Obdélníkové zahradní deštníky - inspirace a nápady

06.03.2021

Dříve byly považovány pouze za ochranu před sluncem, dnes mohou potěšit svým designem. Zahradní slunečníky dostupné v obchodech se od sebe liší téměř ve všem - typem konstrukce a podstavcem, materiálem, barvou, velikostí a tvarem.

V průběhu let jsou stále populárnější obdélníkové zahradní slunečníky v moderním designu, s možností nastavení výšky a úhlu naklonění stříšky. Takové vybavení v kombinaci s kvalitou jednotlivých prvků slunečníku vám umožní relaxací na zahradě i za nepříznivých povětrnostních podmínek.

Zahradní slunečníky- Baumax.cz

Typy a výhody obdélníkových zahradních slunečníků

Obdélníkový zahradní slunečník je především velmi funkčním řešením. Je ideální pro zahradu i pro balkón, jehož uspořádání je mnohem obtížnější. Díky obdélníkovému slunečníku vhodné velikosti můžeme zcela zastínit dostupný prostor od stěny až po zábradlí, což u kulaté stříšky není možné. Na malém balkónu doporučujeme instalovat naklápěcí slunečník, tzn. o něco dražší model s ohnutým stožárem. Jeho stožár má kloub, který umožňuje měnit sklon v závislosti na úhlu dopadu slunečních paprsků. Pro naklápěcí slunečníky pouze se stožárem není potřeba stojan ani jiný podstavec, protože se připevňují přímo ke zdi nebo zábradlí, což šetří spoustu místa.

Obdélníkové slunečníky budou dobře fungovat také na terase. Obvykle se jedná o modely na prodlužovacím rameni, tzv. speciálním rameni připevněným ke stožáru, který není umístěn uprostřed, ale na boku. Jejich šířka dosahuje až 4 metry, díky čemuž snadno zastíní i velkou sadu zahradního nábytku, například zahradní stůl se židlemi nebo zahradní křesla a lehátka s měkkými polštáři. Nemusíme se obávat, že velké zahradní slunečníky potlačí prostor terasy, protože mají minimalistický tvar a tlumené barvy. Navíc se snadno skládají a rozkládají, obvykle pomocí kliky, která nevyžaduje příliš velkou sílu při použití.

Zahradní slunečníky- Baumax.cz

Obdélníkový zahradní slunečník - kvalita a moderní design

Velký slunečník je značná investice, ale vyšší cena většinou znamená velmi kvalitní zpracování a estetický vzhled.

Stříška obdélníkového zahradního slunečníku je obvykle vyrobena z pevného polyesteru, navíc pokrytého vrstvou polyuretanu, který poskytuje ještě lepší ochranu před povětrnostními podmínkami - deštěm a vlhkostí, sněhem a slunečními paprsky. Polyester neshromažďuje prach na svém povrchu a snadno se čistí. Stožár je nejčastěji vyroben z práškově lakovaného hliníku, který nekoroduje, nedeformuje se a má nízkou hmotnost, takže v případě potřeby můžete slunečník snadno přemístit na jiné místo (zejména pokud má speciální stojan pro slunečník s kolečkem nebo praktický úchyt). Takový slunečník bude zdobit naši zahradu nebo terasu po mnoho sezón, i v případě že ho neschováme na podzim / zimu doma nebo v garáži.

Obdélníkové zahradní slunečníky, stejně jako zahradní nábytek, mohou vypadat exkluzivně nebo originálně a krásně doplňovat celé aranžmá - samozřejmě, pokud jejich barvu, tvar a materiál sladíme se stylem zahradního nábytku a dalších doplňků. Modely se světlými střechami a kovovým rámem budou skvěle vypadat  jak v udržované domácí zahradě, tak v luxusním prázdninovém letovisku, restauraci a wellness salonu. Na druhou stranu zahradní slunečník se stožárem z dýhy v dekoru dřeva bude vizuálně méně klasický a více útulný. Toto řešení jistě uspokojí milovníky přírody, kteří oceňují domácí atmosféru více než eleganci.


 

 

Zpět