Obklady pro malou koupelnu - které si vybrat?

15.08.2020

Malá koupelna může být při vybavování docela problematická. Nesprávně vybrané obklady do koupelny mohou přispět k optické redukci interiéru. Které dlaždice budou pasovat v malém prostoru? Doporučujeme, která glazura bude pasovat v malém prostoru.

 Matné a lesklé - dlaždice pro malou koupelnu

Dlažba do koupelny - Merkury Market

V malé koupelně budou dobře pasovat obklady s lesklým povrchem, jako jsou leštěné gresové obklady a dlaždice napodobující mramor nebo glazované keramické obklady. Jejich lesklý povrch odráží sluneční nebo umělé světlo z vnitřního osvětlení, zesvětluje a opticky zvětšuje interiér. Na jedné ze stěn můžete také použít skleněné nebo metalizované mozaiky nebo obklady se třpytkami. V malé místnosti, zejména na podlaze, použijte matnou koupelnovou dlažbu. Pomůže tónovat interiér s lesklými dlaždicemi na stěnách, zabraňuje uklouznutí a snadněji se  čistí než lesklé dlaždice.

Světlé obklady pro malé prostory

Známé pravidlo módních návrhářů a bytových designerů říká, že tmavé barvy zmenšují a světlé optický zvětšují prostor. Toto pravidlo se vyplatí použít zejména v případě uspořádání malé koupelny, např. v bytovém domě. Světlé koupelnové obklady vám umožní snadno vytvořit efekt prostorného interiéru. Jakou barvu koupelnových obkladů bych si měl vybrat pro malou místnost? Kromě nadčasových bílých obkladů, které jsou k dispozici v různych velikostech, tvarech a povrchových úpravách, lze v malém prostoru úspěšně použít i barevné koupelnové obklady. Důležité je však to, aby volit světlé odstíny aktuálně módních barev inspirovaných přírodou, jako je béžová, hnědá, zelená, modrá nebo šedá.

Hladké nebo vzorované – obklady pro malou koupelnu

Obklady do koupelny - Merkury Market

Při zařizování malé koupelny se často vzdáváme vzorovaných koupelnových obkladů z obavy, že bychom opticky zmenšili prostor. To je chyba - správně rozmístěné mohou ozdobit malou koupelnu. Vzorované koupelnové obklady, například módní španělské dlaždice, budou ideální pro podlahu koupelny s hladkými, bílými stěnami. Energická podlaha oživí interiér, aniž by ho potlačila. Pokud se Vám libí vzorované obklady, např. patchwork nebo 3D obklady, použijte je k vytvoření jen jednoho akcentu, například stěny nad umyvadlem nebo ve sprše.

Velkoformátové obklady pro malou koupelnu

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že velkoformátové dlaždice jsou vhodné pouze pro prostorné interiéry, stojí za to je použít í v malých koupelnách. Dobrým nápadem je sáhnout po rektifikovaných koupelnových dlaždicích, tzn. s hranami oříznutými v pravém úhlu. Díky tomu lze velké kusy umístit vedle sebe s minimálním spojem. Výsledný jednotný, hladký povrch podlahy nebo stěn způsobuje, že se interiér  jeví mnohem prostornější.

 

Zpět