Laminátová podlaha do kuchyně

12.06.2021

 

Od chvíle, kdy se laminátové podlahové panely objevily na trhu, se tradiční parkety a prkna přesunuly na vedlejší kolej. Češi se stále častěji rozhodují pro dřevěné podlahové panely do kuchyně, ale nejen! Dřevěné podlahové panely se objevují nejen v pokojích, ale i v koupelnách. Dřevo dodává interiéru styl, útulnost a teplo. V současné době nejpopulárnější podlahové panely jsou: dřevěné, laminované a vinylové.

Laminátové podlahy- Baumax.cz

V tomto článku:

1. Dřevěné podlahové panely – výhody a nevýhody

2. Laminátové podlahové panely – výhody a nevýhody

3. Podlahové panely do kuchyně – třída oděru a odolnost proti vodě

INSPIRUJTE SE !!! 

Velkou výhodou těchto podlahových panelů je široká škála vzorů dostupných na trhu a příznivá cena. Vhodně vybrané panely do kuchyně by měly být pevné, odolné proti vlhkosti a vnějším vlivům, jako jsou přemísťování nábytku, škrábance nebo drápy domácího mazlíčka. Další výhodou tohoto řešení je snadná instalace a snadná údržba. Pokud se chcete dozvědět více o výhodách laminátových podlah – o jejich typech a rozdílech mezi různými typy – přečtěte si náš článek.

Laminátové podlahy- Baumax.cz

Dřevěné podlahové panely – výhody a nevýhody

 

Největší výhodou dřevěných podlahových panelů v kuchyni je jejich velmi přirozený vzhled. Takové panely mají obvykle několik vrstev, díky čemuž se nedeformují pod tlakem a vykazují vysokou odolnost proti vlhkosti. Tyto produkty jsou k dispozici v širokém cenovém rozpětí, pokud zvolíte o něco dražší řešení, budete se moci nimi těšit několik let. Vysoce kvalitní dřevěné panely mají dřevo o tloušťce až 15 mm. O něco dražší panely jsou často řádně zajištěny, aby byly zcela voděodolné. Tento typ podlahových panelů lze renovovat. Dřevěné podlahy jsou jedním z nejvíce ceněných a nejoblíbenějších typů povrchové úpravy, což výrazně zvyšuje jejich atraktivitu a nabídku.

Laminátové podlahy- Baumax.cz

Pokud jde o nevýhody, dřevěné podlahové panely do kuchyně nejsou na spojích lakované. Co to znamená? Kvůli nedostatku této ochrany jsou o něco více vystavené vlhkosti, což může způsobit mírnou deformací okrajů. Levné modely těchto panelů nejsou vhodné pro hoblovaní a broušení, co znamená, že tyto panely nelze renovovat domácími způsoby. Dřevěné podlahové panely lze brousit, pokud má jejich povrchová vrstva nejméně 4 mm.

Shrnutí – dřevěné podlahové panely do kuchyně mají podle našeho názoru více výhod než nevýhod. Při nákupu tohoto produktu stojí za to pořídit si odolné podložky pod panely a také stylové dřevěné dokončovací lišty.

 

Laminátové podlahy- Baumax.cz

Laminátové podlahy – výhody a nevýhody

 

Laminované podlahové panely jsou zajištěny speciálním laminátem odolným proti mechanickému poškození, skvrnám a slunečnímu záření. Podlahu v kuchyni dokončenou laminátovými panely lze instalovat velmi rychle, protože laminátové panely se montují bez použití lepidla. Díky tomu je lze také snadno demontovat a vyměnit nebo v případě stěhování – je vzít s sebou. Některé typy těchto panelů jsou vhodné pro podlahové vytápění, což je určitě velké plus. Vzorníky laminovaných panelů dostupné v obchodech mají obrovskou škálu barev a tříd – vyšší třídy – dražší a nižší – o něco levnější. Novinkou na trhu jsou laminované podlahové panely s antibakteriálním povrchem, které chrání panely v kuchyní před otěrem a nesprávným čištěním – příliš vysoká vlhkost nebo příliš silné čisticí prostředky.

 

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Nevýhodou laminátových podlahových panelů v kuchyni je jejich méně přirozený vzhled. Laminátové panely jsou rozhodně méně elegantní a mají méně přirozený vzhled než tradiční dřevěné panely. Třída oděru levnějších modelů může být pro kupujícího neuspokojivá. Kromě toho levnější varianty mohou být vyrobeny z dřevotřískových desek, což je nejlevnější a nejméně trvanlivé řešení, které výrobce zvolil. Je také třeba pamatovat na fakt, že, tyto podlahové panely do kuchyně mohou být hlučné při chození a je slyšet zvuk kroků, protože mají nízké akustické parametry. hodnotu.

 

Dokončení interiéru mělo by být dobře promyšleným a trvanlivým řešením, zejména dokončení kuchyně. Je to místnost, kterou využívají všichni členové domácnosti a ve které také často přijímáme návštěvy. Vhodně vybrané a odolné podlahové panely jsou nesmírně důležitým prvkem dokončení kuchyně. Pokud nejste přesvědčeni o laminátových podlahových panelech ani dřevěných podlahových panelech, jako dokončovacím prvku pro kuchyň, můžete použít tradiční povrchovou úpravu a zvolit elegantní podlahové dlaždice, např. keramické dlaždice nebo dekorativní dlaždice.

 

Podlahové panely do kuchyní – třída oděru a odolnost proti vodě

 

Podlahové panely rozdělujeme do 6 různých tříd. Výrobci označují třídu panelů dvěma číslicemi. První číslice je 1, 2 nebo 3, z nichž 2 jsou panely určené pro byty a 3 pro veřejné prostory. Výrobci berou v úvahu frekvenci provozu v místnosti a na základě toho hodnotí třídu oděru horní vrstvy panelů. Třída 1 naopak znamená, že je výrobek vhodný do málo frekventovaných místností – tento typ lze použít v ložnicích, pokojích pro hosty nebo v domácích kancelářích. Panely označené číslem 3 jsou nejodolnější, a obzvlášť často se používají na chodbách, v obývacích pokojích a někdy dokonce v kuchyni. Kromě účelu panelů pro konkrétní místnost stojí za to věnovat pozornost třídám oděru. Třídy jsou označeny od AC1 do AC5 a představují odolnost panelů proti oděru. Čím vyšší třída, tím odolnější jsou podlahy. Pro kuchyň budou nejlépe fungovat podlahové panely označené AC4 nebo AC5.

 

Shrnutím všech výhod a nevýhod jsou laminátové panely tou nejlepší volbou pro podlahu v kuchyni. Zejména proto, že výrobní technologie jsou v současné době tak rozvinuté, že snadno najdete panely se speciálním povlakem spolu s laminátem, který zabraňuje pronikání vody pod jednotlivé vrstvy. Tento typ laminovaných panelů je označen termínem – aqua stop – znamená nejvyšší třidu panelů s vynikající odolností proti vlhkosti.

Doporučujeme Vám seznámit se také s kategoriemi jako jsou: podlahové lišty, které jdou ruku v ruce s výběrem vhodných panelů, a také s kategorii: dokončovací příslušenství a lišty, ve kterých mimo jiné najdete skvělé montážní sady.

 

Doufáme, že náš článek vám pomůže zvolit to nejlepší pro vás řešení, které v současné době výrobci nabízejí pro podlahu do kuchyně. Pamatujte, že laminátové podlahové panely jsou pouze návrhem a jaký typ produktu si vyberete, závisí na vašem rozpočtu, preferencích a stylu dokončování bytu. Seznamte se také s kategorii vinylové panely, která vám určitě umožní porovnat kvalitu, ceny a trvanlivost ve srovnání s jinými typy podlah.


INSPIRUJTE SE !!! 

Laminátové podlahy Laminátové podlahy Dlažby a obklady Dlažby a obklady
Laminátové podlahy Dřevěné podlahy Dlažby a obklady Dlažby a obklady
Zpět