Jaké doplňky vybrat do šedé koupelny? Inspirace

29.12.2020

Elegantní neutrální šedá barva je v současné době velmi módní a vždy se osvědčí! Šedá funguje dobře v jakémkoli stylu aranžmá - od skandinávského, přes loftový, až po klasický a moderní. Abyste zabránili nudě v šedé koupelně, stojí za to se postarat  o vhodné sladění dlaždic a doplňků. Díky nim se univerzální interiér stane originálním - jediným svého druhu!

Dlažby a obklady - Baumax

Šedá koupelna: módní nebo nudná?

Šedá barva je spojovaná se zdánlivě méně atraktivními prvky exteriéru- dlažební kostky, beton, podzim a bezsněžná zima. Ještě před několika lety si šedou povrchovou úpravu koupelny volili lidé, kteří neměli zajímavější nápad na uspořádání, nebo si jednoduše koupili nejlevnější obklady dostupné v obchodě.

Dnes je všechno jinak. Mezi nejmódnější barvy patří šedá v různých odstínech. Šeda barva navádí pocit dokonalé organizace, praktičnosti a profesionality. Kromě toho přichází v široké škále odstínů - od výrazného grafitu, přes teplé tóny béžové až po gainsboro - barvu velmi podobnou modré.

V šedé koupelně se může objevit sólo nebo vytvářet jedinečné kompozice s jinými barvami. Je to nejuniverzálnější barva, která existuje - byla vytvořena z kombinace černé a bílé. Díky tomu se dobře hodí k jakékoli, absolutně jakékoli jiné barvě. Včetně zlaté, typické pro koupelny v glamour stylu. 

Tip na koupelnu v šedých odstínech

Šedá koupelna je univerzální, ale atraktivní efekt vyžaduje nápad na uspořádání. V závislosti na preferovaném stylu kombinujeme šedé s následujícími barvami, doplňky a liniemi:

Skandinávský styl - bílá, dřevo;

Minimalistický styl - černá, jednoduchost, geometrické tvary;

Průmyslový styl - beton, cihla, ocel, bílá;

Styl Glamour - černé, bílé, zlaté nebo stříbrné doplňky;

Klasický, univerzální styl - jakékoli barevné akcenty.

Aranžmá interiéru samozřejmě není jen o šedé barvě na podlaze a stěnách. Je to také správně zvolené příslušenství a doplňky. V moderním bytovém designu nemusí být vana a umyvadlo bílé - na výběr máme mnoho různých barev. I čistě funkční prvky, jako jsou koupelnové radiátory nebo sprchové vaničky, lákají různými odstíny a originální formou.

Dlažby a obklady - Baumax

Šedá koupelna se dřevem

Interiér koupelny, dokončený v šedé barvě, je na pohled trochu studený. Proto dokonale ladí se dřevem. Přírodní surovina je teplá nejen vizuálně, ale i fyzicky - vnese do interiéru pocit neutrality a uvolnění. Koupelnové doplňky ze dřeva se perfektně hodí do interiéru ve skandinávském stylu. V takovém interiéru nemůžete zapomenout ani na bílou - i kdyby se objevila jen v podobě drobných akcentů.

Jedním z nejmódnějších trendů je použití dřeva nebo dřevěných panelů na podlaze a na stěnách – v odstínech jemně šedé a béžové. Taková uspořádání koupelny přispívá k relaxaci a otepluje interiér.

Šedé dlaždice, šedé stěny

Šedá barva nám dává téměř neomezené možnosti kombinace různých textur a odstínů. Nepravidelná kamenná struktura, drsné dlažební kameny, kamenina, architektonický beton, neutrální mát a lesk opticky zvětšují interiér koupelny.

Šedá koupelna je skvělý nápad pro prostorné i malé interiéry. I v těchto variantách uspořádání nesmíme zapomenout na bezpečnost. Dlaždice musí mít protiskluzový povrch. Samozřejmě, koupelnové materiály vyžadují prvotřídní odolnost proti vlhkosti.

Šedá koupelna - jaký  vybrat nábytek?

V moderních šedých koupelnách nejlépe funguje jednoduchý, geometrický nábytek bez zbytečných zdobení. Místo tradičních rukojetí stojí za to použít ty z hliníku nebo dotekový systém otevírání. Nábytek v černé a bílé barvě dokonale kontrastuje se šedými stěnami a podlahou. Čela z hladké lakované nábytkové desky dodá interiéru eleganci a vizuálně jej zesvětlí.

Jak jsme již zmínili, k šedé koupelně v moderním a skandinávském stylu budou ladit dřevěné doplňky. Také stylové chromované nohy ke skřínkám nebo desce k umyvadlu. Všechny prvky, jako jsou koupelnové radiátory a baterie, vypadají nejlépe v chromovém nebo nerezovém provedení. 

Šedá koupelna - jaké doplňky? Jak oživit šedou koupelnu?

Koupelna v šedých tónech sama o sobě vytváří stylové uspořádání. Nic však nebrání tomu, aby přidat takovému interiéru atraktivnosti pomocí i jiných barev. Prvky jako sprchové tyče a závěsy mají obvykle ocelovou a neutrální barvu. Šedé interiéry získají na atraktivitě pomocí černého nebo bílého kování. Sprchy a sprchové kouty jsou skvělým místem pro tuto kombinaci.

Pokud chceme získat efekt glamour , sáhneme po zlatých doplňcích - věšácích na ručníky, bateriích, háčcích nebo akcentech na zrcadlech. K šedým dlaždicím zlato perfektně ladí.

Doplňky k šedé koupelně mohou být ve skutečnosti jakékoli barvy. Hlavně to platí pro všechny druhy textilu - ručníky, koberce, závěsy a dokonce i župany. Díky těmto doplňkům můžeme libovolně měnit uspořádání koupelny. Koupelnový textil může mít jeden měsíc svěží zelenou barvu, která se často používá k oživení interiéru. Další měsíc může šedé stěny koupelny zdobit romantické růžové ručníky a doplňky. Jindy pro změnu může být koupelna vyzdobena barevnými květinovými motivy.

Je důležité, aby koupelna byla dobře promyšleným interiérem. Náhodně vybraná kombinace, např. vícebarevné textilie - může mírně pokazit šedé uspořádání. Pokud je barev příliš mnoho, ztrácí koupelna svou eleganci a dojem pořádku.

Šedá bude dobře fungovat v monochromatických interiérech

Monochromatický interiér je zařízen v různých odstínech stejné barvy. V případě šedé koupelny používáme tonální přechody - od podlahy ke stropu, včetně kování a doplňků. Koupelnová keramika nemusí být bílá - může úspěšně napodobovat například beton nebo kámen. Kubické tvary zařízení zvýší dojem profesionálního a moderního prostoru.

Moderní uspořádání all in grey se může zdát poněkud ponuré - zvláště když se zaměřujeme hlavně na tmavé odstíny. Proto hraje osvětlení koupelny zvláštní roli - velké množství světelných zdrojů v podobě originálních žárovek nebo kovové designové stínítka osvětlí místnost a dodají ji eleganci.

V monochromatické koupelně budou fungovat geometrické doplňky a místo klasických vodovodních baterií - ty, které jsou „ukryty“ ve zdi.

Tip na koupelnu v šedých barvách

Koupelna se šedými dlaždicemi, podlahou a doplňky může stát ozdobou vašeho domova. Dosažení takového efektu však vyžaduje dobré plánování a zajímavý nápad. Obzvláště malé a špatně osvětlené místnosti vyžadují pečlivé zvážení. I taková univerzální barva jako je šedá má svá omezení - příliš mnoho různých odstínů nebude v malé místnosti vypadat dobře.

Podívejte se na naše návrhy stylových šedých koupelen:

Dlažby a obklady - Baumax

Dlažby a obklady - Baumax


 

 

Zpět