Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Materiál
Použití
Barva
Typ
Dekor
Montáž
Impregnace
Určeno
Třída
Otěruvzdornost
Mrazuvzdornost
Povrch
Rektifikovaná
Délka (cm)
Šířka (cm)
Hledat

Sádrové obklady

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
249,00 Kč / bal
159,00 Kč / bal 179,00 Kč / bal
Akce
249,00 Kč / bal
259,00 Kč / bal
Novinky
199,00 Kč / bal 249,00 Kč / bal
Akce
1  2    

Dekorační sádrový kámen na stěnu je skvělým řešením pro milovníky elegance. Sádrové obklady věrně imitují vzhled přírodního kamene, proto se stávají stále oblíbenější. Hlavní výhodou je nízká hmotnost. Díky tomu se obklady ze sádry mohou pokládat i na sádrokartonové stěny. Kamenné obklady ze sádry jsou navíc výrazně levnější než ty betonové.

V našem obchodě nabízíme sádrový kámen atypických faktur a různých barevných odstínů, které tak jsou dokonalou imitaci přírodního kamene, mramoru, grafitu nebo cihly.

Sádrové obklady - Baumax

Dekorační sádrový kámen na stěnu – vlastnosti

 

Sádrová hmota je tvrzená a vyztužená skleněnými vlákny. Někdy je do ní vložená síťka, která dodatečně zesiluje celou konstrukci a brání jejímu praskání. Sádrový kámen se

upevňuje na stěny ve formě obdélníků nebo nepravidelných tvarů.

I když sádra věrně imituje vzhled přírodního kamene, liší se však svými vlastnostmi – špatně snáší výrazné rozdíly teplot a nehodí se do prostor se zvýšenou vlhkostí. Z toho důvodu ji lze použít jen do interiéru.

 

Sádrový kámen na stěnu – způsob upevnění

 

Jelikož sádrové kameny snadno pohlcují vlhkost, proto když je plánujeme použít v kuchyni nebo koupelně, musíme je nejdřív naimpregnovat. Impregnace je dobrý způsob, jak zabránit přirozeně a samovolně vznikajícím nečistotám a usedání prachu na jejich povrchu. Samotný materiál upevňujeme na stěnu pomocí jedné z těchto látek: sádrového tmelu, glazurovaného lepidla nebo sádrového lepidla. Ten poslední je nejdostupnější – často se prodává už v hotové formě připravené k použití nebo se snadno připraví smícháním s vodou. Podrobné informace k dekoračním sádrovým kamenům naleznete na stránkách jednotlivých výrobců.