Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA

Dřevěné podlahy

Dřevěná dlažba je stále nejběžnější volbou pro domácí podlahu. Je příjemně teplá na dotek, neelektrizuje a nepřitahují prach ani roztoče, což je ideální řešení pro alergiky. Dokonale potlačují hluk a díky schopnosti absorbovat vlhkost regulují mikroklima místnosti.

V prodejnách Baumax jsou k dispozici tři druhy dřevěných podlahových desek: masivní deska, dvouvrstvá deska, deska Barlinek.

Dřevěné podlahy - Baumax

  • Podlahy z masivního dřeva jsou pevné a atraktivní. Aby byl vizuální efekt nejlepší, musí se vybrat - bez bulek a jiných defektů a navzájem musí desky ladit kresbou dřeva. Podlahu je možné montovat i umístit na pokladové rošty. Poté je podlahová úroveň zvýšena o několik centimetrů. Podlaha může být montována i systémem na perodrážku nebo překrytím.

  • Dvouvrstvé desky jsou vyrobeny ze dvou vrstev dřeva. Z užitkové vrstvy, která díky své tloušťce dává možnost vícenásobného přebroušení a protitlaká vrstva, která zabraňuje deformaci podlahy po pokládce. Protitlaková vrstva může být vyrobena ze stejného druhu dřeva jako užitná vrstva, takže v případě dubových podlah bude vyrobena z dubu. Řešením, které používají výrobci, je vytvořit spodní vrstvu jiného druhu dřeva (např. Dubová podlaha může mít spodní vrstvu z břízy).

  • Podlahová deska Barlinek je vyrobena ze tří vrstev dřeva. Tento design výrazně snižuje přirozenou práci dřeva a zaručuje tak vysokou stabilitu podlahy i při měnících se teplotních a vlhkostních podmínkách. Při koupi desky Barlinek máte možnost několikrát brousit a renovovat pochůzný povrch. Díky své vrstvené konstrukci dokonale vede teplo a může se používat při podlahovém vytápění. Montáž podlahy na nainstalované podlahové vytápění může být provedena oběma způsoby: v systému plovoucí podlahy nebo přilepením desek k zemi.