Proč je odpočinek tak důležitý? –přehled relaxačního nábytku

06.08.2020

Odpočinek je nezbytný pro život stejně jako stravování, spánek nebo dýchání. Bez něj nemůžeme dobře fungovat. Má zásadní význam pro udržení fyzické, duševní a sociální pohody.

Správně zvolený nábytek přispívá k dobrému odpočinku. Komfortní relaxace nám poskytne nejen pohovka nebo sofa. Jaký další nábytek byste si měli vybrat, aby byl čas strávený odpočinkem výjimečný? Odpověď na tuto otázku je relaxační nábytek. Tento nábytek, který je určen především k sezení, poskytuje komfort a pohodli. Většinou má doplňkové vybavení ve formě podpěr, opěrka pro nohy nebo speciálních výplní pro sedáky.

Komfortní nábytek do obývacího pokoje: křeslo s opěrkou pro nohy

Odpočinek není jen lenošení na gauči. Poloha v leže se doporučuje pouze pro spaní. Pro čtení, sledování vašich oblíbených seriálů nebo prohlížení internetu je lepší poloha v sedě. Pohovka není však vždy tak pohodlná jako křeslo s opěrkou pro nohy.

Dostupná křesla s opěrkou pro nohy mohou být velmi originální a dekorativní. Designeři často využívají klasické tvary např. křeslo ušák, ale v modernizované podobě. Výrobci pamatuji na to, že křeslo v obývacím pokoji je také ozdobou interiéru, což zajišťuje, že navržené modely mají módní barvy a zajímavé vzory potahových látek. Moderní metody umožňují vytvořit tvar křesla tak, aby při sezení se mohla uvolnit páteř a křeslo zajistilo dokonalou relaxaci.

 

Závěsné křeslo v obývacím pokoji 

 

Závěsné křeslo je stále populárnějším prvkem vybavení domácnosti a to nejen na terase nebo na zahradě. Závěsné křeslo navádí nejen letní atmosféru, ale také poskytuje relax a intimitu. Ideální pro odpočinek, poslech hudby nebo poutavé čtení. Jemné houpání umožňuje dokonalý odpočinek. Můžete si vybrat z široké nabídky modelů křesel: na samostatném stojanu, připevněném ke stropu, pro jednoho nebo pro dva.

Závěsné křeslo je poměrně velké a nebude fungovat v každém interiéru. Je to kus nábytku, který potřebuje hodně prostoru. Neladí ke každému stylu. Je to však tak příjemné místo k odpočinku pro členy domácnosti, že stojí za to se pro něj rozhodnout.

  Lenoška - klasika v nové verzi 

Lenošky jsou křesla, navržené před staletími pro odpočinek během dne. Současné lenošky mají velmi zajímavé a rozmanité tvary: od klasických až po velmi moderní a geometrické formy. Jejich charakteristickým rysem je protáhlý sedák, který umožňuje sedícímu narovnat si nohy a zaujmout ležící polohu. Lenoška je tedy kombinací klasického křesla s opěrkou pro nohy. Místo dvou elementů máme jeden. Moderní lenošky mohou být velmi dekorativní, mít futuristické tvary a výrazné barvy.

Sedací puf - pohodlný kus nábytku nejen pro děti

Obývací pokoj- Baumax

Puf je lehký, snadno přenosný a velmi praktický doplněk. Je to určitě víceúčelový kus nábytku, tzn. vhodný pro ležení a sezení, který bude dobře fungovat v každém interiéru. Je ideální pro relaxační koutek kde můžeme číst, sedět nebo hrát na konzoli.

Sedací puf má měkkou výplň, která se přizpůsobí tvaru a hmotnosti těla. Nejčastěji pufy jsou potaženy eko kůží, ale populární jsou i látkové verze. Sedací puf je ideální pro děti, jelikož pomáhá odlehčit páteř při sezení a udržovat správné držení těla.


 

Zpět