Čím vyzdobit komodu - zajímavá podzimní aranžmá

24.09.2021

Podzim, který stojí na prahu našich zahrad zářícími těmi nejkrásnějšími barvami duhy, nás zve, abychom plně využili všechny dary přírody a vytvořili jedinečné kompozice  a  ozdobili nimi komody, stoly, skříně a police. Bohatství materiálů, které můžeme v podzimní zahradě najít, je opravdu působivé. Zlaté slunečnice, červený jeřáb ptačí, barevné listy, voňavé ovoce a bylinky, veselé dýně a okouzlující mimózy, všechny je můžeme použít k výzdobě interiéru.


V tomto článku:

1. Dekorace na komodu v obývacím pokoji v provensálském a rustikálním stylu - použijte čerstvé květiny a voňavé bylinky
2. Čím vyzdobit komodu v klasickém a loftovém obývacím pokoji - tipy na podzimní ovocné kompozice
3. Okrasné  trávy ve vysokých vázách - dekorace na komodu v obývacím pokoji v boho a skandinávském stylu
4. Osvědčené nápady, jak vyzdobit komoduDekorace- Baumax.cz


Dekorace na komodu v obývacím pokoji v provensálském a rustikálním stylu - použijte čerstvé květiny a voňavé bylinky

Od starověku je jednou z oblíbených metod dekorace interiérů vytváření kytic z čerstvých květin a voňavých divokých bylin. Tento typ dekorace je zvláště ceněn v interiérech uspořádaných v rustikálním a provensálském stylu. Vyzdobení komody kompozicí z čerstvých květin a bylin vnese do interiéru podzimní atmosféru. Znamená to, že relaxace na zahradě, kterou si mnozí z nás tolik oblíbili, nemusí skončit vstupem do domu. Může také pokračovat  uvnitř a vyzařovat v interiéru nádhernou vůní podzimu. Komoda a na ní umístěné předměty, doplňky a dekorace se stanou skutečnou ozdobou obývacího pokoje, která upoutá  každého, kdo přijde do vašeho domu nebo bytu.

 


Pokud máte chuť na takovou dekoraci, vydejte se na dlouhou procházku. V parku, v lese, na nedaleké louce nebo na zahradě hledejte květiny, které můžete použít do podzimní kytice. Můžete k nim také přidat voňavé bylinky, které navíc zvýrazní charakter vaší květinové vazby. Jaké květiny zvolit pro podzimní kytice? Určitě budou nejlépe vypadat ty nejkrásnější, jako jsou mimózy, slunečnice, jiřiny nebo astry. Pamatujte, že provensálský interiér má rád fialové barvy, takže levandule nebo vřes jsou pro jeho vyzdobení jako stvořené. Pro interiéry zařízené v rustikálním stylu je nejlepší použít různé květiny, barevné listy a divoké byliny. Taková dekorace pro kuchyňsky stůl, dětské komody, vitríny nebo police dodá interiéru útulný a idylický charakter.
Pamatujte, že celá věc není o tom, aby vytvořit perfektní kytici, nejste přece v květinářství. Má být prostě vaše a ozdobit kus nábytku, na kterém bude stát. Práce na jejim skládání by se pro vás měla  být potěšením a relaxací. Komody do obýváku, komody do předsíně a dokonce i komody do ložnice jsou ideálním místem pro prezentaci vašeho soukromého uměleckého díla.

 

Dekorace- Baumax.cz


Čím vyzdobit komodu v obývacím pokoji navrženém v klasickém a loftovém  stylu - tipy na podzimní ovocné kompozice

Podzim není jen obdobím květin a barevných listů, je to také doba, kdy se objevuje mnoho zajímavých plodů, které stojí za to použít jako ozdobu komody v obývacím pokoji. Dýně v této oblasti dlouhodobě vedou. A není divu, jejich tvary a barvy totiž poskytují skvělé možnosti pro aranžmá. Dekorace z dýní jsou jedinečné, barevné a idylické. Vyrobit si je sami je skvělým návrhem pro rodiny s dětmi. Společné vytváření dýňových dekorací je způsob, jak integrovat rodinu ke společným aktivitám a zároveň skvěle si užít chladnější podzimní večery. Dýně samozřejmě nejsou jedinou možností pro vytváření podzimních dekorací. Existuje mnoho dalších podzimních pokladů, které mohou vyzdobit komodu. Pozoruhodný je červený jeřáb ptačí, vonný jalovec, kdouloň, šípky, ale také šišky a ořechy. Co z nich můžete vytvořit?

 

Záhradní dekorace- Baumax.cz


Jedním z nejzajímavějších způsobů, jak využít darů podzimu, jsou bohaté věnce a květinové vazby. Můžete je vyrobit přidáním větví jedle. A nemusíte mít strach, že nemáte s tím zkušenosti, a pletení věncu si spojujete spíše se svatojanskou nocí a selskými tradicemi. Móda pro tento typ dekorací stalé roste  a objevuje se i v glamour interiérech. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou moderní interiéry skvělým místem pro typ podzimních kompozic, důležité je,  aby v nich použít moderní prvky, které zdůrazní styl místnosti.
Pokud potřebujete pomoc a tipy, jak začít nebo provést první kroky v této oblasti, snadno najdete na internetu výuková videa, která vám pomohou získat praxi. Musíte však vědět, že ručně vyráběné dekorace jsou časově náročné a často i návykové. Takže nedivte se, když jste jim úplně propadli. Podzimní dekorace z ovoce a zeleniny jsou dokonalým doplňkem pro klasické a  loftové interiéry.

 

Záhradní dekorace- Baumax.cz


Okrasné  trávy ve vysokých vázách - dekorace na komodu v obývacím pokoji v boho a skandinávském stylu

V mnoha hobby marketech a zahradních centrech  najdete  v nabídce ušlechtilé, okrasné trávy. Takové sušené rostliny jsou vynikající ozdobou na komodu do obyvacího pokoje ve skandinávském nebo boho stylu. Při procházce po louce stojí za to hledat rostliny, abyste si sami mohli naaranžovat výzdobu na kus nábytku. Najít krásně kvetoucí trávy v tomto ročním období není těžké. Sušené budou zdobit dům po dlouhou dobu. K uspořádání interiéru lze použít různé druhy, které lze navzájem kombinovat a umístit do vysokých praktických váz. Okrasné trávy jsou dokonalou dekorací nejen do obývacího pokoje, ale také do ložnice, předsíně nebo jídelny. Aranžmá ze sušených tráv krásně ozdobí obývací pokoj a zdůrazní jeho přírodní charakter.

 

Pohovky- Bauamx.cz


Poutavé aranžmá z podzimních květin, sušených rostlin, ovoce a bylinek vám umožní zcela proměnit interiér. Použití tohoto druhu dekorací provoní domov, vnese do interiéru idylickou atmosféru a vytvoří jedinečné aranžmá. Komoda vyzdobena tímto způsobem vytvoří jedinečné aranžmá. Takto vyzdobená komoda získá jedinečný vzhled a zaručí, že stejnou výzdobu v interiéru domu nebude mít nikdo jiný. Pokud tedy nevíte, jak vyzdobit komodu na podzim, použijte jeden z našich návrhů. Vytvořte dekoraci, kterou budou všichni obdivovat.

 

Záhradní dekorace- Baumax.cz
 

Osvědčené nápady, jak vyzdobit komodu

Než se pustíte do samotné přípravy na vytvoření podzimní kompozice na komodu, hledání dokonalých dekorací a doplňků, přemýšlejte o výsledném efektu, kterého chcete dosáhnout. Pokud chcete, aby interiér nabyl útulnou atmosféru, hezky provoněl místnost a změnil svůj současný vzhled, bude použití podzimních kompozic tou správnou volbou.
Pokud máte rádi minimalismus, chcete se vyhnout nadměrnému přepychu  a přemýšlíte, jaký dekorační prvek bude na komodu nejlepší - použijte kompozice ze sušených okrasných tráv. Jejich jednoduchý vzhled bude dokonalým doplňkem obývacích pokojů v minimalistickém stylu. Zamyslete se také nad tím, co vše chcete na komodu ještě vystavit. Budou mezi podzimní kompozici na komodě umístěny rodinné fotografie a cestovní suvenýry, na které se podívají všichni hosté navštěvující váš domov?
Myslete také na úklid. Jistě snadněji odstraníte prach z komody, kterou zdobí váza plná květin nebo květinová kompozice v košíku, než z malých prvků rozmístěných po celé horní části nábytku. Dekorace na komodu, která se skládá z mnoha malých prvků se může ukázat jako velmi nepraktická a při úklidu vám způsobí více práce.
To, co dáte na komodu, ovlivní nejen vzhled interiéru, ale také vaši pohodu - a koneckonců je nejlepší odpočívat v obývacím pokoji, který je hezký na pohled  a navádí příjemnou náladu. Pamatujte, že komoda je dokonalým místem pro vystavení  doplňků a dekorací  - stojí za to je použít při tvorbě podzimní výzdoby.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do obývacího pokoje Desjo I Nábytek do obývacího pokoje Silke Nábytek do obývacího pokoje Tuluza Nábytek do obývacího pokoje Durango


 

 

Zpět