Patrové postele – ideální řešení pro dětský pokoj

09.11.2020

Dětský pokoj je velmi důležitou místností v domácnosti. Každý rodič chce, aby jeho děti měly pohodlné a bezpečné místo pro výuku, odpočinek a spánek. Co když jeden pokoj musí sdílet dva nebo více sourozenců? Jak si vybrat pohodlnou a bezpečnou patrovou postel?

 Dětské postele - BauMax

Nábytek do dětského pokoje

 

 Patrové postele do dětského pokoje jsou velmi praktickým řešením. Umožní vám ušetřit místo a také splní dětské sny. Vyrábí se v různých kombinacích: s jedním, dvěma nebo dokonce třemi místy na spaní. Z estetických a praktických důvodů stojí za výběr postele s dalším příslušenstvím z kolekce. Nábytek do dětského pokoje můžeme vyřešit samostatným nákupem stolu, skříně nebo komody. Pak ovšem existuje riziko, že prvky nebudou tvořit jednotný celek. Systémový nábytek obsahuje různé typy nábytku ve stejném stylu. Není nic jednoduššího, než použít komody, psací stoly, skříně a police z kolekce a vybrat si ty, které vyhovují našim potřebám.

Postele bez úložného prostoru - Baumax

 Dětské postele

 

Tradiční patrové postele, které si pamatujeme z dětství, měly velmi jednoduchou konstrukci: dvě postele, jedna nad druhou, žebřík a zábradlí, aby se zabránilo pádu. V rozsáhlejších verzích bylo možné dokoupit zásuvky pod postel pro uložení ložního prádla a hraček. Vyrobené z borovice, dřevěné palandy jsou stále oblíbené kvůli své odolnosti a minimalistickému stylu. K dispozici jsou také verze s jednou postelí nahoře a volným prostorem pro využití na místě druhé posteli. Je to ideální řešení pro malé místnosti. Oblast nočního odpočinku přesunutá na mezipatro ponechává více prostoru pro použití v přízemí, kde můžeme postavit psací stůl nebo uspořádat koutek na hraní.

Postele bez úložného prostoru - Baumax

 Postele pro chlapce

 

 Děti milují barvy a neobvyklá řešení. Klasické barvy používané v dětských pokojích se rozlišují podle pohlaví: dívky mají růžovou a chlapci modrou barvu. Nic vám, ale nebrání, odejít od klasického rozdělení a výběru odstínů zelené, fialové nebo šedé. Stojí se za to zeptat svého dítěte na jeho preference ohledně barev a použít je jako inspiraci při aranžmá pokoje.

 Postele pro chlapce mají dekorativní barevné motivy. Oblíbenými motivy jsou auta, souhvězdí a měsíc. Barva se používá ke zvýraznění určitých prvků nábytku. Někdy i samotná postel má tvar závodního auta nebo traktoru, ale platí to jen v případě jednolůžek.

 

Postele pro dívky

 

 Dívčí pokoj si většinou představujeme jako království malé princezny, v níž dominují růžová barva a spousta panenek. Dívčí postele někdy opravdu vypadají jako královské postele, ale rozhodně máme na výběr i jiné. Velmi pěkné, i když jednodušší, jsou bílé postele, které mají dekorativní čelo nebo tvar postele. Vkus dítěte se mění a univerzálnější kus nábytku se snáze přizpůsobí novému konceptu interiéru.

 Nestandartním řešením v případě patrových postelí je jedna vysouvací postel, kterou během dne skryjeme. Tato varianta bude dobře fungovat, když sourozence dělí větší věkový rozdíl a tradiční model patrové postele může být pro ně nepohodlný. Přistýlka je vždy dobrý nápad, dokonce i v pokoji jedináčka, protože děti milují zůstat přes noc se svými kamarády.

Vysoké postele a válendy - Baumax

 Kompaktní postele 

 

Mezi četnými nabídkami patrových postelí najdeme ty, které kombinují několik funkcí. Součástí postele bývá stůl, knihovna a skříňky. Dobré uspořádání prvků v jedné konstrukci šetří významnou část prostoru v místnosti. Ideální sestava má četné skříňky a zásuvky ukryté v zákoutích, takže nejsou hned vidět. Některé sady mají systém, který umožňuje přizpůsobení výšky desky stolu a plochy na spaní výšce uživatele. Před nákupem si pečlivě změřte vybraný kus nábytku, aby předejít nepříjemnému překvapení na místě. Uspořádání tohoto typu postele je potřeba pečlivě zaplánovat, kvůli nestandardním rozměrům a rozložení.

 

 Ve většině případů matrace a rošty nejsou součástí postele. Musí být zakoupeny samostatně.

 

 

Zpět