Pokoj pro teenagery. Nábytek pro vaše dítě

19.08.2019

Pokud jde o stylizaci a uspořádání svého pokoje, dokáží být teenageři velmi nároční. To, co se líbí dospělým, vůbec nemusí odpovídat prioritám dospívajícího člověka. Mladí se v životě řídí trochu jinými hodnotami, které se promítají do jejich fantazie a snů. Hledáte nápad na efektivní a zajímavé uspořádání pokoje? Pokud ano, tak je to skvělé! Napovíme vám, jaký nábytek je v současné době nejoblíbenější a jak jej důmyslně uspořádat. Snad vám k tomu pomohou následující inspirace.

Co se mladým líbí a co jim dělá radost?

Než budeme pokračovat v hledání, nejprve se musíme zorientovat, v jakém prostředí se dítě cítí nejlépe. Proto nejdřív určujeme individuální vlastnosti našeho dítěte a tedy - jaké má rádo barvy, jaký styl mu nejvíc odpovídá a také zda existuje něco specifického, co by chtělo v pokojí mít. Teprve po zjištění těchto základních faktů, můžeme přejít k zásadní části, kterou je vymalování stěn a volba vhodného nábytku.

NÁBYTEK DO DĚTSKÉHO POKOJE TOMMY

Nábytek pro kluka nebo holku. Co je spojuje?

1. Studijní zóna

Zcela jiné otázky budeme řešit při zařizování pokoje pro kluka a jiné v případě pokoje pro holku. Jsou však některé společné rysy, které musíme dodržet. Nábytek do pokoje náctiletého kluka nebo holky musí být především funkční. Pamatujme na to, že je to žák a proto potřebuje pohodlnou zónu k učení. V tomto případě spolehlivým nábytkem bude klasický psací stůl se zásuvkami, kde se teenager bude připravovat na zkoušky a psát domácí úkoly. Nejčastěji kvůli velkému objemu školních materiálů takový stůl nebude stačit a pro udržení pořádku bude třeba vymyslet pro tyto věci místo. V tomto případě budou zajímavým a funkčním řešením závěsné poličky, které náležitým způsobem vyplní studijní zónu.

2. Šatna

Další společnou otázkou je šatna. Rovněž v tomto případě nemá smysl hledat rozdíly mezi skříní pro holku a skříní pro kluka. Pravda je taková, že kromě designu by se tento nábytek neměl ničím lišit. Když vybíráme vhodnou skříň do dětského pokoje, je třeba zvážit velikost celé místnosti. Pokud pokoj není největší, funkčním a zajímavým řešením bude posuvná šatní skříň, protože tady nepotřebujeme dodatečné místo k otevírání křídel dveří. Efektivním doplňkem takové skříně bude vestavěné zrcadlo. Přesuvná skříň se zrcadlem opticky zvětší pokoj a bude navíc praktickým řešením na každý den. S vlastním zrcadlem váš teenager nebude muset používat zrcadlo ve vaší ložnici. Jak je zřejmé, dětský nábytek taky dokáže překvapit!

3. Zóna klidu tj. pohodlné místo na spaní

Toto místo nemůže chybět v žádném pokoji! K dětskému nábytku patří také pohodlná postel, gauč nebo pohovka. V této oblasti je výběr velmi široký, protože na trhu je spousta modelů. V tomto případě nás bude omezovat pouze metráž pokoje a samozřejmě výška dítěte. Pokud místnost je velká a prostorná, můžeme do něj umístit i rohovou sedačku, která mladému člověku bude sloužit po mnoho let. Pokoj tvého dítěte není moc velký? Pak vsaďte na klasickou pohovku se zajímavým čalouněním, která tak v interiéru ušetří cenné centimetry.

NÁBYTEK DO DĚTSKÉHO POKOJE PLANET

4. Místo pro uložení dalších věcí

A ke konci vyčleníme dostatek místa pro knihy, doplňky a všechny další dětské věci. Množství osobních věci teenagera dokáže každého překvapit, proto se do dětského pokoje vyplatí umístit komodu, která pomůže všechno uspořádat.

Bílý nábytek do pokoje teenagera – stylové a efektivní řešení na dlouhou dobu!

V poslední době je stále oblíbenější uspořádání v bílé barvě. Bílý nábytek do dětského pokoje je univerzální a efektivní řešení, které bude sloužit po mnoho let. Tento moderní návrh si získal velké sympatie jak mezi děvčaty, tak i chlapci. Rozšíření o další barvy jako je modrá, šedá, fialová a dokonce žlutá jistě osloví i vaše dítě. Zjistěte, jaké barvy vašemu dítěti nejvíc vyhovují a překvapte ho novým nábytkem! Jak vidíte, uspořádání pokoje pro teenagera vůbec nemusí být tak hrozné. Potřebujete jen správný plán, rychlou akci a… hotovo! Hodně štěstí!


Rady profesionálů

Domácí dětské hřiště nemusí být drahé - podívejte se na naše nápady

05.08.2019

Promyšlené dětské hřiště na vaší vlastní zahradě není jen zárukou bezpečně stráveného času pro batole ve společnosti sourozenců a vrstevníků, ale také nezapomenutelné okamžiky skvělé zábavy.

Šatní skříně do předsíně a nejen tam – 6 způsobů na chytré uložení věcí v malém bytě

30.04.2019

V malých bytech každý centimetr má cenu zlata. Všichni však víme, že z roku na rok přibývají nové věci a je velmi obtížné najít pro ně místo. V důsledku toho těchto vzácných centimetrů rychle ubývá a byt se jeví jako přeplněný.

Inspirace na moderní obývací pokoj – komoda místo obývací stěny

29.04.2019

Obývací stěna je pozůstatek minulé éry - kus nábytku spojený s dobou PLR, pozadí požehnání mnoha novomanželů, posvátné místo pro nikomu nepotřebné tretky.

Zpět