Jak zařídit ženský interiér obývacího pokoje? Nechte se inspirovat!

01.07.2021

Kožené sedací soupravy- Baumax.cz
Jak by měl vypadat ženský obývací pokoj? Odpověď se zdá být jednoduchá – světlé pastelové barvy, vkusný nábytek, toaletní stolek, útulný textil a doplňky, květiny, obrazy, koberce, macramé a výšivky. Ale je tomu opravdu tak? Módní dámský pokoj nemusí být takový. 21. století ruší všechny stereotypy, mění stávající pravidla, kánony a předpoklady. Co bylo donedávna doménou mužnosti, strohosti a askeze, dnes stále častěji zdobí ženské interiéry.V tomto článku:
1. Najděte svůj styl
2. Několik zajímavých nápadů pro ženský interiér
3. Uspořádání místnosti v romantickém stylu
4. Aranžmá interiéru – interiér v moderním stylu glamour
5. Interiér v avantgardním stylu
6. Ženský interiér v retro stylu
7. ShrnutíNajděte svůj styl
Než začnete hledat nápady, jak změnit uspořádání svého současného aranžmá - najděte svůj styl! Může to znít triviálně, ale v praxi tomu tak není. Mnoho z vás - milé dámy - při aranžování interiéru se řídí nejnovějšími trendy, globální módou, aranžmá zahlédnutém u kamarádky, a zcela se zapomíná, že obývací pokoj má být naší soukromou oázou klidu, srdcem domu, útulným místem, kde se cítíme dobře.
Naše rada - odložte časopisy a katalogy interiérového designu, zapomeňte na módu, trendy, které určují svět, a přemýšlejte o tom, kdy a kde se cítíte nejlépe. Vzpomeňte si na místo, které vás uchvátilo svou atmosférou, přemýšlejte, ve kterém prostředí si nejlépe odpočinete, jaké barvy, textury a materiály máte rádi. Chcete propašovat do interiéru prvek, který bude odrážet vaše koníčky, vášně nebo zájmy? Odpověď na tyto otázky vás nasměruje a umožní vám vytvořit předběžný návrh interiéru obývacího pokoje.

 

ODBORNÍK RADÍ!
Obývací pokoj je místem, kde se musíte cítit příjemně a pohodlně. V tomto jediném případě buďte sobečtí! Při zařizování interiéru myslete na sebe, své potřeby, očekávání a touhy. Ženský interiér obývacího pokoje by měl odrážet ženské srdce, nikoli módu, a uložené trendy!

Několik zajímavých nápadů pro ženský interiér
Až se vám podaří určit přání a potřeby související se vzhledem interiéru, můžete se pokusit hledat inspiraci v daném stylu.
Zde je několik zajímavých nápadů, jak zařídit pokoj pro ženu. Můžete je použít nejen při uspořádání obývacího pokoje. Budou stejně dobře fungovat v ženské ložnici, kuchyni a dokonce i v interiéru celého bytu. Všudy kde se se osvědčí sedací soupravy pro volný čas.

Kožené sedací soupravy- Baumax.cz
Uspořádání interiéru v romantickém stylu
Existují barvy v interiérech, které jsou jednoznačně spojovány s ženskostí, romantismem a jemností. Jedná se o světlé modrou, starorůžovou, teplou béžovou a bílou. Pokud chcete, aby váš pokoj odkazoval na takový romantický styl, použijte v něm uvedené barvy. Můžete to udělat dvěma způsoby. Stěny natřete v jedné nebo dvou pastelových barvách, zvolte klasický bílý čalouněný nábytek a útulné textilie nebo bílé stěny doplněné pastelovými dekoracemi.
Aranžmá interiéru - místnost v moderním stylu glamour
Pokud jste moderní žena a více vás láká interiér ve stylu glamour než interiér v romantickém stylu, při aranžování interiéru vašeho vysněného obývacího pokoje se zaměřte na kombinaci protikladů a kontrastů.
Současné interiéry nejsou jen surové lofty a modernistický minimalismus. Moderní ženský interiér se vyznačuje jednoduchým, ale funkčním nábytkem, který i když tak nevypadá, pojme spoustu dámských drobností. Klasickou obývací stěnu doplňte barevnými nebo geometrickými doplňky, které oživí interiér a dodají mu charakteristický akcent.

ODBORNÍK RADÍ!
Ženský interiér by měl být krásný a praktický zároveň, takže si pořiďte římskou roletu, která vám ulehčí život. Umístěte ji na okno jako doplněk nebo alternativu k tradičním závěsům – oba prvky šijeme ze stejných materiálů, takže si snadno vyberete něco pro sebe z dostupných látek.

Sedací soupravy- Baumax.cz
Obývací pokoj v avantgardním stylu
Uspořádání obývacího pokoje v avantgardním stylu je kombinací klasiky a výstřednosti. Vyžaduje to však velký smysl pro styl a dobrý vkus. Návrh obývacího pokoje nemusí být plný efektních kompozic, bláznivých dekorací a přehnaných doplňků. Klasický nábytek zajímavých barev bude dokonalým odrazem stylu odvážné sebevědomé ženy. Jaké prvky stojí za to kombinovat při vytváření avantgardního aranžmá?
Nábytek v retro stylu dobře ladí s tlumenými pastelovými barvami stěn. Perfektně zde budou fungovat saténové interiérové barvy. Takový charakter ženského obývacího pokoje by měl být doplněn několika odvážnějšími doplňky a dekoracemi. Obývací pokoj v avantgardním stylu nemusí mít jednotné prvky aranžmá. Bavte se a experimentujte - to je nejlepší způsob, jak vytvořit dokonalý interiér. Doporučuje se jedna věc – měl by tady vládnout „promyšlený chaos“. Zajímavý a expresivní charakter dodají interiéru pestrobarevné obrazy nebo orámované plakáty.
Obývací pokoj v avantgardním stylu je skvělý nápad pro ženy, které se nebojí odvážných řešení a návrhů.

Ženský interiér v retro stylu
Obývací pokoj v retro stylu by měl být útulný a klimatický. Pokud plánujete zařídit obývací pokoj v tomto stylu, zvolte dřevo, přírodní kámen, tvrzené skleněné ozdoby, proutěné koše a nábytek. Kombinace různých textur a barev zajistí, že interiér bude konzistentní a zůstane elegantní. Obývací pokoj v retro stylu bude vypadat skvěle, když v něm umístíte krb. Moderní vestavěný krb vizuálně zahřeje interiér a navede útulnou rodinnou atmosféru.
Zajímavým doplňkem bude také velký puf umístěný mezi pohovkami, který může sloužit jako stolek, a v případě potřeby jako další místo k sezení.  

Pohovky- Baumax.cz
 Shrnutí
Obývací pokoj snů je ideálním místem k odpočinku, relaxaci a blaženému lenošení. Je to také místo, kde přijímáme hosty, setkáváme se s rodinou a přáteli. Primárně - obývací pokoj - je srdcem domu a vizitkou jeho majitele.
Milé dámy při uspořádání obývacího pokoje se nebojte ukázat kus sebe, ať se to odráží v dekoraci a stylu obývacího pokoje. Ať je to odrazem vašich přání, zájmů, schopností a fantazií. Ženský obývací pokoj nemusí být nudný ani nevýrazný. Může se stát interiérem, který vám bude závidět nejeden muž.
Ženský interiér jsou především ozdoby, které vytvářejí charakter místnosti, budují jeho atmosféru a jedinečný styl, a proto byste jim měli věnovat zvláštní pozornost. Pří zařizování a výběru doplňků, nenapodobujte hotová aranžmá v obchodě s nábytkem. Dejte do obývacího pokoje něco svého, něco, co bude jen „vaše“ a tím se bude odlišovat od mnoha dalších podobných interiérů. Možná že máte krásnou sbírku motýlů? Staré rodinné památky, obrazy nebo osobní drobnosti. To vše může dodat prostoru zcela jiný, jedinečný charakter a atmosféru. Nebojte se experimentovat. A hlavně vyjádřete sebe - to je klíč k úspěchu!

Pohovky- Baumax.cz


Inspirujte sie !!!

Nábytek do obývacího pokoje Havanna III Nábytek do obývacího pokoje Sven I Nábytek do obývacího pokoje Artis VII Nábytek do obývacího pokoje Castel VIII

 

Zpět