzduchu. Vhodné osvětlení navíc dodává terase útulnost a příjemnou atmosféru.

Jídelní kout – budete potřebovat vhodný zahradní nábytek

Při pořádání párty na terase budete potřebovat samostatný prostor pro stůl a židle, kde si budete moci vychutnat připravená jídla. K tomu budou nejlepší dlouhé a stabilní zahradní stoly. Jaké další vybavení bude na terase fungovat? Samozřejmostí je vybavení typu zahradní židle, zahradní křesla a dokonce i ty, které si vyrobíte sami. Produkty a tipy, jak udělat jednoduchý venkovní nábytek, najdete na našich stránkách.

Místo k odpočinku venku

Pohodlný zahradní nábytek pro relaxaci by měl být umístěn v odpočinkové zóně na terase. Po jídle se všichni určitě rádi posadí na měkké pohovky a křesla. Jaké vybavení bude zde nejlépe fungovat? Pokud máte rádi posezení ve větší skupině, může být dobrou volbou rohová sedací souprava s měkkými polštářky nebo si můžete vyrobit velmi módní nábytek z palet. Dobrým řešením budou také různé pufy, lavičky s úložným prostorem, ale i zahradní houpačky na rámu nebo závěsné. Na malé prostory můžete použít praktické skládací židle, lehátka, křesla a další zahradní nábytek, který zabere méně místa, a lze jej snadno přemístit a schovat i doma. Pokud nemáte na párty s přáteli dostatek zahradního nábytku nebo laviček, kde své hosty posadíte, můžete s úspěchem využít bytové zařízení - například taburety, židle, pufy, deky a také podsedáky.

Měkké polštáře a deky

Jedinečný charakter párty pořádané na terase dodají doplňky, například v boho stylu. Připravte například květiny na stůl a barevné polštáře, které hostům umožní pohodlné posezení a celý prostor krásně vyzdobí. Vzhledem k tomu, že venkovní nábytek, zejména ten, který se používá každý den, se často ukáže jako ne příliš pohodlný, dobře je jej doplnit jak dalšími měkkými polštáři, tak i podsedáky. Polštáře, deky a podsedáky jim dodají nejen větší komfort při používání, ale také atraktivní vzhled. Pokud chcete zavést na terasu tropické rostlinné či květinové motivy, které jsou v nadcházející sezóně velmi módní, pořiďte si venkovní polštáře s květinovým potiskem.

Klimatické osvětlení terasy a zahrady

Toto je fáze, kdy je terasa téměř připravena na párty. Pro celostní efekt je ale dobré ji dodatečně ozdobit. Nejúčinnější a nejjednodušší formou dekorace na zahradní party bude jistě klimatické osvětlení. Vhodně zvolené osvětlení vám umožní vykouzlit jedinečnou atmosféru na terase nebo zahradě. Budete potřebovat dřevěné nebo kovové lucerničky pro umístění na stůl, ale také vedle něj. To jistě udělá dojem na pozvané hosty. Skleněné lucerny a svítilny vypadají rovněž velmi efektně, a zároveň chrání plamen před zhasnutím v případě větru.

Klimatické světlo netvoří jen lucerny. Dekorativní lampy a světelný řetěz cotton balls, omotaný kolem zábradlí nebo umístěný ve velké skleněné dóze se také skvěle hodí k výzdobě. Světelné girlandy lze zavěsit na balkonové a terasové zábradlí, opěrky židlí a na strop. Vhodné jsou i papírové lucerny, které jsou levné a dávají romantické a měkké světlo. Můžete je zavěsit na různých místech, třeba na stromech, pod strop nebo i v zahradě na natažených lankách, což vytvoří magickou atmosféru, a hosté budou okouzlení výzdobou na první pohled.

Na co je dobré pamatovat při pořádání venkovní párty?

Při plánování venkovní párty musíte pamatovat na to, že na rozdíl od večírků doma nemáte žádnou kontrolu jak nad teplotou, tak nad povětrnostními podmínkami, které budou v danou chvíli panovat venku. Proto je třeba se na studenější počasí a chladný večer náležitě připravit. Kromě toho vás a vaše hosty může večer obtěžovat také hmyz. Podívejte se proto, co je potřeba pro každý případ připravit.

Ochrana před komáry

Komáři dokážou velmi efektivně zkazit i tu nejslibnější párty, která probíhá venku. Ještě před vašim pozváním hostů se můžete postarat o přirozenou ochranu tím, že v blízkosti vaší terasy vysadíte rostliny odpuzující hmyz, jako je plektrant koleusovitý, kočičí šanta, máta, bazalka nebo levandule úzkolistá. V boji s obtěžujícím hmyzem navíc pomohou insekticidní lampy, vonné svíčky ale i další prvky typu aroma lampy pro esenciální oleje. Díky nim skutečně ochráníte své hosty před pokousáním.

Teplé deky na večerní ochlazení

Velmi často se venkovní párty může protáhnout pozdě do noci. Kolikrát nás pak překvapí nečekané ochlazení. Jestli chcete uchránit pozvané hosty před večerním chladem na zahradě, je nejlepší si předem připravit na zahradu a terasu zásobu teplých dek, aby párty mohla venku pokračovat.

Přístřešek pro případ deště nebo silného slunce

Krytá terasa je bezpochyby tím nejlepším místem pro uspořádání venkovní akce. I v případě silného slunce nebo deště si každý najde úkryt a párty bude pokračovat bez omezení. Pokud vaše zahrada nemá zastřešení nebo altán, bude třeba jiná ochrana. Poslouží látková plachta, kterou lze připevnit na dřevěné sloupy, háčky přišroubované ke zdi nebo ke stromům. Ochranu poskytnou i zahradní slunečníky. Vše potřebné najdete v nabídce našeho internetového obchodu BauMax.

Gril - menu pro úspěšnou letní party

Ted už zbývá jen připravit hlavní menu. Žádná venkovní párty se neobejde bez grilování. Grilovaní je bezpochyby to, na co se všichni těšíme před příchodem sezony.

Mezi grilovanými pochoutkami, jako jsou klobásy a špízy, je dobré nabídnout i pokrmy bez masa, jako je grilovaná zelenina nebo jiné bezmasé jídlo, pro ty, které nejedí maso.

Krásné dekorace, osvětlení, dobrá společnost a chutné jídlo jsou receptem na vydařenou venkovní párty. Náš článek a všechny tipy, jak připravit terasu na party, které v něm najdete, vám jistě pomohou okouzlit své přátele a známé, díky čemu budou na vaši party ještě dlouho vzpomínat!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak vyrobit dřevěný zahradní nábytek?


Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme


Obdélníkové zahradní deštníky - inspirace a nápady


 

Zpět