Jaký čalouněný nábytek vybrat do domácností s domácími mazlíčky?

03.12.2022

Zvířecí mazlíčci jsou stále častěji členy domácností a jsou jejími plnohodnotnými obyvateli. Psi a kočky si rádi hrají, ale také hodně času tráví odpočinkem na sedačce či křesle, které používá jejich majitel. Lidé, kteří nevidí nic špatného na tom, že se jejich mazlíček povaluje na jejich sedačce místo ve svém pelíšku, kupují svůj nábytek i s ohledem na to, že jej budou využívat i zvířata. Na první pohled se zdá, že vybrat vhodný čalouněný nábytek je snadné, ovšem pokud chcete, aby sedací souprava byla opravdu odolná, látka by měla být opravdu pevná a odolná proti oděru. Podle čeho vybírat, a co vzít v úvahu při pořizování sedačky do interiéru, kde žije pejsek nebo kočička? Na tyhle a další otázky se vám pokusíme odpovědět v našem článku!

Pohovky- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Sedací souprava a domácí mazlíčci

2. Na co si dát zvláštní pozor při výběru čalouněného nábytku?

3. Čalouněný nábytek - potahová látka odolná proti poškození domácími mazlíčky.

4. Čalouněny nábytek - výběr barvy látky

5. Péče o nábytek v domácnosti s domácími zvířatySedací souprava a domácí mazlíčci

Kdo má doma domácí mazlíčky dobře ví, že sedací soupravu či jiný čalouněný nábytek domácí mazlíčci využívají nejen k lenošení, ale také i na zábavu, zvláště když jsou jejich majitelé pryč. Často se pak na čalounění sedací soupravy setkáváme se škrábanci od zvířecích drapů. Nejjednodušší způsob, jak chránit čalouněný nábytek v domě, kde žijí zvířata, je jej přikrývat silnou dekou. Není to nezbytně nutné, ale je to užitečné. Pokud se rozhodnete pro tohle řešení, volte deku tak, aby barevně ladila s uspořádáním místnosti. Také je dobré volit materiály s hladkým povrchem, ze kterých půjde snadno odstranit srst. Při návštěvě hostů můžete rychle sundat deku z nábytku a mít tak čisté čalounění pohovky. Populární je rovněž používání potahů na sedací soupravu, které lze snadno sundat a vyprat nebo vyměnit, když se poškodí, či už vypadají nevzhledně.

Máte-li doma pejska nebo kočku, vyplatí se hlavně vsadit na sedací soupravy z látky, která bude odolná vůči kočičím drápkům, rozlitým tekutinám, škrábancům a nečistotám, protože se tak rychle neopotřebí a případné nečistoty snadno odstraníte navlhčeným hadříkem a kartáčem , nebo s pomocí vysavače.

Pohovky- Baumax.cz

Na co si dát zvláštní pozor při výběru čalouněného nábytku?

Při nákupu čalouněné sedací soupravy do obývacího pokoje se vyplatí, pokud máte doma kočku nebo psa, zaměřit se na výběr vhodné čalouněné látky. Typ zvoleného čalounění do domácností se zvířaty určí odolnost proti poškrábání nebo snadnou údržbu v budoucnu. Na co se soustředit při výběru látky pro čalouněný nábytek?

Odolnost je nejdůležitější. Tím, že zvolíte materiál, který je pevný, si zajistíte jak dlouhou životnost, tak i atraktivní vzhled sedací soupravy. Na sedačku do obývacího pokoje je nejlepší zvolit látku s hustou vazbou nebo hladkou strukturou. Bude obtížnější se zaháknout drápky o látku bez viditelné vazby.  

Velmi důležitá je rovněž snadná údržba a čištění. Když máte domácího mazlíčka, škrábance a oděry nejsou jedinou noční můrou majitelů. Aby se zabránilo znečištění, stojí za to zajistit, aby čalouněná látka neabsorbovala nečistoty a vodu. Rozlitá tekutina by měla zůstat na jejím povrchu. Jedná se o hydrofobní látky, které se snadno čistí. Látky označené jako PET FRIENDLY vydrží mnohonásobně větší zátěž než jiné tkaniny, jelikož jsou odolné jak vůči mechanickému poškození, tak nečistotám způsobenými čtyřnohými mazlíčky. Jak se pak ukazuje v běžném životě, v případě čalouněného nábytku je to neoceněné.

Při přemýšlení, jaký potahový materiál zvolit, pamatujte, že důležitý je také komfort používání a sladění nábytku se stylem interiéru. Nezapomeňte do obýváku vybrat sedací soupravu, rohovou sedačku nebo pohovku, které budou jak funkční, tak atraktivní.

Čalouněný nábytek - potahová látka odolná proti poškození domácími mazlíčky.

Velmi často domácí mazlíček, který má svůj pelíšek na spaní, raději tráví čas na pohovce vedle svého majitele. Jaké potahové látky zvolit na sedací soupravy, aby byly komfortní a dokázaly odolat poškození domácími mazlíčky?

Přírodní kůže je v tom případě skvělá volba. Sedací soupravy z přírodní kůže se snadno čistí a jsou velmi odolné. Tento materiál patří k nejlepším na čalouněný nábytek pro majitele koček a psů. Srst, nečistoty a vodu stačí z povrchu jednoduše setřít. V případě ekologické kůže na pohovky věc vypadá trochu jinak. Je odolná vůči nečistotám, ale má mnohem menší životnost oproti přírodní kůži. S tím, že je potřeba vzít v ohled i jisté nevýhody těchto látek, které mohou být v zimě studené, a v létě se na ní můžeme zase více potit. To je ovšem věc osobních preferencí. Je na vás, zda vám bude vyhovovat či nikoliv, a případně kterou z nich upřednostníte.

Další pozoruhodnou čalounickou tkaninou je látka Monolith. Je velmi krásná a snadno se čistí. Díky husté vazbě je odolná vůči oděru a vyblednutí. Může být bez obav použita například na rohovou pohovku i sedací soupravu v domácnostech se zvířátky, kde bude jistě skvěle fungovat. Stejně vhodná pro majitele domácích mazlíčků bude čalouněná látka Matt Velvet. Je odolná vůči poškrábání a kočičí nebo psí chlupy, které na ní zůstanou, se snadno odstraňují. Je pro majitele čtyřnohých mazlíčků neoceněná. Příjemná na dotek, velurová struktura navíc zaručí komfort používání.

Pohovky- Baumax.cz

Čalouněny nábytek - výběr barvy látky

U čalouněného nábytku nelze opomenout výběr vhodné barvy látky, i když funkčnost je samozřejmě na prvním místě. Nábytek se vyplatí přizpůsobit nejen zbytku aranžmá, ale i vybírat podle toho, jakou barvu srsti má váš mazlíček. Díky tomu nebude světlá srst na tmavé pohovce tolik vidět a naopak tmavá na té světlé. Této otázce by se mělo věnovat pozornost, pokud nechcete neustále bojovat s viditelnými chlupy na sedačce i v jejím okolí. Takto vybraný čalouněný nábytek, a látka ošetřená moderními technologiemi pomůže vytvořit uspokojivý vizuální efekt, a zajistí, že se z ní dobře odstraní srst a nečistoty.

Péče o nábytek v domácnosti s domácími zvířaty

Pokud máte domácího mazlíčka a chcete si užít dokonalý vzhled vašeho bytu a pohovky, musíte věnovat trochu více času udržování pořádku ve vaší domácnosti. Kvalitní čalouněná látka, odolná vůči nečistotám a mechanickému poškození, není vše. Vyplatí se pořídit si pomocníky, které vám usnadní péči o dokonalý vzhled vašeho bytu či domu. Základem je samozřejmě kvalitní vysavač, nejlépe s turbokartáčem a speciálním kartáčem na čalounění. Takové kartáče budou neoceněné při odstraňování zvířecí srsti. Skvělým řešením pro majitele domácích mazlíčků jsou také speciální čisticí válečky, které velmi dobře sbírají chlupy nejen z oblečení, ale i z čalouněného nábytku. Pro línající psy a kočky je vhodné využít gumové rukavice, které po navlhčení vodou velmi dobře sbírají srst z potahových látek nebo koberce.

Mít v bytě čtyřnohého mazlíčka je dobré se zásobit rovněž chemickými čisticími prostředky, které vám umožní odstraňovat nečistoty průběžně. Speciální přípravky odstraní i nepříjemné pachy. Pamatujte, že čisticí prostředky by měly být především vhodně vybrány na daný typ čalounění. Pokud nevíte, zda je konkrétní přípravek vhodný, vyzkoušejte jej na málo viditelném místě, abyste nábytek nepoškodili. V důsledku nevhodného výběru přípravku na nábytkové čalounění mohou na nich vzniknout skvrny, a mnohé z nich nepůjdou pak ani odstranit.

Pohovky- Baumax.cz

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Minimalistická ložnice – jak ji zařídit?


Led osvětlení do podhledu


Moderní rozkládací pohovka – na jaké se nejlépe spí?


 

Zpět