Nejmódnější barvy do kuchyně

03.07.2020

Při výběru barev do kuchyně se často řídíme aktuální módou nebo již vybraným kuchyňským nábytkem. Správně zvolené barvy mohou vytvořit nápaditý a útulný interiér, ale stejně tak je snadné udělat chybu a opticky zmenšit prostor, nebo špatně zvolit odstíny, které nebudou ladit se zbytkem vybavení.

Navrhneme, jak vybrat barvy do kuchyně, které dokonale ladí s místnosti a zdůrazňují její styl.

Kuchyňský nábytek - Baumax
 

Módní odstíny nebo vlastní vkus - co je třeba zvážit při výběru barvy do kuchyně?

 

Móda pro konkrétní barvy v kuchyni se často mění, proto stojí za to znát nejnovější trendy, ale nejdůležitější je, cítit se ve vybraných barvách dobře. Módní návrhy je lépe považovat za inspiraci k vytvoření originálních interiérů dle vašich potřeb a preferencí.

Kuchyň by měla vyvolávat dojem světlé, čisté místnosti. Není divu, že jednou z nejmódnějších a nejoblíbenějších barev v kuchyni je modrá. Dodává interiéru romantickou atmosféru a svěží vzhled.

Stále častěji jsme se také ochotni rozhodnout pro stylový antracit a tmavě modrou při výběru barvy kuchyňské linky.  Výběr tmavých barev do kuchyně však vyžaduje větší opatrnost, zejména pokud je místnost malá. Stojí za to najít protiváhu, uklidňující intenzivní barvy, které přidají světlo a jas. Dobře funguje také světlá podlaha a doplňky v zářivých teplých barvách.

 

Barvy pro světlý kuchyňský nábytek

Kuchyňské linky - Baumax
 

Světlý nábytek je vždy dobrou volbou pro jakoukoli kuchyni. V kombinaci se správnou barvou stěn vytvoří útulný prostor plný světla. V duetu se světlým nábytkem nejlíp vypadají pastelové odstíny. Světle modrá, mátová, pudrově růžová, bělená tyrkysová budou dokonalé ladit s bílou kuchyňskou linkou.

Můžeme také zvolit trochu výraznější barvu do kuchyně – vybraným odstínem namalujeme jen jednu zeď. Velmi dobře vypadá, např. sytě zelená, která funguje dobře ve spojení se světlým dřevem. Celá místnost v této barvě by se mohla časem okoukat, být příliš dominantní. Ale jedna zeď v této barvě místnost oživí a bude plnit funkci barevné dekorace.


 

Jaké barvy pro kuchyň a jídelnu?

 

Mnoho lidí se rozhodlo spojit kuchyň s jídelnou. Toto je velmi praktické řešení. Tyto dvě zóny můžete snadno oddělit barvami. Můžeme použít módní nasycené barvy oranžové a zlaté. Hluboký, tlumený odstín oranžové bude vypadat velmi efektivně v naší jídelně, pokud bude ve spojení s čistě bílou a dlaždicemi s dřevěným motivem. Nezapomeňte správně dávkovat barvu - jedna zeď v syté barvě vytvoří lepší efekt než celý prostor v intenzivní barvě.

Také stojí za to hrát si s kontrasty - teplé odstíny zlata vytvoří velmi harmonický set s námořnickou nebo tmavě modrou.

Kuchyň a jídelna - Baumax
 

Jaké barvy kuchyně s obývacím pokojem?

Je všeobecně známo, že světlé barvy v kuchyni vizuálně zvětšují interiér, zatímco tmavé barvy dávají opačný efekt. Kuchyně spojená s obývacím pokojem by měla působit dojmem prostorné, ​​světlé místnosti. Není divu, že se obvykle rozhodneme pokrýt stěny odstínem bílé, světle šedé nebo krémové. Pokud však nás lákají odvážnější barvy, pokryjme část místnosti (např. jednu nebo dvě stěny) tmavě vínovou barvou případně kuchyň teplou, slunnou, medovou barvou.


 

Pokrytí jedné stěny nebo malování celé místnosti je nejrychlejší způsob, jak důkladně změnit její vzhled. Kuchyně by měla být pravidelně renovovaná, ale nejenom za účelem změny jejího uspořádání, ale především za účelem udržení dostatečné čistoty a hygieny.

Kategorie: Interiérové barvy – barvy na stěnu


 

Zpět