Polštáře na paletový nábytek - jak je vyrobit

22.06.2021

Zahradní nábytek- Baumax.cz

V jarní a letní sezóně, kdy se venku otepluje, a dny jsou dlouhé, chceme trávit v zahradě co nejvíce času - chvíle v ní strávené jsou mimořádně uvolňující a pro mnohé z nás mohou být náhradou nebo prodloužením dovolené. Postarejme se tedy o naše pohodlí a vhodný zahradní nábytek – ten by měl být pohodlný a funkční. Aby byla zajištěna správná úroveň pohodlí, měl by být nábytek vybaven měkkými polštáři. Kromě zajištění komfortu jaký nám zajištují, s jejich pomocí můžeme také proměnit sady zahradního nábytku a jejich vzhled. Zahradní polštáře si můžeme koupit v obchodě nebo si je vytvořit sami. Zjistěte, jak krok za krokem ušít vlastní venkovní polštáře!


V tomto článku:

1. Jak ušít polštáře na zahradní paletový nábytek?

2. Nábytek z palet

3. Polštáře na zahradní nábytek - výběr materiálu

4. Polštáře na zahradní nábytek - co budete potřebovat

5. Co musíte vzít v úvahu při výběru výplně?

6. Šijeme polštáře na europalety

7. Zip, šňůrky nebo knoflíky?

8. Jak ozdobit polštáře?Jak ušít polštáře na zahradní paletový nábytek?
V závislosti na rozpočtu, který máme, si můžeme koupit zahradní nábytek nebo si jej vyrobit sami, například pomocí populárních nápadů na nábytek vyrobený z palet. Pokud již máme příslušnou sadu nábytku, stojí za to postarat se o naše pohodlí a samotný dekor, tzn. pořídit si vhodné doplňky, například polštáře. Jednotlivé polštáře ve standardních velikostech jsou levné, ale pokud s jejich pomocí chceme vybavit zahradní židle a zahradní lehátka, náklady na jejich pořízení nás mohou překvapit. Vlastnoručně vyrobené polštáře budou vhodné také pro dětský zahradní nábytek - stojí za to vzít tuhle možnost v ohled. Obzvlášť pokud máte děti v předškolním věku, které chtějí dělat všechno sami. Proto stojí za to zkusit si je vyrobit samému - zvláště pokud bychom chtěli, aby naše polštáře měly netradiční barvy, tvary a velikosti. Zjistěte, jak je ušit a na co si pamatovat při šití zahradních polštářů!

Nábytek z palet
V poslední době je zahradní nábytek z palet velmi populární - můžete si jej vyrobit sami a vytvořit tak módní sedací soupravu, kterou si můžete přizpůsobit svým potřebám. Prostorné zahradní křesla DIY vás zvou k odpočinku na terase nebo balkónu. Nejlepší je použít takzvané europalety, které je třeba před spojením pečlivě obrousit, aby se odstranily případné nerovnosti a třísky. Po dokončení práce s bruskou by měla být paletová konstrukce řádně zajištěna - použijte impregnaci dřeva a po zaschnutí můžete palety libovolně spojit.

Zahradní nábytek- Baumax.cz

Polštáře na zahradní nábytek - výběr materiálu
Než začnete šít polštáře, musíte se rozhodnout pro vhodnou látku. V obchodě si můžete koupit novou látku nebo dát druhý život látkám, které již máte - zjistěte, co doma máte, můžete použít záclony, prostěradla a ložní prádlo, přikrývky z jemnějších látek a také některé oděvy (např. košile nebo šaty).
Pro polštáře na venkovní nábytek vyberte látku, která je pevná a odolná, podívejte se také na čalounické materiály. Při výběru látky máte dvě možnosti: můžete si ušít polštáře z přírodního materiálu, jako je plátno nebo bavlna, abyste se vyhnuli statické elektřině a zásahu elektrickým nábojem, nebo si můžete vybrat látky obsahující polyester, které budou odolnější a povětrnostní podmínky jako jsou slunce nebo déšť nezpůsobí změnu barvy materiálu. Umělé materiály se snáze udržují čisté, protože po praní rychle schnou.
To na co musíte pamatovat, je potřeba sladit barvu polštářů s aranžmá vaší zahrady - kromě zlepšení pohodlí budou sloužit přece také jako dekorace! Motivy, které jsou v poslední době velmi módní, jsou: květinové, aztécké vzory a námořnické pruhy - je to jen typ pro inspiraci, vyberte si svůj oblíbený styl!

Polštáře na zahradní nábytek - co budete potřebovat
Než začnete šít polštáře, musíte si připravit potřebné vybavení. K šití polštářů budete potřebovat: látku, odolné nitě dobré kvality, ostré nůžky, špendlíky, papír na kreslení tvaru, plnivo - doporučujeme chmýří, pěnu (kuličkovou nebo čalouněnou na roli - její výhodou je, že se nezachytává), silikonová plniva (jsou antialergická a na rozdíl od dutých pěn neelektrizují), zip, suchý zip, patentky nebo knoflíky, tužku nebo krejčovské mýdlo pro kreslení na látku, šicí stroj - je možné ruční šití, ale v tomto případě nebude efektivní
Zahradní nábytek- Baumax.cz

Co musíte vzít v úvahu při výběru výplně?
Při výběru výplně polštáře na zahradní nábytek je třeba vzít v úvahu několik faktorů: jednodílná výplň, např. čalounická pěna, je odolná a umožňuje vám rychle sundat potah - je užitečná, když potřebujete polštář oprat; výplň z dutého vlákna nebo kuličkové výplni bude obtížnější v případě nutnosti oprání povlaku; silikonová plniva jsou bezpečná a antialergická, ale drží se při vyplňování, takže je třeba je zatlačit do polštáře s poměrně velkou rezervou, která se během používání usadí.

Šijeme polštáře na europalety
Než začnete šít polštáře na zahradní nábytek, musíte si nejprve připravit šablonu - pokud budete vyrábět polštáře standardních velikostí, můžete si šablonu stáhnout z internetu, ale pokud budou vaše polštáře neobvyklých tvarů nebo velikostí, musíte si připravit vlastní šablony. Chcete-li to provést, musíte nakreslit požadovaný tvar polštáře na papír, poté jej položit na křeslo nebo pohovku a zkontrolovat, zda je tato velikost dostatečná. Dalším krokem je nakreslení vzoru na látku, ale nezapomeňte ponechat přibližně 1,5-2 cm prostoru pro švy. Rovnoměrně odstřihněte a přeložte látku (pravidlo je: pravá strana dovnitř!), Špendlíky připněte a tři sousední strany sešijte.

Zahradní nábytek- Baumax.cz

Zip, šňůrky nebo knoflíky?
Nyní je čas pořešit zapínání - podle zvolené výplně a vašich dovedností všijte zip nebo suchý zip (na výplni zde moc nezáleží, ale šití zipu vyžaduje trochu větší přesnost) nebo našijte šňůrky, knoflíky nebo patentky (nebudou fungovat se sypanou výplní, tzn., když vyberete například dutou pěnu nebo silikonové kuličky). V případě potřeby můžete našít také šňůrky pro upevnění na zahradní nábytek, aby neklouzaly nebo je neodfoukl silnější vítr.

Jak ozdobit polštáře?
Pokud se na to cítíte a chcete si dodatečně ozdobit polštáře zahradního nábytku, udělejte si ozdobné prošívání - vnitřek prošívání můžete dodatečně ozdobit látkovým knoflíkem. A nyní vaše polštáře jsou hotové! Můžete je vynést na zahradu a s osvěžujícím nápojem v ruce vychutnat si svoje dílo.
Další produkty a doplňky pro zahradní relaxační zónu najdete v obchodě BauMax. Čeká na vás tady přátelský servis a bohatá nabídka produktů. Naše výrobky se vyznačují vysokou kvalitou a nízkou cenou.

Zahradní nábytek- Baumax.cz


Inspirujte sie !!!

woman in blue swimming cap in pool Trampoline, Children, Playing, Infant, Kids, Jumping white and brown house surrounded by green trees and plants grilled barbecues on black and gray grill
Bazény Trampolíny Zahradní domky Zahradní grily

 

Zpět