Kuchyňský kout. Jak jej zařídit?

08.07.2021

Moderní kuchyně a jídelna- Baumax.cz

Kuchyně otevřená do obývacího pokoje nebo obývací pokoj s kuchyňským koutem – to jsou dva jednoduché a praktické způsoby, jak spojit místnosti do jednoho funkčního celku. Kuchyňský kout je dokonalým řešením všude tam, kde z prostorových důvodů není možné vytvořit samostatnou kuchyň. Je to také moderní a designérský způsob, jak zařídit módní interiér, kterému dominují otevřené prostory. Až donedávna byly kuchyňské kouty oblíbeným řešením v malých bytech a panelových domech. Dnes se stále častěji objevují v luxusních bytech a rodinných domech.

Bez ohledu na důvody, kvůli kterým se rozhodnete zařídit kuchyňský kout, vám poradíme, jak na to, aby výsledný interiér byl nejen praktický, ale také stylový.


V tomto článku:

  1. Kuchyňský kout, co je to?
  2. Jak funkčně zařídit kuchyňský kout
  3. Otevřená kuchyň do obývacího pokoje
  4. Kuchyňský kout v obývacím pokoji
  5. Nábytek pro kuchyňský kout – jaký si vybrat?
  6. INSPIRUJTE SE !!! 

 Moderní kuchyně a jídelna- Baumax.cz

Kuchyňský kout, co je to?

Kuchyňský kout je prostor oddělený v jedné místnosti, který funguje jako kuchyň. Často v kombinaci s obývacím pokojem, denním pokojem nebo jídelnou.

Kuchyňské kouty jsou řešení, která jsou vysoce ceněna a oblíbená, zejména mezi mladými lidmi, kteří hledají moderní uspořádání. Jejich hlavní výhodou je úspora místa v domě nebo bytě, ale také možnost přípravy jídla a plynulé konverzace s přáteli a rodinou, kteří jsou v sousedním obývacím pokoji.

Kuchyňský kout – který plní roli kuchyně – by měl umožňovat komfortní a pohodlnou práci – efektivní přípravu jídel, ale také svobodnou relaxaci v obývacím pokoji. Při rozhodování o kombinaci těchto dvou místností nezapomeňte, že při vaření budou v obývacím pokoji cítit zápachy z kuchyně, takže nejdůležitějším prvkem při organizací otevřeného prostoru je jeho funkčnost. Co to znamená? Především skutečnost, že kuchyňský kout v obývacím pokoji by měl mít účinnou digestoř. Správné uspořádání pracovních desek a domácích spotřebičů je stejně důležité. O tom za chvíli.

 

Jak funkčně zařídit kuchyňský kout

Praktická organizace kuchyňského prostoru je nepostradatelným prvkem každého uspořádání. Nejen elegantní, designový vzhled, ale také funkčnost učiní používání kuchyňky pohodlným a příjemným. Jak prakticky zařídit kuchyňský kout? Čemu stojí věnovat pozornost?

Funkčnost v kuchyni znamená především vhodné uspořádání skříněk a pracovních zón. V ideální kuchyni je nutné použít princip pracovního trojúhelníku. Toto jednoduché pravidlo znamená, že všechny domácí spotřebiče a kuchyňské doplňky jsou umístěny v takové vzdálenosti, která výrazně zvyšuje komfort práce a snižuje počet kroků potřebných k přípravě jídla.

Vzdálenosti mezi zařízeními v pracovním trojúhelníku by měly být v následujících rozmezích: 120-210 cm mezi lednicí a dřezem; 120-210 cm mezi dřezem a sporákem; 120-270 cm mezi lednicí a sporákem.

Spojení prostoru určeného pro přípravu jídel a přenos funkce společného trávení času a konzumace do obývacího pokoje iniciovala trend směrem k otevřeným kuchyním do obývacího pokoje.

Typ! Při spojení kuchyňského koutu s obývacím pokojem se zaměřte na funkčnost. Vyberte si sady kuchyňského nábytku, které uspokojí vaše estetické a vizuální očekávání na jedné straně, a poskytnou vám 100% pohodlí při práci a vaření na druhé straně. Vyberte si vhodné závěsné kuchyňské skříňky a stojící kuchyňské skříňky, vyberte si také kvalitní kuchyňské pracovní desky a pamatujte, že jejich plocha by měla být co nejdelší – usnadní vám to práci v kuchyni.

Jídelna- Baumax.cz

Otevřená kuchyň do obývacího pokoje

Kuchyně otevřená do jídelny nebo obývacího pokoje je jednou z mnoha možností uspořádání s využitím kuchyňského koutu. Kuchyňský nábytek v tomto typu interiéru je umístěn v rohovém uspořádání podél jedné ze stěn nebo s funkčním ostrůvkem, který velmi často tvoří hranici mezi kuchyňským koutem a obývacím pokojem nebo jídelnou. Kuchyňský kout propojený s obývacím pokojem je pohodlí, funkčnost a elegance v jednom.

Již ve fázi návrhu vybavení interiéru stojí za to se rozhodnout, zda vizuálně oddělit kuchyňský kout nebo vytvořit jeden kulinářský a jídelní prostor. Pokud chceme oddělit relaxační prostor a kuchyňský kout, můžeme to udělat pomocí umístění baru, nízké zdi, kuchyňského ostrůvku nebo stolu. Každé řešení má mnoho výhod. Je těžké poradit, co bude nejlepší. Volba by měla záležet na konkrétních očekáváních a možnostech interiéru.

Můžete také přemýšlet o mřížkované přepážce. Je to velmi módní a mimořádně stylový aranžérský prvek. Vizuální hranice mezi kuchyní a obývacím pokojem může být definována jinou barvou stěn nebo jiným typem podlahy.

Móda na takové spojení místností je výsledkem vývoje přístupu k vaření. V současné době jsme stále více ochotni vařit pro rodinu a přátele. Rádi sdílíme čas v kuchyni se svými blízkými. Podle zásady – že nic nespojuje tolik, jako společná příprava jídla.

Jídelna- Baumax.cz

Kuchyňský kout v obývacím pokoji

Kuchyňský kout v obývacím pokoji není nic jiného než samostatný kuchyňský prostor uvnitř obývacího pokoje. Při kombinaci kuchyně s obývacím pokojem stojí za výběr nábytku pro vestavěné domácí spotřebiče. Takové řešení zavede pořádek a elegantní minimalismus a zabrání tomu, aby byl obývací pokoj vizuálně „zahlcen“ těžkými kuchyňskými spotřebiči.

Jak nejlépe navrhnout kuchyň v obývacím pokoji? Skvělým způsobem je uspořádat prostor pro vaření proti jedné ze stěn nebo v rohu místnosti. Pomocí kuchyňského nábytku můžete snadno oddělit kuchyňský kout od místnosti. Při rozhodování o umístění kuchyně do obývacího pokoje stojí za to věnovat pozornost jednotnému aranžmá kuchyňského nábytku a nábytku do obývacího pokoje. Všechno musí vytvořit jeden uspořádaný celek. Neriskujte míchání různých stylů a textur, pokud nejste zkušení a intuitivní v aranžovaní interiérů. V takové situaci nejlépe funguje klasika.

Moderní kuchyně a jídelna- Baumax.cz

Nábytek pro kuchyňský kout – jaký si vybrat?

Trendy v bytovém designu již nějakou dobu nabízejí, vzdát se zavěšených kuchyňských skříněk a vytvořit jen rozsáhlou spodní výstavbu. Bude toto řešení fungovat v kuchyňce? Vše záleží na velikosti místnosti a návrhu uspořádání a plánování pracovního prostoru. Široká škála modulárního nábytku dnes poskytuje neomezené mozaikové uspořádání. Proto při vytváření kuchyně můžete přizpůsobit její aranžmá a uspořádání vašim potřebám.

Kuchyň, která má být funkční, musí být vybavena příslušným počtem skříněk, polic, zásuvek a přihrádek. Nezapomeňte na prvky, jako jsou: vhodná skříňka pod dřez, skříňka pro vestavěný sporák, myčku nádobí nebo pračku, pohodlný stůl a židle a pro ostrov barové židle hokery.

Kuchyňský kout pouze se spodními skříňkami a policemi, kde závěsné moduly nahradí komody, bude určitě opticky větší než místnost zastavěná až ke stropu. Úložný prostor pro kuchyňské doplňky a nádobí se však zmenší. Než se tedy rozhodnete pro taková řešení, pečlivě si rozmyslete, zda takový efekt očekáváte, a zda bude kuchyně pouze se spodní zástavbou dostatečně funkční.

Pokud hledáte elegantní a funkční nábytek do kuchyně, obývacího pokoje nebo jídelny, určitě navštivte náš obchod BauMax. U nás si můžete zařídit krásný a funkční interiér.


INSPIRUJTE SE !!! 

Čalouněný nábytek
Kuchyňský nábytek Obývací pokoj Dekorační obklady vnitřní Čalouněný nábytek

 

Zpět