Nápad pro moderní interiér: dekorativní cihla na zeď

07.10.2020

Motiv cihly v interiéru je klasika designu. Bílá, červená, grafitová - milujeme cihlu pro její široké možnosti uspořádání, vzhled a nadčasový design. Je to dokonalá nástěnná dekorace vhodná pro jakýkoli architektonický styl. Velký výběr textur a vzorů umožňuje snadno přizpůsobit cihlu klimatu interiéru, ale zároveň její použití může způsobit, že bude dominantou místnosti. Jak správně používat dekorativní kámen a dlaždice s cihlovým vzorem?

Obkladový kámen - Baumax.cz

Dekorativní cihla na zeď – kterou vybrat?

Cihlová zeď je charakterní pro interiéry v loftovém stylu. Cihla v intenzivní červené barvě může zahřát interiér a udělat jej útulnějším. Důležitější ale je, že dodává interiéru styl a charakter. Původní starou cihlovou zeď najdeme jen v málo domech či bytech. Na trhu však existují materiály, které vám umožní dosáhnout stejného efektu.

Aby zeď získala módní charakter typický pro průmyslové nebo skandinávské interiéry, máme na výběr z několika řešení:

• betonový kamenný obklad,

sádrové obklady,

• gresový kamenný obklad,

• slínkový kamenný obklad,

• keramické obklady (gres, glazura, slínek).

Dekorační obklady vnitřní - Baumax.cz

Díky své originální struktuře a nedokonalostem povrchu napodobuje betonový kamenný obklad skutečnou cihlovou zeď. Jednotlivé vzory jsou inspirovány vzhledem tradiční cihly. Bez ohledu na individuální vkus mezi tolika vzory, každý si najde něco vhodného pro sebe. Pokládka betonového obkladu není nejjednodušší: jednotlivé prvky poměrně dost váží a vyžadují impregnaci a spárovaní.

Sádrový kamenný obklad je ceněn pro svou velkou podobu skutečným cihlám a snadnou pokládku. Nevyžaduje spárovaní díky čemu se vyhneme zdlouhavému procesu vyplňování mezer, měření a vkládání křížků. Ve srovnání s jinými materiály je lehký a jeho velkou výhodou je snadné zpracování. Můžete jej dokonce řezat nožem.

Gres imitující cihlu jsou skvělým řešením pro kuchyně a koupelny. Tento typ obkladu se vyznačuje velkou odolností a trvanlivostí, proto v nabídce najdeme i ​​podlahové dlaždice. Není to materiál, který se snadno zpracovává a upravuje, ale je velmi odolný a vzhledově hodně efektní. Funguje dobře v koupelně, nad kuchyňskou linkou nebo jako obložení krbu.

Venkovní betonové obklady - Baumax.cz

Jak používat dekorativní cihly v interiérech?

  • V malých interiérech nebo v interiérech se spoustou nábytku používáme pouze fragmenty cihlových obkladů, např. svislé nebo vodorovné pruhy.
  • Celou kamennou zeď s cihlovým motivem si můžeme dovolit pouze v prostorných interiérech v minimalistickém stylu.
  • Čím více bude cihla na zdi kontrastovat s barvou ostatních stěn, tím více bude dominovat v interiéru.
  • K pokládce keramických obkladů použijte lepidlo, spárovací hmotu a příslušenství od osvědčených výrobců.

 


 

Zpět