Jak zařídit obývací pokoj? Atraktivní nápady pro moderní aranžmá!

28.10.2021

Obývací pokoj je v každém domě nesmírně důležitá místnost. Můžete se v něm stolovat s rodinou, relaxovat na gauči s knihou nebo se jednoduše setkávat s přáteli. Mezi různými interiérovými úpravami najdeme obývací pokoj s jídelnou nebo obývací pokoj jako zcela samostatnou místnost. Každý si najde svůj vlastní styl a uspořádání interiéru a totéž platí o nábytku. Promyšlené uspořádání obývacího pokoje může zpříjemnit čas strávený s rodinou a přáteli.

V tomto článku:
1. Jak zařídit obývací pokoj - aranžmá interiéru s pomocí odborníků
2. Uspořádání moderního obývacího pokoje - základní vlastnosti
3. Uspořádání obývacího pokoje ve skandinávském stylu
4. Jak zařídit obývací pokoj ve stylu glamour?Pohovky- Baumax.cz

Majitelé velkých bytů, včetně prostorných obývacích pokojů, si mohou snadno vybrat svůj vysněný nábytek. Mají obrovskou nabídku vybavení, které se do nich snadno vejde. Je to však horší, když potřebujete zařídit malý obývací pokoj. Malý obývací pokoj se může ukázat jako problematický z hlediska jednotnosti a zároveň zachování prostornosti. V malém obývacím pokoji můžete snadno spojit mnoho stylů a barev a vnést do místnosti nežádoucí chaos. Pokud tedy přemýšlíte, jak zařídit obývací pokoj ve svém domě a jaký nábytek do obývacího pokoje bude tou nejlepší volbou, přečtěte si náš článek.

 

Nábytek- Baumax.cz


Jak zařídit obývací pokoj - aranžmá interiéru s pomocí odborníků

Jak dobře víme, můžeme si obývací pokoj zařídit samostatně nebo s pomocí odborníků. Bytový designéři si však za své projekty berou značné peníze, a proto se ne každý může rozhodnout pro takové řešení. Při rozhodování o pomoci odborníka si můžeme být jisti, že uspořádání obývacího pokoje ve stylu „x“ proběhne v souladu s našimi očekáváními a nábytek a doplňky do obývacího pokoje budou vybrány důsledně a v souladu s našimi očekáváními. Specialisté se během návrhu nedopustí základních chyb, kterých se my sami můžeme nevědomky dopustit. Nábytek do obývacího pokoje a doplňky by měly být jednotné a samotný design by měl být přizpůsoben potřebám klienta. Pokud si tedy nejste jisti, že máte dost odvahy si navrhnout interiér sami, nebo o svém interiéru nemáte vůbec žádnou představu - vyhledejte odbornou pomoc.
Pokud se však rozhodnete čelit tomuto úkolu sami, nejprve se zamyslete nad tím, jaký styl vám nejlépe vyhovuje a jaké interiéry nejčastěji poutají vaši pozornost. Mnoho inspirací najdete online nebo v časopisech a katalozích o nábytku. Uspořádat si obývací pokoj samostatně, může být pro vás výzvou, ale pokud máte základní znalosti o konkrétním aranžmá obývacího pokoje, určitě si s tímto úkolem snadno poradíte. Nábytkové sestavy jsou mimořádně užitečná řešení, která často zahrnují: modulární nábytek, stoly do obývacího pokoje, židle do obývacího pokoje nebo celé obývací stěny. Zákazník pak nemusí vybírat jednotlivé prvky, protože si při koupi celé sestavy může být jistý, že jeho interiér bude jednotný, a že nábytek do obývacího pokoje bude vzájemně dokonale ladit.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz

 

Uspořádání moderního obývacího pokoje - základní vlastnosti

Obývací pokoj v moderním stylu se vyznačuje dominantou přírodních materiálů s důrazem na modernismus. Moderní interiéry mají mnoho prvků: sklo, dřevo, kov a beton. Moderní pokoje by měly být jednoduché, neměly by být přeplněny nábytkem a barvy stěn a podlah by měly být harmonické vůčí sobě. Moderní uspořádání se vyznačuje velkým počtem zrcadel - zejména v případě malých místností. Pokud máte malý obývací pokoj v panelovém domě a chcete jej opticky zvětšit - zrcadla budou skvělým řešením! Můžete také vytvořit moderní obývací pokoj s krbem, například elektrický krb, který bude další, elegantní dekorací. Pohovky do obývacího pokoje jsou obvykle lehké, semišové nebo kožené a v tomto typu interiéru tvoří ústřední bod místnosti.
Při rozhodování o uspořádání v tomto stylu zvolte veškerý nábytek do obývacího pokoje v jednoduchém stylu a bez zbytečných předmětů, které jenom hromadí prach. Váš obývací pokoj v moderním stylu by měl být prostorný a minimalistický.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz


Uspořádání obývacího pokoje ve skandinávském stylu

Obývací pokoj ve skandinávském stylu je inspirací od našich severních sousedů. Skandinávské interiéry se vyznačují jednoduchostí, světlými dekoracemi, bílými okny a žádnými dalšími kontrastními barvami. Základními principy zachování severního stylu jsou minimalismus, omezené zařízení, volný prostor v místnostech a velké množství denního světla vstupujícího do místností. Uspořádání obývacího pokoje v tomto stylu si obvykle vybírají lidé, kteří oceňují minimalismus a malé množství interiérových doplňků. Skandinávský obývací pokoj může být mimořádně funkční a atraktivní zároveň.
Otevřené obývací pokoje s průchody do kuchyně obvykle kombinují formy základního aranžmá, takže pokud zvolíte tento trend - nezapomeňte použít stejné barvy ve všech místnostech. Nábytkové sestavy by měly odrážet styl celého bytu, takže při uspořádání vašeho domácího prostoru dbejte na podobné aranžmá a formu. Zveme vás seznámit se s nabídkou našeho obchodu BauMax, kde najdete: kancelářský nábytek, nábytek do ložnice, dětský nábytek a čalouněný nábytek.

 

Nábytek- Baumax.cz

 

Jak zařídit obývací pokoj ve stylu glamour?

Chcete-li uspořádat obývací pokoj v tomto stylu, musíte zvážit trochu větší náklady, protože tento styl se vyznačuje přepychem, moderností a skutečnou elegancí. V obývacím pokoji ve stylu glamour najdeme dobré osvětlení, světlé barvy na stěnách, přírodní dekory nábytku, krásné doplňky, jedinečné lampy a lustry a také exkluzivní sedací soupravy připravené pro hosty. Tento trend je v poslední době považován za luxusní a plný přepychu. Vzhledem k tomu, že forma uspořádání takového obývacího pokoje vyžaduje velké množství dekorativních prvků, stojí za to o něm uvažovat v mírně větších prostorech. Dekor bohatě vyplněn doplňky může přemoci malý prostor. Nejoblíbenější odstíny, které dominují tomuto trendu, jsou: zlatá, růžová, červená, béžová, fialová a žlutá. Bytový designéři rádi zavádějí krystaly do elegantní místnosti ve stylu glamour, měkká křesla do obývacího pokoje, dekorativní třpytivé rámečky na fotografie a celou řadu vonných svíček. Skvělým nápadem pro aranžmá místnosti v tomto stylu bude umístění krbu v obývacím pokoji. Neměl by však být příliš velký a masivní. V tomto stylu aranžmá by krb měl být pouze dekorací a neměl by dominovat v prostoru obývacího pokoje.
Doufáme, že vám naše rady ohledně uspořádání obývacího pokoje pomohou udělat správné rozhodnutí, a pokud se rozhodnete pro určitý trend, budete vědět, jaká kritéria je třeba při uspořádání pokoje dodržovat. Pamatujte, že v interiéru obývacího pokoje je nejdůležitější umírněnost a jednotnost. Pokud se rozhodnete uspořádat obývací pokoj v panelovém domě samostatně, pamatujte na princip minimalismu. Malé prostory vypadají mnohem lépe, když jsou uspořádány v jednoduchém stylu.


Nechte se inspirovat!!!

Dlažby do obývacího pokoje Marble Dlažby do obývacího pokoje Eternal Nogal Dlažby do obývacího pokoje Muralla Ice Dlažby do obývacího pokoje Marmy

 

 

Zpět