Co si vzít na kempování a pod stan? Osvědčené kempingové vybavení a příslušenství

24.06.2022

Jaro, léto a dokonce i podzim jsou obdobím, kdy se mnoho lidí rozhodne vyrazit s dětmi na dovolenou pod stan, do kempu trávit volný čas v přírodě. Pro takové lidi byly vytvořeny speciální produkty, vhodné při kempování. Mezi produkty patří jak ty, které si vezmete do karavanu, tak ty, které se vám budou hodit ve stanu, jako je například spací pytel. Pokud se chystáte strávit letní dovolenou pod stanem, poradíme vám jaké vybavení na kemp či pobyt u vody mohlo by se vám hodit. Podívejte se, co jsme pro vás v naší nabídce připravili, abyste si čas v přírodě užili co nejlépe!


V tomto článku:

1. Jaké vybavení se vám bude hodit při kempování?

2. Lednice a kempingové vařiče

3. Co si zabalit na dovolenou do karavanu?

4. Co si vzít na dovolenou či na kemp v přírodě?

5. Ochrana před sluncem a hmyzem během odpočinku 

6. Jak moc užitečné jsou skládací kempingové židle a další venkovní nábytek?Jaké vybavení se vám bude hodit při kempování?

Produkty, které si s sebou berete na kempování a pod stan, jsou sortimentem, který vám umožní trávit čas v kempu příjemně a pohodlně. Pohodlná sedadla (židle nebo lehátka) a skládací stolky se jistě budou hodit. Kempingové vybavení jsou produkty, které vám umožní zůstat nezávislí při krátkých výletech do přírody pod stan. Vhodný produkt vám také zpříjemní chvíle strávené venku a zajistí, že relaxace bude opravdu příjemná, ať už jste u vody nebo v lesu.

V první řadě se postarejte o sedátka, ale také teplé oblečení, tekutiny a jídlo. Deky se budou rozhodně hodit i na posezení venku, obzvlášť v noci. Kempování může probíhat na různých místech, proto je dobré si s sebou vzít i podložky na kempování, což umožní pohodlně rozmístit židle a stůl před stan a také upravit okolí vedle obytného vozu. Vždy volte materiál, který je pevný a odolný jak vůči mechanickému poškození, tak i měnícím se povětrnostním podmínkám – díky tomu vám budou produkty sloužit mnoho sezón.

Užitečné nářadí se často prodává v atraktivních sadách, takže do svých karavanů můžete sbalit to nejdůležitější vybavení. Sady navíc dají záruku, že nezapomeneme nějaký prvek nebo součástku. Při nákupu sad si ponechte originální obaly, usnadní vám to skladování příslušenství.

Lednice a kempingové vařiče

Bez ohledu, zda se rozhodnete bydlet v karavanu nebo ve stanu, vyplatí se vzít si s sebou malou přenosnou ledničku. Malé ledničky mohou být napájeny bateriemi nebo můžou chladit jídlo a nápoje připojením k napájení v autě. Ke chlazení produktů můžete použít také speciální chladicí vložky do cestovní ledničky. Chladicí vložky udrží teplotu až několik hodin, ale to je volba spíše pro velmi krátké cesty než na dovolenou v kempu.

V případě, že plánujete delší cestování a pobyt pod stanem či v karavanu nezbytný může být vařič - uvařit jídlo pro sebe a pro děti zvládnete za pár okamžiků. Dobře poslouží malé plynové vařiče s jedním, dvěma nebo i třemi hořáky. Nezapomeňte vždy na bezpečnostní pokyny při používání takového vařiče a jeho správné připojení k plynovým lahvím nebo kartuším. Kromě vařičů nebo místo nich se vyplatí vzít si s sebou i zahradní grily. Přenosné, malé grily na dřevěné uhlí nebo plynové grily se budou skvěle hodit na výlety, pokud si budete chtít připravit chutné a teplé jídlo.

Ke konzumaci jídla je nutné nádobí, proto si rozhodně vezměte s sebou vhodné talíře, hrnky a příbory. Pokud budete během pobytu vařit, je potřeba vzít i hrnce či pánve. V případě používání plynového vařiče se bez nich neobejdete.

Co si zabalit na dovolenou do karavanu?

Na cesty na dovolenou mnoho lidí jezdí karavanem. Karavan lze opravdu bohatě vybavit ledničkou, ale i toaletou, sprchou, kuchyňkou a všemi prvky užitečnými při cestování a kempování. Velkou výhodou karavanu je dostupnost prostoru, do karavanu se vejde jak nádobí (hrnky, sklenice, talíře) a povlečení na spaní, tak kempingový nábytek nebo i docela rozměrný zahradní nábytek. V případě karavanu je jeho nespornou výhodou také přístup ke zdroji elektřiny. Zde se budou hodit různé adaptéry, abyste mohli ke karavanu připojit různorodé zařízení.

Nejlepší kempingové vybavení je to, které umožňuje rekreantům zůstat nezávislými i v přírodě. V éře elektronických zařízení je proto velmi důležité vzít s sebou vhodné kabely a adaptéry, aby se moci na kempu připojit ke zdroji elektřiny. Nezapomeňte na kabely, díky kterým můžete zařízení připojit k obytnému vozu nebo powerbankám. Před odjezdem je třeba se ujistit, že všechny baterie a powerbanky, které máte v batohu, jsou nabité, díky čemu je můžete používat v kempu a na jinem místě, kde se zdržíte.

Co si vzít na dovolenou či na kemp v přírodě?

Jak do karavanu, tak pod stan se bude hodit kempingové vybavení. Výhodou obytných vozů je možnost vzít na dovolenou více věcí, co se vybavení týká, nevýhodou je, že se karavanem nedostanete všude. Pečlivě proto zkontrolujte trasu a ujistěte se, že dojedete karavanem do vybraného cíle. Karavan pojme více věcí, takže se zde nemusíte při výběru tolik omezovat. Při výběru vybavení a doplňků na dovolenou pod stan bez obytného auta se budete muset lépe připravit.

Drobné kempingové vybavení v tomto případě bude stejně důležité. Užitečný produkt zpříjemní chvíle odpočinku a prožití dovolené. O něco jiné vybavení budete potřebovat do kempu a jiné na vodu, jsou ovšem prvky vybavení vhodné v každé situaci. Svítilna je pro kempující nezbytná, a bez ní se dá v noci těžko obejít. Před odjezdem nezapomeňte nabít baterku nebo vyměnit baterie. Užitečné budou i ubrousky a papírové ručníky, čisticí a dezinfekční prostředky. Nezapomeňte také na lékárničku a potřeby první pomoci! Díky tomu nebudou drobné nehody při pobytu v přírodě tak nebezpečné a nepříjemné.

Existuje široká škála produktů, ze kterých si můžete zvolit to správné vybavení na kemp a na dovolenou pod stanem. Vezměte si na dovolenou ty prvky, které se vám budou během pobytu a v cestě nejvíce hodit. Do karavanu se toho vejde docela dost, takže se vyplatí do něj dát vybavení pro různé situace. Když jej nemusíte nosit na zádech, můžete si vzít více. Pokud je v kempu nezbytné vybavení, a přistup k elektřině, máte výhodu.

Ochrana před sluncem a hmyzem během odpočinku

Repelentní ochrana proti hmyzu se jistě bude hodit obzvlášť pro děti, i když budete všichni spát v karavanu. Investujte proto do vhodných přípravků a zařízení, které jsou k tomu určená. Díky tomu vás bude hmyz méně obtěžovat. Do obytného vozu se vyplatí nainstalovat sítě proti hmyzu a markýzy, sítě ochrání od hmyzu a markýzy od příliš silného slunce. Aby se předešlo popáleninám, vyplatí se pořídit si i vhodný opalovací krém s UV filtry a skládací zahradní a plážové slunečníky.

Informace o opalovacím krému a aplikaci najdete na obalu produktu. Před použitím stojí za to se s nimi seznámit.

Jak moc užitečné jsou skládací kempingové židle a další venkovní nábytek?

Když se rozhodnete vyrazit na kemp, můžete si i pod stan vzít vybavení, které umožní pohodlný odpočinek. Vyplatí se proto pořídit si skládací zahradní lehátka. Kempování je především časem relaxace a kontaktu s přírodou, proto jsou pohodlná sedadla tak důležitá. Vhod přijdou i zahradní židle. Aby bylo sezení na takovém nábytku ještě pohodlnější, pořiďte si také barevné a měkké zahradní polštáře. Pro relaxaci mnoho lidí využívá rovněž houpací sítě. I na kempu nebo u vody můžete je s úspěchem využít. Pamatujte proto jen přibalit patřičné příslušenství v podobě háků a lanek pro jejich zavěšení.

Pokud plánujete delší kempovaní, doplňte vybavení o kempovací stoly. Skládací modely nezaberou mnoho místa a zpříjemní čas během stolování a společně strávených chvil. Kempingový stůl nemusí být velký, měl by být však přizpůsoben jak vašim potřebám, tak tomu, jak velký kus nábytku můžete do auta či karavanu zabalit.

Pokud se zrovna balíte na cestu nebo se chystáte i s rodinou během léta nebo na podzim užit si cestování karavanem či spaní pod stanem, je čas se na to připravit. Podívejte se na nabídku, kterou jsme připravili pro vše milovníky kempování.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Je plynový gril bezpečný? Fakta a mýty o plynových grilech


Jak obložit vířivku na zahradě?


Brazilské houpací křeslo – montáž. Jak to udělat?


 

Zpět