Pohodlné zahradní židle na co si dát pozor při výběru? Poradíme!

13.08.2022

Zahrada vedle domu je víc než jen místem pro pěstování efektních rostlin. Můžete v ní relaxovat, uspořádat rodinná setkání, grilovat nebo si jen tak užívat blaženou relaxaci. Je to místo, kde na jaře a v létě trávíme rádi hodně času, samozřejmě za předpokladu, že nám to její uspořádání dovolí. Každý, kdo má byť jen malý pozemek, dobře ví, že bez zahradního nábytku a dalších prvků vybavení či doplňků nebude zahrada tolik pohodlná. Mezi ty základní prvky patří zahradní židle. Díky nim se zahrada, balkon či terasa promění v chilloutovou zónu, kde budeme moci relaxovat nebo trávit čas s rodinou a přáteli.

Plastové zahradní židle, ratanové zahradní židle, technoratanové zahradní židle či dřevěné zahradní židle, které jsou nejlepší? Jak vybrat perfektní zahradní křesla a židle? Je lepší zahradní židle nebo zahradní křeslo? A nakonec, co je důležitější funkčnost nebo estetika zahradního nábytku? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět v tomto článku!

 

populární ratanová křesla a židle odolné vůči mechanickému poškození

 


V tomto článku:

1. Zahradní křesla a židle jsou nepostradatelnými prvky vybavení relaxační zóny na zahradě

2. Různé typy zahradních židlí

3. Plastové zahradní židle

4. Kovové zahradní židle

5. Zahradní ratanové židle

6. Dřevěné židle na zahradu

7. Židle z technoratanu

8. Pohodlné a funkční zahradní židle a křesla

9. Nabídka pro nejmenší!


 

 

Zahradní křesla a židle jsou nepostradatelnými prvky vybavení relaxační zóny na zahradě

Zahrada je něco jako letní obývací pokoj, kde se často soustředí rodinný život. Češi mají rádi společné grilování, stolování na čerstvém vzduchu či posezení u kávy s přáteli v obklopení zeleně. Abyste si ovšem na zahradě užili komfortní posezení, musíte relaxační zónu vhodně vybavit. Nábytek by měl být ergonomický a pohodlný. A zde je právě prostor pro pohodlná zahradní křesla.

Zahradní nábytek je celkem nákladní investice. Vyplatí se proto dbát na to, aby byl odolný, díky čemu vydrží minimálně pár sezón a zároveň poskytoval maximální pohodlí.

Zahradní židle by měly mít také vhodnou nosnost, aby vám zajistily bezpečí. Pohodlí je rovněž nesmírně důležité, protože při rodinných setkáních a hostinách strávíte na nich alespoň na pár hodin v kuse.

 

Různé typy zahradních židlí

 

Různé typy zahradních židlí

Výběr židlí na zahradu je opravdu působivý. Jednotlivé modely zboží se může lišit dekorem, barvou, materiálem a odolností vůči měnícím se povětrnostním podmínkám. Jak mezi tolika možnostmi najdete tu nejlepší pro sebe? Pomůže Vám v tom přehled vlastností a materiálů nejzajímavějších typů.

 

Plastové zahradní židle

Plastové zahradní židle jsou již léta velmi oblíbené. Jsou levné a odolné vůči nečistotám, dešti, vysokým a nízkým teplotám, slunečnímu záření a dokonce i mrazu. Navíc umělohmotný materiál nevyžaduje žádnou údržbu ani impregnaci. Zahradní křeslo či židle bez úhony „přezimují“ na zahradě, pokud je přikryjete ochranným krytem, ​​který umožňuje bezpečné ponechání venku zahradního nábytku i mimo sezonu. A přestože zahradní plast není tolik elegantní, jako je například ratan či umělý ratan, stále si nacházejí své příznivce a objevují se jako prvek aranžmá zahrady, terasy nebo balkonu.

Plastové zahradní židle nejsou samy o sobě nijak zvlášť pohodlný typ. V tom případě bude vhodné použít zahradní polštáře, které jsou nejen funkčním, ale i dekorativním prvkem. Bude vhodné vybírat tak, aby jejich barva a dekor ladily ke stylu uspořádání zahrady nebo terasy.

 

komfortní, vysoké opěradlo křesel

 

Kovové zahradní židle

Kovové zahradní židle jsou nejodolnější a nejpevnější nábytek. Jejich nosnost je obvykle vyšší než v případě jiných materiálů. Přestože navenek mohou působit chladně a stroze, získávají si příznivce svým moderním designem a neobvyklými tvary. Při výběru kovové židle nezapomeňte, že kov je náchylný ke korozi. Kovové zahradní židle můžete po sezoně rovněž nechat venku, ovšem jen pokud je obalíte ochrannými kryty na nábytek, které je ochrání před nepřízní počasí a udrží v dobrém stavu po dlouhou dobu.

 

Zahradní ratanové židle

Pro milovníky přírody budou skvělou volbou židle z ratanu. Sedadla s přírodního výpletu jsou pevná a odolná vůči různým povětrnostním vlivům a navíc se snadno čistí. Židle z ratanu budou skvělou volbou pro zahrady zařízené v boho nebo vintage stylu. Můžete je použít i v moderních zahradách a prostorách ve stylu art deco, stejně jako těch klasických. Ratan a jeho barva dnes už nejen přírodní bude ladit do různých aranžmá.

Při nákupu ratanových zahradních židlí si ověřte, zda se k nim dá pořídit rovněž stůl a další prvky. Nábytková sestava z ratanu vypadá totiž skvěle. Jejich cena je pravda o něco vyšší než u produktů z plastu, ale jejich atraktivní vzhled rozhodně stojí za to.

 

Zahradní ratanové židle

 

Dřevěné židle na zahradu

Zahradní židle ze dřeva jsou nejprodávanější a nejčastěji voleným typem sedacího nábytku do zahrady. Není se čemu divit, dřevo je po desetiletí nejoblíbenějším materiálem pro výrobu nábytku. Jedinečná teplá struktura dřeva, barva a kresba letokruhů vám umožní uspořádat zelený prostor kolem domu mimořádně okouzlujícím způsobem. Je třeba ovšem připomenout, že dřevo, tedy až na to exotické, u kterého je cena významně vyšší, vyžaduje od nás pravidelnou údržbu, díky které bude nábytek odolný vůči vnějším vlivům, především dešti.

Dřevěné židle skvěle vypadají v rustikálních zahradách. Stejně dobře se budou prezentovat v industriálních aranžmá a také v těch ve skandinávském stylu. Bez ohledu na to, které provedení zvolíte, židle vám budou dobře sloužit po mnoho let.

 

Pohodlné a funkční zahradní židle a křesla

 

Židle z technoratanu

Jedná se o umělý ratan, tedy materiál, který napodobuje přírodní ratan. Při nákupu židlí či křesel z technoratanu si můžete být jistí jejich elegantním vzhledem, moderním designem a funkčností, která je pro každého z nás prioritou. Materiál je nejen odolný, ale také se snadno čistí. Jeho nízká hmotnost navíc umožnuje snadnou manipulaci a přemisťování. Umělý ratan nevyžaduje impregnaci ani natírání, a pokud je přes zimu vhodně chráněn, poslouží vám po mnoho sezón. Pokud tedy budete hledat materiál, který se vyznačuje kvalitním zpracováním, atraktivním vzhledem a dlouhou životností, vyberte si umělý ratan. Kromě standartních modelů najdete v našem obchodě rovněž skládací a polohovací židle a mnoho dalších nábytkových prvků

 

Pohodlné a funkční zahradní židle a křesla

Pryč jsou doby, kdy zahradní židle a křesla plnily jen svou základní funkci. Dnes jsou zahradní židle a křesla navrženy tak, aby byly nejen komfortní, ale i vzhledově atraktivní. Je ovšem potřeba pamatovat, že ne všechny zahrady mají velký prostor. Tam, kde není moc místa, je důležitá především funkčnost. Proto je dobré pořídit si židle, které lze využít mnoha způsoby. Zahradní židle či zahradní křeslo mohou být polohovací, co umožní lepší relaxaci a odpočinek. Naopak skládací modely ocení obzvlášť majitelé menších balkonů či teras. Jejich rozměry po složení budou více kompaktní a nezaberou příliš mnoho cenného prostoru. Moderní zahradní židle mohou být také vybaveny podnožkou nebo poličkou, užitečnou například na odložení knihy. Židle by měly mít takovou hmotnost, aby je bylo snadné přenášet, ale zároveň materiál by měl být pevný a celá konstrukce stabilní. Pokud si pořídíte polohovací křeslo či židli ještě více vám zpříjemní posezení a odpočinek i na malé zahrádce či terase. Nezapomínejte v tomto případě rovněž na příslušnou nosnost zboží, aby jej mohl bez problémů používat každý člen domácnosti či host.

 

Nabídka pro nejmenší!

Výrobci zboží, jakým je zahradní nábytek, nezapomínají ani na nejmenší uživatele a jejich potřeby. V nabídce našeho obchodu najdete zahradní dětské židle, v růžných provedeních. Vzhledem k tomu, že bezpečnost je v případě děti na prvním místě, musí být nábytek vybírán podle věku a výšky dítěte. Některé modely mohou být vybaveny navíc bezpečnostními prvky. Dětské zahradní židle poslouží dětem jak ke společnému stolování, tak k odpočinku či zábavě venku. Před nákupem byste si měli ověřit, zda mají tyto produkty potřebný certifikát kvality.

K posezení venku můžete použít rovněž skládací zahradní židle, proutěné pufy, lenošky, ale i pohovky, zahradní rohové pohovky a sedací soupravy. Terasový a zahradní nábytek by měl být vždy přizpůsoben potřebám a preferencím uživatelů. Není pochyb o tom, že v létě by měl prostor zahrady poskytovat ideální podmínky pro relaxaci, odpočinek a společné stolování.

Ať už sháníte obyčejnou židli nebo stylové a komfortní zahradní křeslo, skládací či polohovací model nebo také sadu, u které součástí je zahradní stůl a další nábytkové prvky, v našem internetovém obchodě BauMax vám můžeme nabídnout řadu produktů skladem. Můžete vybírat mezi samostatnými výrobky nebo celými sestavy zahradního nábytku, které jsme pro vás připravili. Námi nabízené zboží se vyznačuje kvalitním provedením a atraktivním designem. Proto rozhodně každý si u nás najde to své!

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak ochránit zahradní altán před větrem


Jak ochránit zahradní altán před větrem


Zahrada v italském stylu - ideální místo k odpočinku na čerstvém vzduchu


 

Zpět