Jak si vyrobit houpací síť?

05.04.2021

 

Relaxace na zahradě je něco, o čem mnozí z nás touží po náročném pracovním dni. S nástupem teplejších dnů jsme na naši terasu vyndali zahradní grily, zahradní hračky pro děti a zahradní bazény. Jdeme ven do zelených zahrad, abychom strávili příjemný čas venku s rodinou. Perfektní způsob, jak relaxovat a odpočívat, je relaxace v houpací síti.

Pokud houpací sítě dosud nebyly předmětem vašeho zájmu a chtěli byste se naučit, jak si houpací síť vyrobit sami, přečtěte si naši DIY - kde vás krok za krokem provedeme jednotlivými etapami práce. Vaše zahrada nebo balkón mohou být krásně vyzdobeny a zároveň vytvořit místo pro nádherný klid a relaxaci.

Houpací sítě- Baumax.cz

Nezbytné nářadí, výrobky a materiály k ušití houpací sítě

 

Chcete-li si doma vyrobit houpací síť, budete potřebovat: látku (nejlépe voděodolnou), lanka, krejčovské nůžky, dřevěné oválné příčky, frézy na dřevo, šicí stroj, pravítko a tužku, volitelnou dekorativní lemovací pásku se třásněmi nebo bambulkami na ozdobení houpací sítě.

Houpací sítě- Baumax.cz

Na co si dát pozor, aby byla houpací síť pevná?

 

Vyberte nejkvalitnější materiál. Zvažte nákup voděodolné látky. Vaše houpací síť bude viset na vzduchu a bude vystavena různým povětrnostním podmínkám. Dobrý, odolný materiál vám umožní dlouhodobě používat houpačku. Voděodolný materiál chrání houpací síť před deštěm. Investujte do silných šnůr nebo silných lan. Mnoho lidí si neuvědomuje, že houpáním nebo seděním v houpací síti ji vystavujeme větší zátěži, než je naše tělesná hmotnost. Děti často skákáním a hraním  na houpací síti  nakloní sít na jednu stranu a tím vytvoří vetší zátěž. Ujistěte se, že se šňůry, které drží, houpací síť pod takovým tlakem se nepřetrhnou. Aby byla vaše houpací síť atraktivnější, můžete si k vybrané látce koupit ozdobný lem se třásněmi, ozdobnými nitěmi nebo bambulkami. Houpací sítě s takovými doplňky vypadají jako špičkové výrobky. Přidání těchto prvků je velmi rychlá a snadná práce a vaše houpací síť bude jistě okouzlující. Potřebný kus dřeva, uvedený níže v pokynech, určitě najdete jako nějaký odložený kus ve vaší garáži. Dřevo lze nařezat a jeho délku přizpůsobit vašim potřebám. K výrobě úchytky nemusíte kupovat speciální díl v obchodě. Při vrtání otvorů do dřeva udržujte oba kusy rovnoměrně rozložené. Ve výsledku je těžiště správně rozloženo. Pokud nemáte doma šicí stroj, můžete si houpací síť ušít ručně. V tom případě budete potřebovat silné nitě a jehlu, která se nezlomí pří silnější vazbě.

Houpací sítě- Baumax.cz

Jak si vyrobit houpací síť krok za krokem

 

Nejprve si připravte látku pro houpací síť. Změřte dva kusy látky, nejlépe 150 cm x 150 cm. Ohněte kusy látky napůl - pravou stranou směrem ke středu. V horní části složené látky si tužkou označte výšku 30 cm. Od místa, které jste označili, postupujte podle úhlopříčky dolů a odřízněte látku, abyste vytvořili lichoběžník. Ořízněte stejným způsobem druhý kus látky, aby byly obě části symetrické a houpací síť byla stabilní. Přiložte lano na látku, abyste zjistili jak velký je potřeba pro něj udělat ohyb - lano by se mělo v látce volně pohybovat. Složte látky pravou stranou dovnitř a prošijte šicím strojem, podél okrajů. Vyberte tu nejsilnější nit, kterou doma máte, ve spodní části látky nechejte otvor, aby bylo možné látku po sešití otočit na pravou stranu. Látku vyžehlete žehličkou a zbývající otvor zašijte. Na boku látky označte šířku pěti centimetrů, látku ohněte dovnitř a přišijte. Vzniknou tak tunely, kterými budete vést lano houpací sítě. Prošijte ohyb několikrát, tak aby šicí stroj projel podél lanových tunelů několikrát, a vytvořil více stehů, co zabezpečí houpací síť před potrháním pod tíhou tělesné hmotností. Houpací síť můžete doplnit ozdobnou stuhou s bambulkami nebo lemem se třásněmi. Stuhu našijte podél celé látky na její boční straně. Pomocí frézy vyvrtejte do připraveného kousku dřeva dva otvory. Otvory musí být alespoň tak široké, jako je lano nebo šnůra, která má být protažená úchytkou. Po vyvrtání otvorů provlékněte připravené lano nebo šnůru.

Vaše houpací síť je hotová! Stačí pro ni najít vhodné místo na zahradě. Pokud plánujete zavěsit houpací síť na větev stromu, ujistěte se, že je pevná!

Houpací sítě byly vždy skvělým relaxačním prvkem. Doufáme, že díky našemu průvodci budete si moci ušít skvělou zahradní houpací síť pro teplé dny. Houpací síť můžete vzít s sebou do kempu, na chatu ke svým známým nebo ji pověsit na zahradu. Houpací sítě jsou často vidět na malých balkónech, protože ne každý si může užít velkou zahradu. Jak vidíte - houpací sítě mají mnoho využití a jsou velmi populární. Už víte, jak samým vyrobit houpací síť, aniž byste museli v obchodě utrácet spoustu peněz. Nezbývá nic jiného, ​​než držet palce ať jste úspěšní ve vytvoření houpací sítě. Hodně štěstí!


 

Zpět