Nejmódnější pohovky do obývacího pokoje - jaké trendy přinese nadcházející podzim?

05.10.2020

Béžová, hnědá, šedá - to jsou velmi bezpečné barvy v interiérovém designu, zejména pokud jde o nábytek pro volný čas. Poskytují velké možnosti uspořádání a jsou nadčasové. Výběr barevných textilií sladěných s pohovkou nebude problém, protože neutrální barvy ladí s pastelovými a výraznějšími barvy.

Ochotně volíme neutrální, teplé polstrování a svůj výběr odůvodňujeme praktickýmí důvody. Co takhle porušit rutinu a sáhnout po barvách v hlubokých, výrazných odstínech? K tomu potřebujete trochu více designové odvahy, ale efekt může být velmí příjemný.

 

Pohovka v teplých podzimních barvách

Pohovky - Baumax

Pohovky do obývacího pokoje v podzimní žluté nebo vínové barvě jistě upoutají pozornost. Energická barva čalounění zahřeje interiér. Čalouněný nábytek v podzimních barvách bude vypadat rafinovaně a zároveň nepřidá interiéru přiliš strohy charakter. Jeho sytá barva bude krásným pozadím pro obrazy, grafiku a světlejší doplňky.

Jednou z nejlepších nabídek pro ty, kteří chtějí mít hodně individualní interiér, jsou pohovky do obývacího pokoje s polštáři v jiném odstínu než čalounění. Design inspirovaný architekturou nebo přírodou bude na pohovce jednoduchého tvaru vypadat skvěle.

Před nákupem pohovky do obývacího pokoje v barvě hořčice nebo červené se musíte přesvědčit o poměrně avantgardní barvě. Stojí za to riskovat, protože takový kus nábytku v kombinaci se šedými doplňky vytvoří úžasné a módní aranžmá obývacího pokoje. Pohovka nebo křeslo v odstínu hořcicové žluté bude dokonale ladit s vintage stylem.

Čalouněný nábytek - Baumax

Křesla a pohovky do obývacího pokoje - trendy na podzim

Minulá sezóna rozhodně patřila velurovému čalouněnému nábytku oválných tvarů. Na podzim to nebude jinak - ale barvy se změní. Převládat budou křesla a pohovky v olivových, tmavě modrých nebo lahvově zelených barvách.

Tento typ čalounění je měkký, jemný a velmi pohodlný. Velur je extrémně odolný materiál. Tradiční úplet zaručuje, že nábytek zůstane zachovalý po mnoho let. Pohovka se bude velmi snadno čistit, stačí použít prostředky určené pro velur a štětec s jemnými štětinami.

Modní budou také kulaté stoly a měkké nízké pufy, které skvěle doplní relaxační koutek v obývacím pokoji.

Nepoddávejte se podzimní náladě

Obývací pokoj - Baumax

Útulné, obklopené měkkými doplňky interiéry jsou dokonalým receptem na soukromný azyl, kde se můžeme schovat před šedým podzimním počasím. Základem takového uspořádání jsou látky příjemné na dotek: plyš, samet a velur – oni nejvíce vytvoří teplou domácí atmosféru. Najdeme je v textilu, který doplňuje stylové rohové pohovky, pohovky a sedací soupravy. Nadýchané koberce s dlouhým vlasem, ozdobné polštáře a přehozy budou letos na podzim absolutní nezbytností.

 

S koncem léta zmizí pastelová jemnost. Je čas na čisté, živé barvy v podzimních odstínech. Takové pohovky a rohové pohovky jsou nyní nejmódnější. Oživí interiér, dodají mu energii, díky nim nebudou dlouhé večery tak šedé.

Zpět