Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Délka (mm)
Šířka (mm)
Vzhled
Počet lamel
Kartáčování
Povrchová úprava
V-spára
Druh dřeva
Odstín
Tloušťka (mm)
Voděodolná
Hledat

Dřevěné podlahy

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
699,00 Kč / m2 799,00 Kč / m2
Akce
849,00 Kč / m2 1319,00 Kč / m2
Akce
Tmavá podlaha v obývacím pokoji

Tmavá podlaha v obývacím pokoji

24.04.2021

Každý z nás, kdo někdy plánoval návrh interiéru, si uvědomuje, že jde o skutečnou výzvu. Uspořádání obývacího pokoje není snadný úkol, protože je to místnost, kde přijímáme hosty a odpočíváme, takže zároveň chceme, aby byl interiér elegantní a útulný.

Dřevěná podlaha - cena materiálu a montáže. Proč se vyplatí si ji pořídit?

Dřevěná podlaha - cena materiálu a montáže. Proč se vyplatí si ji pořídit?

30.01.2021

Atraktivní vzhled bytu určuje elegantní a odolná podlaha. Dlažba, panely nebo dřevo na podlaze vytváří jedinečnou atmosféru a dává interiéru charakter. K povrchové úpravě podlahy se v současné době používá mnoho různých materiálů, například: keramické...

Dřevěné podlahy - dub nebo jasan? Který je lepší?

Dřevěné podlahy - dub nebo jasan? Který je lepší?

16.05.2022

​Podlahy a jejich provedení jsou kromě stěn základem vybavení do vašeho domova či bytu. Je to také prvek, který nám má sloužit několik desítek let, proto by měl mít dlouhou životnost...

Jaké zvolit panely pro podlahové vytápění?

Jaké zvolit panely pro podlahové vytápění?

24.10.2021

Stále více lidí volí systém podlahového vytápění a vzdává se tradičních radiátorů visících na stěnách. Ne každý však ví, že instalace tohoto typu topného systému s sebou nese nutnost položit vhodnou podlahovou krytinu, protože jinak topení rychle...

Druhy podlah - které si vybrat do obývacího pokoje, koupelny, terasy. Zjistěte!

Druhy podlah - které si vybrat do obývacího pokoje, koupelny, terasy. Zjistěte!

19.04.2021

Podlaha je prvkem interiéru, který by měl být nejen estetický, ale také bezpečný, snadno se čistit, být komfortní a odolný. Proto stojí za to pečlivě zvážit její volbu. V současné době máme na výběr z mnoha moderních řešení, která se vyznačují nejen...

Dřevěné podlahy

 

Dřevěné podlahy - příjemný a komfortní zážitek

Ač to nemusí být na první pohled úplně patrné, tak podlaha je nejdůležitějším vybavením každého domu, bytu či kanceláře, neboť je to právě ona, s níž přicházíme během dne do styku nejčastěji a proto její výběr rozhodně není radno podceňovat. Při vybírání vhodné podlahy si je ale potřeba dávat pozor na celou řadu faktorů, zejména pak na materiál, z něhož je vyrobena. Je to totiž právě použitý materiál, který má zásadní vliv na to, jaké bude mít podlaha užitné vlastnosti.

 

 

Podlaha dřevo - ano nebo ne

Dřevěná podlaha je stále častější volbou, je příjemně teplá na dotek, neelektrizuje a nepřitahuje prach ani roztoče, což je ideální řešení pro alergiky. Dřevěná podlaha izoluje hluk a díky schopnosti absorbovat vlhkost a tím v jisté míře reguluje mikroklima v místnosti. Nezapoměňme také na její dlouhou životnost a vysokou odolnost.

 

Jak vybrat dřevěnou podlahu

Dřevo je materiál, ke kterému lidé tíhnou již staletí. Je velmi příjemné na dotek a přináší do Vašeho domova kus skutečné přírody. Pokud si zařizujete interiér, obvykle začínáte, jak se lidově říká od podlahy. Výběr dekoru by měl být velmi pečlivý, neboť je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Věříme, že Vám následující informace pomohou k výběru té správné dřevěné podlahy.

 

Podlahové vytápění?

Pokud v rámci svého bydlení uvažujete o instalaci podlahového vytápění, je třeba uvažovat pouze o vrstvených dřevěných podlahách, které jsou pro použití s podlahovým topením konstruovány. Masivní dřevěné podlahy jsou pro podlahové vytápění vzhledem ke svým vlastnostem nevyhovující.

 

Tvrdost podlahy?

Dřevěné podlahy jsou ideální pro použít do málo vytížených prostorů jako jsou ložnice, pracovny apod., mohou však být použity do silně zatěžovaných prostor bytu a také do komerčních prostor, vše záleží na tvrdosti dřeva ze kterého je dřevěná podlaha vyrobena. Mezi měkké dřeviny používané pro výrobu dřevěných podlah se řadí borovice, modřín, bříza následovaná ořechem a třešní. Dřevěná podlaha dub, buk a další exotické dřeviny se vyznačují svou tvrdostí a tím mohou být použity téměř všude. Z dřevěných podlah jsou nejoblíběnější a nejlevnější dřevěné podlahy dub, buk a další dřevěné podlahy které se vyznačují svou tvrdostí, jsou však v jiné cenové kategorii.

 

Olej nebo lak?

Aktuální trendy hovoří pro voskový olej, který dává dřevěné podlaze osobitý vzhled a vykresluje jeho podobu. Dřevěná podlaha má pak matný vzhled, jenž je u masivních podlah žádoucí. U olejovaných dřevěných podlah je taktéž možnost lokálních oprav, což u lakovaných není prakticky možné. Proto doporučujeme spíše olejované podlahy.

 

Dřevěná plovoucí podlaha nebo celoplošné lepení?

Dřevěné podlahy jednoznačně doporučujeme celoplošně lepit k podkladu. Oproti pokládce plovoucím způsobem (bez lepení; podlaha leží bez fixace na podkladu) je nespornou výhodou lepení podstatně vyšší stabilita při možných změnách teploty a vlhkosti. Celoplošně lepená dřevěná podlaha má navíc nižší kročejovou hlučnost, dřevěné plovoucí podlahy bývají hlučnější.

 

Vrstvené nebo z masivu?

Pro jednoduché pochopení rozdílů mezi jednotlivými kategoriemi dřevěných podlah uvádíme přehledné shrnutí:

  • lamelové dřevěné

Jsou tvořeny vrchní nášlapnou vrstvou (dekor) a spodními stabilizačními vrstvami. Jejich výhodou je nízká výška, díky které je možné podlahy použít na podlahové vytápění.

Podlahová deska Barlinek je vyrobena postupen vrstvení dřeva. Tento design výrazně snižuje přirozenou práci dřeva a zaručuje tak vysokou stabilitu podlahy i při měnících se teplotních a vlhkostních podmínkách. Při koupi desky Barlinek máte možnost několikrát brousit a renovovat pochůzný povrch. Díky své vrstvené konstrukci dokonale vede teplo a může se používat při podlahovém vytápění. Montáž podlahy na nainstalované podlahové vytápění může být provedena oběma způsoby: v systému plovoucí podlahy dřevěné nebo přilepením desek.

Díky své konstrukci vede plovoucí podlaha dřevěná velice dobře teplo.

  • dřevěné z masivu

Jsou jak už název napovídá z jednoho kusu dřeva, tedy masivu. Tyto podlahy se většinou vyrábějí v tloušťkách okolo 2 cm. Díky této tloušťce se tyto podlahy dají několikrát renovovat. Tyto podlahy nejsou vhodné na podlahové vytápění.

  • podlahy z masivu

Jsou odolné a atraktivní, aby byl vizuální efekt nejlepší, musí se vybrat - bez suků a jiných defektů a navzájem musí desky ladit kresbou dřeva. Podlahu je možné montovat i umístit na pokladové rošty. Poté je podlahová úroveň zvýšena o několik centimetrů. Podlaha může být montována i systémem na perodrážku.

Na podlahu můžou být použity i dřevěné parkety, které jsou vybaveny pero-drážkou a lze je skládat do různých obrazců.

V prodejnách Baumax jsou k dispozici dřevěné podlahy z masivu i vrstvé dřevěné podlahy.