Odsavač par – jaké má výhody a nevýhody

02.07.2019

Je to jeden z typů kuchyňských digestoří. Skupina odsavačů zahrnuje i komínové digestoře a ostrovní digestoře. Nejoblíbenější modely jsou teleskopické, které mají posuvnou přídavnou zásuvku. Jsou především pohodlné a funkční, ale nebudou fungovat v každé kuchyni. Dozvíte se o jejich výhodách, nevýhodách a obecné charakteristice.

Výhody digestoře pod skříňku

+ Díky své kompaktní velikosti můžete prostor v kuchyni snadno využít.

+ Zařízení nevyžaduje připojení k ventilačnímu systému bytu, takže ho budete moci upevnit na každou závěsnou skříň v kuchyni.

+ Tento model lze rychle a bez problémů namontovat.

+ Pro ty, kteří rádi šetří, je ideálním řešením. Díky tomu bude mít kuchyň větší využitelný prostor, než při použití jiných typů zařízení na odsávání.

+ Některé modely jsou vybaveny přídavným posuvným rámem. Jeho zatlačení k sobě zapne ventilátor a malou žárovku, která osvětluje místo na vaření. Tento doplněk slouží i jako místo pro uložení drobných, ale nezbytných věcí do každodenní práce v kuchyni.

Nevýhody tohoto řešení

-Pokud je odsavač par použit ve velké kuchyni, nemusí být zcela efektivní. Je také vhodné vybrat si jiný typ zařízení, když je obývák spojený s kuchyní. Velká plocha těchto místností může způsobit nedostatečné větrání.

-Bohužel nemá přímé spojení s ventilačním potrubím v bytě. To také vede k jeho slabému výkonu ve velkých kuchyních.

Vybavení kuchyně - Baumax

Kdy se vyplatí jeho koupě?

Pokud máte malou kuchyň, jejíž plocha nepřesahuje 20 m2 a je oddělena od zbývajících pokojů, je vhodné do takového digestoře investovat. Můžete ho také namontovat do kuchyně, ve které je nábytek nastaven tak, že je těžké připojit digestoř na větrací potrubí.

3 faktory, kterým je třeba věnovat pozornost při výběru digestoře

  •  správný filtr- v závislosti na vašich potřebách si můžete vybrat různé typy filtrů, které můžete použít v takovém digestoři.
  • Standardním řešením jsou plstěné filtry. Používají se primárně na sběr znečišťujících látek ve vzduchu a plovoucích tukových částic. Místo toho si můžete vybrat filtry hliníkové, které jsou cenově dostupnější. Tyto filtry lze opakovaně čistit a uvést do použitelného stavu. Díky tomu nebudete muset investovat do nového produktu.

  • Pro náročné zákazníky je možné zakoupit dodatečnou ochranu ve formě uhlíkového filtru. Absorbuje nepříjemné pachy, které vznikají při vaření různých jídel. Díky tomu nikdo nebude cítit, že jste smažili ryby nebo vařily brokolici.

Propustnost

Vyjadřuje se v metrech krychlových a měří se vzduchem, který může digestoř filtrovat za hodinu. Čím více je, tím vyšší je účinnost.

Účinná digestoř by měla přefiltrovat veškerý zachycený vzduch v kuchyni alespoň 6 krát do jedné hodiny.

Pokud chcete koupit takové vybavení, které bude vhodné pro vaši kuchyň, stojí za to nejprve vypočítat objem kuchyně. Pokud již víte výsledek, vynásobte ho číslem 6. Jak je uvedeno výše, požadovaný minimální počet cyklů filtrů za hodinu. Poslední číslo bude odpovídat na otázku, jak efektivně pracovat ve vaší kuchyni.

Rozměry

Tento faktor je velmi důležitý. Aby bylo možné účinně plnit svou funkci, musí být odsavač širší než vařič.

Závěr

Níže najdete všechny nejdůležitější informace, které byste měli vědět o digestoři. Díky nim si můžete koupit přesně ten model, který splňuje vaše a prostorové požadavky.

DIGESTOŘ POD SKŘÍŇKU

VÝHODY

NEVÝHODY

Aplikujete ho na každém místě v kuchyni, pod závěsnými skříňkami

Není účinný v kuchyních nad 20 m2 a spojených s obývákem

Atraktivní cena

Není připojený na ventilační systém

Mnohé modely mají posuvnou přední část, takže zabírají velmi málo místa a nenarušují design interiéru

Pracuje v uzavřeném oběhu vzduchu

Díky své malé velikosti a minimálně invazivní montáži získáte extra prostor na uložení kuchyňských drobností.

 

KDY JE VÝHODNÝ?

Malá kuchyň

Nízké stěny

Těžký anebo stižený přístup k ventilaci

Při plánované kuchyni se závěsnými skříňkami

Kuchyň se nachází v apartmáně

NA CO SI DÁT POZOR

 

 

 

 

 

 

Správný filtr

Vydatnost

Rozměry

 

 

 

 

Zpět