Poradíme vám, jak vypočítat, kolik dlaždic je potřeba na podlahu!

30.10.2021

Výběr dlažby na podlahu, bez ohledu na místnost, je při uspořádání interiéru nebo terasy velmi důležitý. Výběr efektivní a funkční dlažby je však jen polovina úspěchu. Aby renovace byla uspěšná, musime si pamatovat na několik nejdůležitějších věcí. Je také nesmírně důležité umět vypočítat, kolik dlaždic bude  potřeba  pro naši podlahu. V našem článku vám poradíme, jak vypočítat, kolik keramických  dlaždic byste si do interiéru měli pořídit a na co při praktickém zařizování prostoru brát ohled. Dozvíte se také, jaký typ dlaždic bude nejlepší pro danou místnost. Pamatujte, že vzhled dlažby je také důležitý. Pomůžeme vám najít inspiraci pro jejich uspořádání a navrhneme, jak úspěšně provést základní  náklady na renovaci a vybrat správný počet obkladů. Bez ohledu na to, zda zvolíte koupelnové obklady, kuchyňské obklady nebo do jiné mistností (například obklady do obývacího pokoje), jejich nákup by měl být pečlivě zvážen. Pokládka dlaždic nemusí být tak složitá, jak si myslíte. Počítejte také s tím, že musíte zakoupit odpovídající zásobu dlaždic. V našem obchodě najdete bohatou nabídku obkladů nejen do koupelny nebo kuchyně, ideální pro rovnou pokládku nebo pokládání dlaždic diagonálně. Za pozornost stojí také dekorativní prvky, které zpestří váš byt. S našimi obklady krásně zařídíte interiér! Přesvědčte se sami.¨

 

Dlažby a obklady- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Kolik dlaždic potřebujete pro konkrétní povrch? Poradíme. Nezapomeňte pečlivě změřit délku a šířku podlahy
2. Kolik keramických obkladů by jste měli přesně koupit? Je to docela jednoduché. Pomůžeme vám vypočítat plochu!
3. Glazované dlaždice nebo terakota? Jaký je rozdíl? Pomůžeme vám s výběrem obkladů!
4. Dekorace a ozdoby? Samozřejmě. Dekorativní prvky zpestří váš interiér
5. Obklady do malého prostoru? Na co byste si měli pamatovat? PoradímeKolik dlaždic potřebujete pro konkrétní povrch? Poradíme. Nezapomeňte pečlivě změřit délku a šířku podlahy

Bez ohledu na to, zda pořizujete dlažbu do kuchyně, obývacího pokoje nebo koupelny, je nejlepší být opatrný a koupit o něco větší počet dlaždic, než je uvedeno ve výpočtech. Koneckonců, dlaždice mohou být poškozené, vadné nebo jednoduše chybět. Dobrou volbou je tedy koupit rozumnou zásobu, která vám umožní vyhnout se nepříjemným překvapením. Abychom správně vypočítali, kolik dlaždic potřebujete pro konkrétní povrch, změřte jeho šířku a délku (v případě stěny výšku) a poté vynásobte oba výsledky (například 5,5 m x 7 m). Tímto způsobem zjistíte, kolik m 2 potřebujete koupit. Tím to však nekončí. Abychom si byli jistí, jakou zásobu dlaždic koupit, potřebujeme vědět, jak budou uspořádány - tradičně rovně nebo šikmo (takzvaná pokládka na koso). Rozsah se liší při pokládce na ploše od 10 metrů čtverečních a ploše do 10 metrů čtverečních. V případě, pokud plocha nepřesáhne 10 m 2, bude potřeba zakoupit o 10 procent více obkladů. 5 procent více - když je plocha mezi 10 a 50 m2. O 3 procenta více - pokud je plocha větší než 50 m2.V případě pokládky na koso -  15 procent pro plochu mezi 10 a 50 m 2. O 5 procent více pro plochu větší než 50 m 2.

 

Dlažby a obklady- Baumax.cz

 

Kolik keramických obkladů by jste měli přesně koupit? Je to docela jednoduché. Pomůžeme vám vypočítat plochu!

Zajímá vás, jak vypočítat množství dlaždic, které potřebujete. Než začnete pokládat dlaždice, musíte zvážit jejich délku a šířku. Šířka a délka dlaždic by se měla navzájem vynásobit, přičemž je třeba mít na paměti velikost spárovací hmoty. Pokud tedy máme dlaždice, jejichž rozměry jsou například 40 x 50 cm, zvětšíme tyto rozměry o tloušťku spáry, kterou plánujeme použít. Předpokládejme tedy, že spoj má tloušťku 6 mm, pak počítáme takto: 0,406 x 0,506. Výsledkem, zaokrouhleným na 0,2054, bude plocha dlaždice. Poté vynásobíme podlahovou plochu - řekněme 19 metrů čtverečních - s potřebnou zásobou. Tady to bude 5 procent (mluvíme o klasické pokládce), takže vynásobíme 19 metrů čtverečních číslem 0,05. výsledek je 5 procent z 19 m2. To vyjde 0,95 - přidáme 19 m2, což nám dává 19,95. Výsledek vydělíme plochou dlaždice, tj. 19, 95: 0,2054. Po zaokrouhlení je to 97, takže bychom měli koupit tento počet dlaždic. Dlaždice jsou obvykle baleny po 8, tedy 97: 8, což nám dává zaokrouhleně 12/13 baličků. I při nízkém výsledku je lepší zaokrouhlit nahoru, abyste měli potřebnou zásobu dlaždic. U větších, takzvaných velkoformátových dlaždic to bude trochu jiné. Ty jsou obvykle zabaleny po 4 kusech a mají tak velké rozměry, že si snadno spočítáte, kolik jich potřebujete. Pokud se vám do tohoto druhu výpočtu nechce, pomůže vám kalkulačka dlaždic, kterou najdete na webových stránkách některých obchodů. Jedná se o užitečný nástroj, vše, co musíte udělat, je vyplnit všechny potřebné údaje. Následně už jen nakoupit a položit obklady, které budou dokonale ladit ke stylu vašeho interiéru. Můžete si vybrat mezi lesklými a matnými, hladkými a vzorovanými dlaždicemi - vše je na vás.

 

Dlažby a obklady- Baumax.cz

 

Glazované dlaždice nebo terakota? Jaký je rozdíl? Pomůžeme vám s výběrem obkladů!

Pečlivě zvažte, jaké dlaždice budou ve vaší domácnosti fungovat nejlépe. Možná to bude tradiční keramika nebo moderní obklady imitace dřeva? Jakmile zjistíte, kolik dlaždic potřebujete, je čas vybrat typ obkladu. Možná se vám budou líbit glazované dlaždice nebo terakota. Glazované dlaždice je druh keramických dlaždic navíc potažených vrstvou glazury. Jsou docela trvanlivé, odolné vůči vlhkosti a poskytují velmi zajímavý vizuální efekt. Dlaždice tohoto typu by měly být použity uvnitř domu, protože jejich odolnost vůči poškození není ve srovnání s terakotou vysoká. Určitě díky svému efektnímu vzhledu výrazně zatraktivní vzhled každé místnosti. Terakotě se říká takzvaná kameninová dlažba, bude skvělá pro venkovní použití. Terakota může také vypadat opravdu zajímavě, proto stojí za zvážení výběr dlaždic, například na terasu nebo schody, která zlepší vizuální efekt vašeho prostoru.

Dekorace a ozdoby? Samozřejmě. Dekorativní prvky zpestří váš interiér
Spravně vybrané a dobře uspořádané obklady není vše. Podlahové lišty, různé dekory nebo sokly (například kuchyňské sokly) mohou být efektními dekoracemi, ale do svých výpočtů musíte zahrnout i tyto prvky. Jakmile zjistíte, kde a kolik dekorativních prvků budete potřebovat, odečtěte plochu dekorací od celkové plochy místa, kterou budete obkládat - tj. podlahy nebo stěn. Můžete se také rozhodnout pro dekorativní obklady, ze kterých naaranžujete například efektní vzor nebo motiv. Tyto obklady mají zajimavý design a strukturu a určitě budou zajímavým doplňkem do vašeho interiéru. Podívejte se také na naše dlaždice imitace dřeva, ideální například do koupelny, stejně jako dlažba nebo velkoformátové obklady. Pamatujte, že správné zvolené dekorativní prvky, stejně jako samotné obklady dokážou zázraky!

 

Dlažby a obklady- Baumax.cz

 

Obklady do malého prostoru? Na co byste si měli pamatovat? Poradíme

Už víte jak vypočítat počet potřebných dlaždic, a víte, kolik dlaždic musíte koupit? Skvělé. Například obklady a dlažby do koupelny nebo kuchyně lze položit na podlahu a zeď. Poradíme vám, na co brát ohled a jaké obklady koupit, pokud máte doma malý prostor. V první řadě zvolte o něco širší obklady, mohou být jak matné, tak lesklé a uspořádejte je co nejvíce vodorovně. Klasické a rovné uspořádání bude v tomto případě fungovat nejlépe. Na malém povrchu by dlaždice a spáry měly mít o něco světlejší odstín. Taková úprava bude vhodná jak pro stěny, tak podlahu. Jakékoliv vzory na dlaždicích by měly být jemné. Vyhněte se tedy těžkým a především temným motivům. S naší dlažbou perfektně zařídíte svůj interiér!


NECHTE SE INSPIROVAT!
 

Dlažba a obklady do koupelny Boca Graphite Dlažba a obklady do koupelny Textil Bag Dlažba a obklady do koupelny Negro II Dlažba a obklady do koupelny Marron

 

Zpět