Jak vystavit fotografie doma - navrhujeme nejzajímavější řešení!

23.06.2022

Domácí fotogalerie je perfektní způsob, jak vyplnit prázdnotu na zdi. Přináší příjemné vzpomínky a je atraktivním doplňkem aranžmá interiéru. Její tvar, obsah a charakter je však třeba dobře promyslet. Přečtěte si náš článek a zjistěte osvědčené nápady na uspořádání fotek na zeď. Poradíme, jak k fotkám přizpůsobit rámečky, naaranžovat a na co fotky pověsit, aby vznikla zdařilá kompozice z fotografií.

V tomto článku najdete tipy, které vám pomůžou vystavit rodinné fotky a také další na zeď a nábytek, tak aby vaše soukromá galerie poskytla nejen pozitivní emoce, ale také zkrášlila váš domov!


V tomto článku:

1. Domácí galerie, místo na pověšení obrázků - jakou místnost zvolit pro rodinné fotografie

2. Jak pověsit fotografie na stěnu bez vrtání děr? Domácí fotogalerie na stěnu

3. Jak zavěsit fotografie v různých formátech

4. Jak atraktivně zavěsit obrázky na stěnu? Způsob, jak stylově naaranžovat fotografie do různých kompozicí

5. Klasické rámečky na pozadí prázdné stěny se skvěle hodí do každé místnosti

6. Vyexponujte vzpomínky, tedy clip rám s fotkamiDomácí galerie, místo na pověšení obrázků - jakou místnost zvolit pro rodinné fotografie

Neexistuje jediný vhodný interiér, kam můžete vystavit fotky na stěnu a vyzdobit tak místnost - každý je stejně vhodný! Mohlo by se zdát, že vystavit fotky lze jen v tak samozřejmých místech, jako je obývací pokoj či ložnice, ale ve skutečnosti fotky můžete umístit kamkoliv, třeba i do koupelny nebo kuchyně! Každý interiér je dobrý, pokud zvolíte vhodná témata fotek. Přestože je v těchto místech zvykem vystavovat spíše tematické obrazy, tak vhodně sladěné fotky dodají osobitý charakter aranžmá.

Skvělý dekorativní efekt dávají také fotky na stěně v předsíni. Jelikož je tato místnost většinou malá a úzká, vyžaduje dekorace, které ji zpestří a zároveň nezaberou cenný prostor. Hosté navíc díky fotografiím cítí přátelskou a rodinnou atmosféru domu už při vstupu do domu či bytu.

Dalším dobrým nápadem pro umístění fotorámečku je stěna, která vede podél schodů. Na další dekorace zde není místo a fotky, ať už zvolíte jakékoliv témata, vám dovolí interiér vyzdobit. Můžete použít více fotografií a různé rámečky na fotky se zajímavými tvary, aby celek měl umělecký vzhled. Je to nejen skvělý nápad na vystavení fotografií, ale také způsob pro originální dekoraci.

Jak pověsit fotografie na stěnu bez vrtání děr? Domácí fotogalerie na stěnu

Nechcete nebo nemůžete vrtat do zdi? Nebo možná jen rádi často měníte výzdobu a dáváte přednost dekoracím, které lze snadno obměnit? V moderním interiéru můžete fotografie připevnit kolíčky na provázek nebo kovovou mřížkou. Skvělou alternativou k vrtačce, šroubováku nebo kladivu budou také suché zipy a lepicí pásky, které řeší problém případné demontáže galerie.

Kromě toho, fotografie nemusí jen viset! Perfektním řešením bude vystavit fotky na: vitríny, komody, police, regály nebo stoly. Podívejte se, jaké produkty jsme pro vás v této kategorii připravili. Naše nabídka vitrín, regálů a polic mohla by vás zajímat, ať už hledáte tipy na umístění vaší fotogalerie nebo nový kus vybavení.

Jak zavěsit fotografie v různých formátech

Snad každý z nás má na nábytku umístěn alespoň jeden rámeček s fotkou. Toto je jeden z nejjednodušších způsobů, jak vystavit své různé fotografie doma. Pokud máte větší sbírku fotografií, pomyslete zajedno i na efektní osvětlení celé galerie – stačí na nábytek k fotkám postavit stolní lampu nebo obtočit rámečky světelným řetězem. Fotografie můžete umístit i na kus nábytku vybaveným LED osvětlením. Tipy na použití a vhodné produkty najdete v našem internetovém obchodě.

Chcete-li dosáhnout útulného efektu jako vystřiženého z amerických interiérů? Fotorámečky stačí umístit na krb v obývacím pokoji. Nadýchaný koberec, tlumená světla, praskající dřevo v krbu a fotografie na něm umístěné - obrázek jako z hollywoodského filmu! Pokud nemáte krb, můžete si vyrobit imitaci krbu ze dřeva nebo MDF desky – a získat tak nejen skvělé místo pro vystavení dekorací ale i atraktivní prvek aranžmá. Články s tipy na jeho výrobu najdete snadno na internetu.

Jak atraktivně zavěsit obrázky na stěnu? Způsob, jak stylově naaranžovat fotografie do různých kompozicí

Jakým způsobem zařídit originální nástěnnou galerii? Pokud hledáte ukázkové kompozice, které by fungovaly u vás doma, máme pro vás následující tipy!

Pokud se vám líbí interiéry, ve kterých jde poznat individuální vkus a styl členů domácnosti, v tomto případě musíte popustit uzdu své fantazie. Inspirace založené na sadách identických rámečků zavěšených v jedné řadě jsou passé! Ovšem v tomto případě je jen na vás, jaký styl a kompozici zvolíte. Pokud máte nad pohovkou volnou stěnu, kreativitě se meze nekladou. Bude to šnůra s kolíčky, pomocí kterých fotky zavěsíte nebo polička nad pohovkou, na kterou uspořádáte vhodnou kompozici, je to jen na vás.

Klasické rámečky na pozadí prázdné stěny se skvěle hodí do každé místnosti

Použijte různé rámečky a zavěste je do otevřené kompozice, kterou můžete libovolně přeskládat. Kromě fotek, můžete zarámovat a pověsit obrázky vašich dětí, zajímavé grafiky a dokonce, pokud máte i sušené rostliny. Můžete si je vybrat podle barevného nebo tematického schémata - kompozice se pak stane jednotná a nebude sbírkou zcela náhodných prvků.

Máte rámečky ve stejné barvě? I s jejich pomocí máte možnost vytvořit umělecké dílo. Uspořádejte fotografie tak, aby vnější okraje jednotlivých rámečků vytvářely sofistikované tvary. Kompozice bude ještě zajímavější, pokud použijete rámečky různých stylů, velikostí a barev. Pamatujte však, že pak stojí za to zvolit pro ně bílé pozadí. Díky tomu se vyhnete přeplácání a disharmonii způsobené přemírou podnětů. Taková dekorace pak bude jedinečná!

Podlaha je dalším dobrým místem pro vystavení fotografií – aranžmá, ve kterých se obrazy, plakáty a fotografie opírají o zeď, působí dynamickým a inovativním dojmem. Aby byl nápad úspěšný, vytiskněte fotografie ve velkém formátu nebo vložte standardní fotografie do velkých rámečků s pasparty. Ujistěte se však, že mají alespoň jedno společné téma nebo detail.

Vyexponujte vzpomínky, tedy clip rám s fotkami

Clip rámeček je nejjednodušší způsob, jak vyexponovat fotografie při zachování jednotného a decentního charakteru aranžmá. Fotografie v clip rámečku dobře poslouží všude tam, kde je nežádoucí velké množství dekorací, například ve skandinávském, minimalistickém nebo loftovém stylu aranžmá.

Myšlenka clip rámů s fotografiemi osloví především milovníky fotografování. Vybrané fotografie umístěte do clip rámečků a pověste na bílou zeď - vytvoříte si tak doma mini galerii, ve které nebude nic rušit vaše díla. A jak zobrazit černobílé fotografie? Pokud nechcete používat černé rámečky, rovněž použijte clip rámečky a zavěste fotografie na tmavou zeď – takové pozadí dodá vašim fotografiím hlubší výraz.

Clip rámy se budou líbit i teenagerům. Mladí lidé, kteří jsou zvyklí na počítače a obrázky v digitální podobě, většinou nenápadně, že by své fotografie vystavovali ve svých pokojích. Můžete jim to nabídnout.

Fotogalerie na zeď - slaďte ji podle svého vkusu! Pochlubte se emocemi zachycenými na fotografii

Vytvoření zajímavé expozice fotografií může být skutečným potěšením a konečný výsledek - skvělou ozdobou. Při sestavování vaší mini galerie dbejte na to, aby vybrané fotografie a jejich uspořádání odrážely to, co je vám blízké, co se vám líbí, co vás zajímá. Nejjednodušší způsob, jak tento nápad realizovat, je vybrat fotografie, které sdílejí společná téma. Mohou to být rodinné výlety, nejdůležitější události v životě nebo dokonce i jednotná barva fotografií. Je důležité, aby se vám fotografie líbily, ladily k vašemu interiéru a při každém pohledu přinášely ty nejkrásnější vzpomínky.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak vyrobit vánoční dekorace na dveře


Moderní rohová sedací souprava do obývacího pokoje ve stylu art deco


Jaká pracovní deska do kuchyně


 

Zpět