Odkládací a konferenční stolky, jak si vybrat konferenční stolek do obývacího pokoje?

10.04.2023

Větší konferenční nebo menší odkládací stolek je nepostradatelným prvkem každého obývacího pokoje. I ta nejpohodlnější pohovka nebo rohová sedací souprava nebudou dostatečně plnit svoji funkci, pokud poblíž není konferenční nebo odkládací stolek. Jak hrát deskové hry, číst na pohovce knihy nebo sledovat fotbalový zápas, pokud nemáme kde rozložit hru, odložit rozečtenou knihu nebo odložit brýle?

Konferenční stolky do obývacího pokoje jsou nejen funkčním nábytkem, ale pro mnohé z nás je důležitý i jejich design. Stává se, že konferenční stolek vybraný pod vlivem chvíli nebo emocí nesplňuje naše očekávání. Jak se této situaci vyhnout?

TV stolky, konferenční a odkládací stolky - Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jaký je rozdíl mezi konferenčním a odkládacím stolkem?

2. Jak si vybrat konferenční stolek do obývacího pokoje?Jaký je rozdíl mezi konferenčním a odkládacím stolkem?

Oba pojmy popisují stejný typ nábytku do obývacího pokoje se stejnou funkcí. Jediný rozdíl je ve velikosti. Konferenční stolky jsou rozhodně větší a některé modely vypadají spíše jako stoly než malé odkládací stolky. Volba mezi těmito dvěma typy závisí na našich potřebách, funkci a velikosti pohovky. Vedle velkých masivních rohových pohovek líp vypadají konferenční stolky s obdélníkovou delší deskou stolu. Tento typ zaručuje, že se ke stolku dostaneme z každého místa, aniž bychom museli vstávat.

Odkládací stolky díky svým menším rozměrům budou vhodné k menším pohovkám, obzvláště když v obývacím pokoji není mnoho prostoru. Kromě své jedinečné estetiky stolky mají také růžné praktické doplňky, jako jsou police nebo zásuvky, do kterých můžeme ukládat drobné předměty.

Odkládací stolky - Baumax.cz

 Jak si vybrat konferenční stolek do obývacího pokoje?

Přizpůsobení velikosti stolku pohovce není všechno. Estetika a styl obývacího pokoje jsou dalším kritériem, které stojí za zvážení při výběru konferenčního stolku. E-hop BauMax má chytré řešení: kategorie systémového nábytku je rozdělena na nábytkové kolekce s jednotným designem, které obsahují následující kusy nábytku: komody, vitríny, TV stolky, skříně. Mezi nimi najdete také konferenční a odkládací stolky. Jednotný design všech prvků aranžmá dává pocit harmonie, celkového uspořádaní a podporuje relaxaci.

Trochu jiné řešení bude vhodné, pokud vybíráme konferenční stolek pro již existující uspořádání. Takový výběr na jednu stranu dává mnoho možností, ale také přináší omezení: konferenční nebo kávový stolek musí ladit do existujícího vybavení a nesmí se od něj stylově lišit.

Konferenční stolky - Baumax.cz

Skleněný konferenční stolek do obývacího pokoje je v současné době jedním z nejvyhledávanějších a nejmodernějších kusů nábytku. Skleněné stolové desky se speciálně upraveným sklem jsou rozhodně odolnější než běžné užitkové sklo, jak ho známe. Skleněný konferenční stolky charakterizuje elegance a moderní vzhled, proto budou perfektně ladit do interiéru v průmyslovém stylu, ale nejen. Mnoho modelů stolků, zejména s dřevěnými prvky, zdůrazní styl klasického nábytku v obývacím pokoji.

V elegantních interiérech ve vintage stylu stojí za to zvolit tmavý konferenční stolek, zejména v dekoru dubu. Naopak v interiérech navržených ve skandinávském stylu jsou vítány světlé dřevěné modely z borovice nebo olše. K rustikálnímu stylu ladí stolek s viditelnou kresbou a letokruhy dřeva nebo kombinace běleného a přírodního dřeva.

V moderních interiérech budou dobře fungovat barevné stolky s grafickými motivy na vrchní desce nebo s prvky v odstínech šedé a černé. Do interiéru v moderním stylu, můžeme také zvolit kontrastní a víc odvážnou formu konferenčního stolku.


Konferenční a odkládací stolky do obývacího pokoje v každém stylu a tvaru nabízíme v obchodech Baumax a v internetovém obchodě www.baumax.cz. Zveme Vás k prohlídce.


NECHTE SE INSPIROVAT!


Obývací pokoj, kuchyň, koupelna - jak vybrat osvětlení do místnosti?


Nejmódnější pohovky do obývacího pokoje - jaké trendy přinese nadcházející podzim?


Jak zařídit byt v boho stylu? Sázejte na barevné doplňky!

Zpět