Jak vyčistit lednici, aby odstranit nepříjemný zápach

21.07.2022

Nikdo nemá rád zápach vycházející z lednice. Často se nám nechce do ni ani podívat nebo nás přejde chuť k jídlu. Zejména po svátcích je zápach v lednici směsí vůní, které nejsou příjemné. Všechny potraviny, které nám zbyly v lednici, zejména ty aromatické potraviny, je nezbytné protřídit, správně uskladnit a důkladně lednici vyčistit. Jakým způsobem se účinně zbavit zápachu z lednice? V tomto článku vám uvedeme tipy, jak čistit ledničku a jakým způsobem skladovat aromatické potraviny, tak aby jejich pachy nebyly cítit i v kuchyni! Pokud se občas potýkáte z obdobným problémem, nebo se vám tenhle problém často opakuje, může být příčinou právě výše uvedené. Přečtěte si náš članek a tipy na odstranění zápachů z ledničky.


V tomto článku:

1. Čistota je základ, pokud se chcete vyhnout nepříjemným pachům z ledničky

2. Použití chemikálií

3. Skladování jako způsob, jak odstranit nepříjemné pachy

4. Odstraňte nepříjemné pachy z lednice pomocí domácích prostředkůČistota je základ, pokud se chcete vyhnout nepříjemným pachům z ledničky

Je velmi důležité chladničku pravidelně čistit. Pokud chcete mít vždy čistou a hygienickou lednici, musíte ji udržovat v čistotě. Jednou za čas je potřeba udělat přehled uskladněných produktů. Vyhodit byste měli všechny produkty s prošlou dobou exspirace, prošlé uzeniny, maso a sýry, které mohou být zdrojem nepříjemných pachů. Je dobré otevřít sklenice, zkontrolovat, zda se v obsahu některé z nich nevytvořila plíseň a zbavit se zkažených produktů. Staré ovoce nebo zelenina nevhodné ke spotřebě, by také měly být vyhozeny, protože jejich uchování může být příčinou nepříjemných zápachů.

Zajímá vás, jak často byste měli čistit ledničku? Za prvé, novou ledničku je třeba před použitím vždy umýt. K jejímu následnému osvěžení stačí každých pár dní použít hadřík namočený ve vodě s octem nebo v případě ledniček s antibakteriálním povlakem vodu s jemným prostředkem na mytí nádobí. Pozornost vyžadují především zásuvky a police, ze kterých je nutné odstranit zbytky potravin, které se mohou hromadit v jejich zákoutích. Důkladné čištění pomocí čisticího příslušenství je povinné alespoň jednou měsíčně.

Použití chemikálií

Pokud chcete odstranit nepříjemné pachy, k čistění lednice nestačí samotná voda. Pozor na bakterie. Samotná voda je nedokáže odstranit. Na silné nečistoty ne vždy pomůže ani roztok vody s přídavkem jaru nebo umytí lednice octem.

Mohlo by vás zajímat: Jakým způsobem umývat ledničku, aby byla důkladně čistá a hygienická. Můžete použít prostředky, jako jsou čisticí a chemické přípravky, které mají zároveň antibakteriální účinek. Pamatujte však, že čisticí přípravky musí být určeny pro použití do lednice, aby byly bezpečné pro potraviny. Tyto přípravky by se měly snadno vypořádat se zaschlou starou špínou. Možná se vám budou hodit také ochranné rukavice na mytí.

Skladování jako způsob, jak odstranit nepříjemné pachy

Je velmi důležité potraviny správně skladovat, abyste předešli problémům s nepříjemným zápachem. Skvělým řešením je vkládat všechny potraviny do skleněných dóz a plastových nádob určených pro styk s potravinami. Je to dobrý způsob prevence. Použití takových vzduchotěsných obalů pro potravinářské výrobky znamená, že se jejich pachy v naší ledničce nebudou vzájemně míchat. Pamatujte, že produkty v igelitových sáčcích se rychleji kazí, a tím pádem se nevyhnete nepříjemnému pachu vycházejícímu z lednice.

Odstraňte nepříjemné pachy z lednice pomocí domácích prostředků

Produkty, které má doma většina z nás, budou užitečné při pohlcování a odstraňování nepříjemných pachů, které často převládají uvnitř chladničky, a to i přes jejich časté mytí a správné skladování. Domácí prostředky vám pomůžou účinně se zbavit zápachů.

Voda s octem

Ocet je přípravek, který účinně čistí a dezinfikuje domácí spotřebiče. Půl sklenice octa přidané do litru teplé vody skvěle poslouží k umytí lednice uvnitř a zvenčí a odstranění z ní nepříjemné pachy. Pokud potřebujete menší množství roztoku, smíchejte dva šálky teplé vody a dvě lžíce octa. Mohlo by vás zajímat - používat ocet do lednic se speciálním antibakteriálním povlakem je zakázáno.

Káva

Káva skvěle pohlcuje veškeré nepříjemné pachy. Čtyři polévkové lžíce mleté ​​kávy dejte do misky a dejte ji do lednice a zápachy se do 24 hodin neutralizuji. Káva odstraňuje nepříjemné pachy z lednice celkem rychle. Pokud chcete, udržet její účinek po dlouhou dobu, vyměňte obsah misky alespoň jednou za dva týdny. Kávová zrna můžete zapíchnout i do půlky jablka.

Brambora

Dalším produktem, který máte doma a který je účinným pohlcovačem pachů, je brambora. Dejte ji na polici do lednice a ta si s nepříjemným aroma důkladně poradí. Vyměňte ji každé 2-3 dny.

Jablko a hřebíček

Dobrým způsobem může být i použití jablka a hřebíčku. Hřebíček absorbuje vlhkost a nepříjemné pachy. Napíchněte je na jablko a dejte na polici do lednice, po otevření vás nepřekvapí nepříjemný zápach. Jablko je potřeba čas od času vyměnit, protože samo se může časem stát zdrojem nepříjemného zápachu z lednice.

Citron

Citron je oblíbeným řešením na odstranění zápachu v lednici. Stačí citron rozpůlit a položit na polici. Můžete ho také nakrájet na silné plátky a dát na různá místa. Do takového citronu můžete dát i hřebíček, který je také přírodním pohlcovačem zápachu. Vyměňte ovoce v lednici každých několik dní. Můžete použít rovněž pomeranče.

Skořice

Skořice má antibakteriální vlastnosti a velmi dobře odstraňuje nepříjemné pachy. Stačí položit tyčinku skořice na polici v lednici, a zápach zmizně.

Jedlá soda

Soda doma má mnoho využití: pomáhá čistit domácí spotřebiče, čisti ucpané potrubí, odstraňuje vodní kámen a odstraňuje nepříjemný zápach z lednice. Nejlepší je smíchat vodu s jedlou sodou a vzniklou pastou umýt lednici. Pak utřete lednici do sucha. Chcete-li odstranit nepříjemný zápach z lednice, stačí nasypat jedlou sodu do misky a postavit ji na polici. Je to jednoduché a levné řešení.

Kypřicí prášek

Pokud nemáte jedlou sodu, použijte kypřicí prášek, který pomůže účinně odstranit zápach v lednici. Rozhodně stojí za to vyzkoušet tento domácí způsob pohlcování pachů.

Aktivní uhlí

Dalším přípravkem, který vám pomůže odstranit zápach v lednici, je živočišné uhlí. Rozmačkané aktivní uhlí stačí nasypat na talířek a poté dát na polici do lednice.

Aktivní uhlí lze použít i jako pohlcovač pachů. Zabalte jeden nebo dva do novin a položte je v zadní části chladničky.

Pohlcovač pachů

Pohlcovače pachů mají uhlíkový filtr, který čistí vzduch a jsou skvělými pomocniky pro odstranění pachů jak se z chladničky zbavit zápachu. Některé z nich mají i antibakteriální vlastnosti, které také pomohou udržet správnou kvalitu potravin, a zabrání aby se zápach nepřenášel.

Pro udržení čistoty chladničky a odstraněni nežádoucího zápachu z ledničky, používejte při jejím pravidelném úklidu vhodné domácí potřeby a čisticí přípravky, odstraňte všechny prošlé potraviny a používejte do chladničky pohlcovače pachů. Jen tak se vám nebude zápach z lednice šiřit ven, a potraviny budou vždy spravně skladovaný.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jaká kuchyňská dvířka zvolit


Digestoř nebo pohlcovač pachů co je lepší?


Jak vybrat kuchyňský dřez? Žula, ocel nebo sklo? Poradíme, který je nejlepší!


 

Zpět