Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Barva
Hledat

Polstry na zahradní nábytek

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
1  2    
Praní polštářů

Praní polštářů

30.04.2021

Víte, jak správně pečovat o peřové polštáře, aby si po dlouhou dobu zachovaly své vlastnosti? Praní peřin a polštářů výrazně prodlužuje jejich životnost. Peří a prachové peří, kterým jsou plněny polštáře a přikrývky se může uvnitř hromadit...

Jak uspořádat nábytek na zahradě?

Jak uspořádat nábytek na zahradě?

24.07.2021

Při hledání nápadu na pohodlnou a klimatickou zahradu často stojíme před otázkou, jak uspořádat zahradní nábytek tak, aby byl na jedné straně co nejvíce funkční a na druhé straně vytvářel elegantní a útulné aranžmá zahradního prostoru. Principy výzdoby,..

Jaký zvolit materiál na zahradní polštáře?

Jaký zvolit materiál na zahradní polštáře?

17.04.2021

Textilie zdobící zahradní nábytek mu dodává útulnost a jsou perfektní jako aranžovací prvek. Díky tomuto typu doplňků dokážeme na domácí zahradě nebo terase vykouzlit jakýkoliv styl bytového designu - od jednoduchosti, elegance, glamour až na trochu...

Jak zařídit zahradu? Co a kdy zasadit? Poradíme!

Jak zařídit zahradu? Co a kdy zasadit? Poradíme!

15.04.2021

Uspořádání krásné zahrady nevyžaduje najímání zahradníka. Můžeme navrhnout a zařídit jak domácí zahradu, tak velký pozemek, pokud máme připravený nápad na zahradu a dostatek času a nadšení jej realizovat. Jak to udělat? Nejprve musíte vytvořit projekt...

Jak vyrobit zahradní nábytek?

Jak vyrobit zahradní nábytek?

06.04.2021

Je těžké si představit domácí zahradu nebo terasu bez zahradního nábytku, který nám v teplých dnech poskytuje pohodlné posezení na čerstvém vzduchu. Můžete je snadno koupit v zahradnictvích a hobby marketech, ale musíte počítat s tím, že zahradní ..

Zahradní polštáře

Teplé dny vás zvou trávit čas na vlastní zahradě nebo pozemku. Pro odpočinek a relaxaci, zahradní nábytek bude nesmírně užitečný. Židle, křesla, pohovky a rohové pohovky jsou obvykle vyrobeny z materiálů, které jsou pevné a odolné vůči povětrnostním podmínkám, ale samy o sobě nejsou příliš pohodlné. V této situaci se hodí zahradní polštáře - měkké  polstrování sedáku a opěradel zahradního nábytku.

Zahradní polštáře - estetické a pohodlné

Polštáře na zahradní nábytek (židle, pohovka, rohová pohovka nebo lavice) jsou dokonalým řešením pro jakýkoliv typ nábytku. Bez ohledu na materiál použitý k výrobě nábytku můžeme na opěradlo a sedák položit zahradní polštáře. Polštáře v nabídce našeho obchodu jsou k dispozici v mnoha barvách a vzorech. Stejně přizpůsobíme velikost polštářů nábytku, který máme. Většina polštářů má další stužky nebo gumičky, díky nimž vám zahradní polštář neklouže např. ze sedáku židlí.Zahradní polštáře jsou skvělý nápad, jak zvýšit pohodlí při používání zahradního nábytku.

Zahradní polštář položený na židli nebo zahradní židli nám umožní strávit na ní dlouhé hodiny, aniž bychom se cítili nepohodlně nebo unaveně. To je skvělá volba pro ty, kteří rádi pracují na zahradě s notebookem na klíně, často se učí na zahradě nebo prostě rádi tráví svůj volný čas s knihou v soukromí zahrady. Klidný odpočinek na čerstvém vzduchu bude díky polštářům komfortní a mimořádně pohodlný.Pohodlí polštářů ocení zejména starší lidé. Zahradní polštáře jim poskytnou komfort při posezení na zahradě.

Izolace kůže od přímého kontaktu s kovem, plastem nebo dřevem bude pro starší lidi obzvláště důležitou možností, protože snižuje možnost zranění nebo odření.Můžeme si vybrat různé polštáře - od malých dekorativních polštářů na rohové pohovky nebo zahradní pohovky, přes velké měkké polštáře, do kterých zapadneme, až po jednoduché polštáře na sedáky a opěradla. Tvrdé nebo měkké, lesklé nebo spíše hrubé, barevné, vzorované nebo jednobarevné - existuje mnoho možností a neexistuje jedno dobré řešení pro aranžmá.


Aranžmá pro zahrady v různých stylech

Zahradní polštáře lze úspěšně použít v různých typech zahrad. Budou dobře fungovat jako doplněk klasického dřevěného nábytku, ale také k moderním technoratanovým soupravám. Podívejme se, jaké zvolit barvy a vzory polštářů, abychom vytvořili zajímavé aranžmá v neobvyklých zahradních uspořádáních. Mimořádně hezky budou vypadat zahradní polštáře ve venkovských a rustikálních zahradách. Volné uspořádání záhonku a barevné květinové výsadby umožňují vybrat polštáře na zahradní židle a zahradní nábytek v jakékoliv barvě a vzoru, o jakém toužíme. Čím jsou barevnější, tím lépe. Vnesou do naší zahrady pocit idylky a radosti.

Romantická zahrada je jedinečný typ uspořádání venkovního prostoru, plný zákoutí a zatišených koutků  - profesionálně zvané zahradní místnosti. Zahradní místností lze uspořádat nezávisle na sobě. Pro romantické zákoutí se často vybírá bílý nebo černý zahradní nábytek, méně často se designéři rozhodnou použít pastelové barvy. Když do takového interiéru přidáte zahradní polštáře, zvolte bílou nebo krémovou barvu nebo světlé pastelové, jemné barvy. Vzory by měly být jemné nebo polštáře mohou být bez vzorů.

Boho styl je jedinečný způsob úpravy zahrady. Ve stylu boho je kladen důraz na textilie, takže zahradní polštář můžeme dát na jakýkoliv kus nábytku. U tohoto stylu stojí za to zvolit teplé barvy polštářů, hnědé, červené, žluté a oranžové. Stojí za to přidat k polštářům deky. Ve vzorech dominují etnické a geometrické motivy a samotné polštáře mají vypadat jako měkké a lehké doplňky.Situace bude velmi podobná v marockém stylu. I zde volíme podobné barvy a vzory, které vytvoří teplé, exotické aranžmá.

Zahrady ve stylu glamour milují zejména energické ženy orientované na úspěch. Prvky zahradní architektury jsou obvykle v bílých barvách. Jsou to doplňky, které dodávají glamour zahradám půvab a jejich specifický charakter plný okázalostí. Zahradní polštáře mohou mít zlatou nebo stříbrnou barvu, ale používají se také různé odstíny fialové, růžové a fuchsie. Polštáře by neměly mít další vzory.

Poslední zahradou, která vypadá zajímavě s dodatkem zahradních polštářů, je zahrada ve stylu Hampton. Taková zahrada navazuje na středomořské podnebí a tak i doplňky jsou spojeny s mořem. Doporučujeme bílé, blankytné nebo modré doplňky a pruhované polštáře. V takové zahradě budou skvěle vypadat polštáře s motivy mořských rostlin nebo zvířat nebo dokonce kormidla.

Zahradní polštáře jsou také skvělým řešením pro neformální zahrady, tzn. ty, ve kterých jsme se nerozhodli pro jeden konkrétní styl. Pak bude výběr polštáře pro nábytek velmi snadný, protože můžeme dát do zahrady polštáře jakékoliv barvy a vzoru.Móda na zahradní polštáře se přenesla také na terasu a balkón. Polštáře klademe na terasové židle nebo lavičku, díky čemuž vzhled těchto prostorů získává idylický charakter.


Zahradní polštáře na nábytek – čištění

Jako každý zahradní prvek, i zahradní polštáře vyžadují péči. Čištění se obvykle provádí obdobně jako u našich domácích polštářů – sundáme potah a vypereme jej v pračce při vhodné teplotě (uvedené na štítku). Pokud je třeba výplň také vyčistit, proveďte to ručně vodou a jemným čisticím prostředkem. Stojí za to zkontrolovat informace na štítcích umístěných na polštářích - díky tomu polštář vyčistíme správně.