Paletový nábytek do obývacího pokoje - jak jej vyrobit? Industriální styl pro začátečníky

09.01.2021

 

Již téměř deset let patří mezi nejmódnější interiérové řešení - nábytek z palet do obývacího pokoje je designový a ekologický. Dokonale zapadá do trendu upcycling, tzn. opětovného použití nepotřebných věcí. Krásně ozdobí dům a zahradu. K tomu si ho můžete vyrobit sami - i bez speciálních dovedností nebo mnoha nástrojů. Podívejte se, jak atraktivně používat palety, aby váš salon získal nový vzhled!

Obývací pokoj - Baumax.cz

Paletový nábytek do obývacího pokoje

 

Nábytek do obývacího pokoje vyrobený z palet vypadá skvěle v interiérech v industriálním stylu. Ladí k úpravě zdí ve stylu surové staré cihly, dřevěným podlahám a studeným kovovým prvkům. Ve skutečnosti  však paletový nábytek ladí k různým stylům - rustikální, moderní, eklektický, minimalistický a natřený bílou barvou - dokonce ke skandinávskému.

Palety jsou vhodné pro výrobu většiny druhu nábytku - od stolů, přes police do obývacího pokoje, pohovky, až po židle hoker, barové židle a stoličky. Nezapomeňte však dobře obrousit dřevo před montáží  - jinak by mohlo mít třísky a ostré hrany. Obvykle stačí povrch vyhladit bruskou a po získání požadovaného tvaru - následovně ošetřit.

 V závislosti na efektu, jaký chcete dosáhnout, lze paletu ošetřit olejem, lakem nebo voskem. Originální barva dřeva vypadá velmi atraktivně. Kus nábytku však lze také natřít, například bílou barvou vhodnou pro interiér ve skandinávském stylu nebo černou, typickou pro moderní styl. Chcete-li dát nábytku atraktivní tvar, stojí za to použít nábytkové doplňky - lišty, LED lampy atd.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Stůl z palet

 

Palety fungují dobře jako konstrukce pro jídelní stůl a malý konferenční stolek. V prvním případě budou sloužit jako boky stolu - pak nepoužíváme klasické čtyři nohy, ale plnou zeď z palety. K výrobě stolní desky používáme jednotlivé desky - musí být plná, bez mezer, zvláště pokud se stůl má používat pro každodenní stravování. Místo paletové desky můžete také použít sklo, které navíc bude odrážet světlo, co zdůrazní atraktivní vzhled nábytku.

Mnohem snazší je vyrobit konferenční stolky a lavice do obývacího pokoje- stačí spojit dvě palety dohromady. Skleněná deska bude vypadat skvěle – je nejen praktická, ale zdůrazní atraktivní design palety a snadno se udržuje v čistotě. Pokud ke stolku připevníme otočná kolečka, získáme kus nábytku, se kterým se snadno manipuluje.

Paletový stůl může byt skvělým doplňkem nejen do interiéru, ale i na zahradu. Tento materiál je totiž ideální pro výrobu venkovního nábytku - na terasu i do zahrady.

 

Jak vyrobit postel z palet? Návod krok za krokem

 

Dalším zajímavým řešením je postel vyrobená z europalet - levná, moderní a módní. V závislosti na velikosti matrace budeme potřebovat 6 nebo 12 palet. Po obroušení a natření je položte vedle sebe a spojte pomocí šroubů a profilů. Poté položíme další vrstvu a spojíme ji dohromady.

Na takto připravený kus nábytku jednoduše položíme matraci. Je důležité, aby byla tlustá a kvalitní. Paletový rošt může být širší a delší než matrace, ale nikdy ne obráceně. Tímto způsobem získáváme nový kus nábytku – jinak dost finančně nákladný.

Paleta umístěná napříč vytvoří designové opěradlo nebo čelo - jedná se o volitelný, ale velmi atraktivní dřevěný prvek. Chcete-li trochu zjemnit syrovost dřeva, stojí za to jej ozdobit, například pomocí LED lampiček nebo barevných žárovek.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Pohovka z palet ve skandinávském stylu

 

Perfektní pro velké prostory, pohovky a sofy do obývacího pokoje vyrobené z palet umožňují získat nový vzhled i toho nejklasičtějšího interiéru. Dokonale ladí do skandinávských stylů  interiérů - zejména v bílé barvě. Při zachování jejich přírodních barev doplní interiér v průmyslovém nebo rustikálním stylu.

 Je velmi snadné vyrobit pohovku z recyklovaných palet. Stejně jako v případě postele spojte dvě vrstvy po 2-3 paletách. Poté připevněte vertikálně umístěnou paletu jako podpěru. Volitelně - odřezané fragmenty můžeme připevnit jako boky pohovky. Následovně pokládáme na ni tlusté pohodlné sedáky a máme hotovou pohovku do obývacího pokoje nebo sadu moderního a módního zahradního nábytku.

Takto lze vyrobit stylové pohovky nebo rohové pohovky do obývacího pokoje. Díky paletám lze snadno realizovat i ​​ty nejpokročilejší projekty. Pokud namontujeme několik dalších palet, náš obývací pokoj získá pořádný kus nábytku – za který bychom v obchodě mohli zaplatit dokonce dvakrát tolik!

K paletovému nábytku ladí moderní skříně do obývacího pokoje, a když zařídíme interiér, například v rustikálním stylu - skříně v dekoru dřeva. Palety lze úspěšně použít i k vytvoření zrcadla do obývacího pokoje, různých typů polic, nádob a stojanů na rostliny – možnosti jsou neomezené!

 

Pohovka na polštáře na paletovou pohovku, látka, šedý patchwork

 

Místo sedáku můžete k vytvoření pohovky použít tlusté měkké polštáře. Tímto způsobem také úspěšně vytvoříme puf pro obývací pokoj - v tomto případě by však měly být použity dvě poloviny palety, které se navzájem překrývají. Nezapomeňte také dobře připevnit polštář - aby během používání nesklouzl ze základny. K tomu vhodně zvolený koberec do obývacího pokoje a máme hotové, módní a stylové uspořádání!

Stejně jako pohovky si můžete vyrobit křesla - nejlépe ve stejném stylu. Takové sady jsou také skvělé jako zahradní nebo terasový nábytek.

Paletové dřevo dokonale ladí k sedákům v bílé a šedé barvě látky. Šedý patchwork má módní texturu, která ladí k interiérům v moderním a klasickým stylu, včetně vkusných anglických aranžmá. Pokud do obývacího pokoje a dalšího nábytku v podobném designu přidáme stylové komody, získáme atraktivně navržený obývací pokoj.

 

Paletový nábytek- konferenční stolek

 

Nábytek vyrobený z palet jsou nejen moderní jídelní stoly, pohovky a konferenční stolky, ale také například TV stolek. Dokonale ladí do industriálního stylu. V závislosti na efektu, kterého chceme dosáhnout, spojíme palety vodorovně nebo je položíme na sebe. Paletový nábytek je velmi pevný - protože vydrží i zátěž z cihel nebo dlažebních kostek, snadno zajistí stabilitu televize a dalšího zařízeni RTV.

Ve skutečnosti všechny druhy nábytku mohou být vyrobeny z palet. Nic vám nebrání v tom, abyste si z nich vyrobili knihovnu pro obývací pokoj, kuchyň nebo spíž. Některý nábytek však vyžaduje trochu více dovedností. Například dveře vyžadují dobré usazení a houpačka vyžaduje stabilní a pevné ukotvení. Palety jsou vhodné i pro výrobu  obývací stěny. S trochou představivostí můžeme vytvořit růžné typy zahradního a interiérového nábytku.

Paletový nábytek, moderní jídelní židle nebo sedací soupravy vypadají atraktivně a dodávají interiéru designové kouzlo. Nezapomeňte však, že by měly být doplňkem, nikoli způsobem, jak vyrobit veškerý nábytek. V obývacím pokoji je lepší použít 2-3 takové prvky. V menších místnostech - dokonce jen jeden. Díky takovému uspořádání bude interiér vypadat originálně a palety mu dodají jedinečný vzhled.


 


 

 

Zpět