Umělé vánoční stromky - praktické tipy, jak si vybrat svůj vysněný stromek

02.12.2020

 

Jako každý rok před Vánocemi si mnozí z nás kladou otázku, jaký vánoční stromek zvolit: umělý nebo živý? Často volíme umělý stromek, který je stejně krásný jako přírodní vánoční stromeček. Umělý vánoční stromek je investicí na několik let, nikoli sezónní dekorací, neztrácí jehly a jeho větvičky jsou rovnoměrně rozmístěny. Takové výhody lze jen těžko podceňovat.

Tradice zdobení vánočního stromku na Vánoce sahá až do Alsaska a sahá až do 19. století. Během této doby se změnily nejen trendy ve zdobení, ale i samotný stromek prošel zásadní proměnu. Z praktických důvodů se v našich domovech stále častěji objevují umělé vánoční stromky místo přírodních jedlí, smrků nebo borovic.

 

Moderní umělé stromky jsou vyrobeny z materiálů, které dokonale odrážejí kouzlo přírodních jehličí, ale v širší paletě barev: od tradičních odstínů zelené, přes bílou, růžovou, modrou až po stříbrnou verzi. Mnoho modelů má velmi originální tvary a jsou k dispozici v několika velikostech. Umělý vánoční stromek je často obtížné odlišit od přírodního.


Umělé vánoční stromky - Baumax.cz

Proč se vyplatí pořídit si umělý vánoční stromek?

Vánoce je kouzelné období, na které čekají nejen děti. Každá rodina má své vlastní zažité tradice, na které se u vánočního stolu s láskou vzpomíná po mnoha letech. V takových rozhovorech se vánoční stromek a jeho dekorace vždy objeví. Z různých důvodů nemůžeme vždy splnit naše sny o svátcích s vůní borovice. Pokud vám okolnosti neumožňují mít přírodní vánoční stromek, zvolte jeho dokonalou imitaci.

Umělé vánoční stromky jsou především velmi pohodlné. Nedojde k každodennímu zametaní jehel, protože je neztrácejí. Neváží tolik jako přírodní stromky a navzdory své impozantní velikosti nezaberou mnoho místa. Je třeba zdůraznit, že jsou bezpečnější pro děti a zvířata, protože i když na ně náhodou spadnou, jsou lehčí a nemají bodavé, nepříjemné jehly. Jako dekorace vypadá umělý vánoční stromek velmi atraktivně: má rovnoměrně rozmístěné větve a husté jehly. Vánoční stromky se prodávají se stojanem.


Umělé vánoční stromky - Baumax.cz

Druhy umělých vánočních stromků

Dokonalý vzhled, tvarovatelnost a cena závisí na materiálu, ze kterého je vánoční stromek vyroben.

Rozdělení vánočních stromků podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny:

  • Vánoční stromky z PVC folie - k dispozici v mnoha různých barevných provedeních: různé odstíny zelené, červené, modré a bílé. K dispozici jsou také speciální zdobené verze - zasněžené nebo se třpytkami. Po vyjmutí z obalu potřebují nějaký čas na narovnání jehel.
  • Drátěné stromky - vzácné, mají velmi dlouhé a husté jehly,
  • Polyetylenové stromy (PE) - novinka a hit posledních sezón. Nejen zblízka, ale také na dotek dokonale napodobují přírodní stromek. Každá jehla je pečlivě tvarovaná a v průběhu let neztrácí svůj tvar.

Nejoblíbenější umělé vánoční stromky připomínají živé jehličnany. Objevují se pod jmény druhů, které napodobují tvarem, barvou a uspořádáním jehel: jedle, borovice nebo smrk.

Umělé stromky na kmenu jsou novinkou na trhu. Tento druh stromku poznáme hned, protože větvičky s jehlami zabírají horní část vysokého kmene. Originální vzhled není jedinou výhodou: zabírá mnohem méně místa než tradiční stromky.

Neméně zajímavou alternativou jsou vánoční stromky ve tvaru pyramidy. Setkáváme se s nimi hlavně na veřejných místech: v kancelářích, na náměstích a v obchodech, ale pokud nechceme doslova napodobovat tenhle tvar, budou také dokonale zdobit dům nebo byt.

 

Než si koupíte vánoční stromek ...

Před nákupem musíme bezpodmínečně změřit výšku od podlahy ke stropu. Umělé vánoční stromky se prodávají ve velmi různých velikostech. Ty nejvyšší, například 2,5 metru, se mohou ukázat jako příliš vysoké. Stojí za připomenutí ponechat do stropu 10 - 20 cm prostoru.

Věnujme také pozornost tomu, zda se zvolená šířka vánočního stromku vejde na místo, kam ho plánujeme umístit. V prodeji jsou užší modely přizpůsobené malému prostoru.

Ve spodní části ponechejte trochu volného místa, aby se pod stromeček vešly všechny vaše vysněné dárky!

 

 

Zpět