Který plánovač koupelen bych si měl vybrat? 11 bezplatných nástrojů z Internetu

04.01.2021

Jak navrhnout koupelnu? Není to vůbec snadný úkol, protože v tomto často malém prostoru musí jednotlivé součásti nejen perfektně do sebe zapadat, ale také být funkční. Pokud si nejste jisti, jak zařídit svou vysněnou koupelnu - můžete použít nástroj, který vám pomůže zařídit interiér - program na návrh interiéru! Co potřebujete vědět o takovém programu před jeho výběrem?

Dlažby a obklady - Baumax.cz

Plánovač koupelen- co stojí za to vědět?

 

Pokud nechcete utratit spoustu peněz za pomoc specialistů na bytový design, je dokonalým řešením bezplatný plánovač koupelen. Při plánování dispozice a vybavení celé koupelny je důležitý každý detail. Online plánování koupelen vám umožní nejen navrhnout konečný vizuální efekt, ale také odhadnout náklady na renovaci. Pokud jste někdy přemýšleli, zda máte estetické cítění - skvělým způsobem, jak to zjistit, bude online program interiérového designu.

Nevíte, kam umístit sprchu nebo sprchovou vaničku, jaké zvolit osvětlení do koupelny a které koupelnové obklady budou na vašich stěnách nejlépe fungovat? Plánovač koupelen je dokonalým nástrojem, který vám pomůže přijít na to - a je zcela zdarma.

Pokud nejste rozhodnuti vybrat zařízení konkrétního výrobce sanitární techniky - je nejlepší zvolit program koupelnového designu, který vám umožní navrhnout koupelnu pomocí zařízení od různých dodavatelů.

Při výběru programu je třeba brát v ohled možnost uložení a úpravy projektu, možnosti 3D vizualizace a zda je program zcela zdarma. Dokončení koupelny je skutečnou výzvou - ale se správným nástrojem to může být mnohem jednodušší. Jaký program zvolit při navrhování koupelny?

Dlažby a obklady - Baumax.cz

11 bezplatných softwarů pro návrh koupelny

 

Mezi 11 nejlepších bezplatných plánovačů koupelen, které stojí za pozornost, patří:

Moje koupelna 1 92 od značky Koło - intuitivní nástroj, který provádí velmi realistické vizualizace a nabízí možnost virtuální procházky v navrženém interiéru. Jaká je jeho nevýhoda? Nabízí pouze sanitární zařízení od společnosti Koło;

Roomstyler - bezplatný program se širokou nabídkou různých značek - pro jeho použití se musíte pouze zaregistrovat;

online designový program koupelen Villeroy & Boch - stejně jako Moje koupelna 1 92 obsahuje pouze produkty značky, která jej vytvořila. Po dokončení návrhu koupelny můžete odeslat hotový návrh e-mailem;

bezplatný designový software Merkury Market/BauMax - plně intuitivní nástroj, který vám umožní navrhnout koupelnu a další interiéry. Tento bezplatný plánovač nabízí řadu možností. Díky jeho použití jste schopni vytvořit 3D vizualizaci interiéru včetně odhadovaného rozpočtu jak na prvky zařízení tak celé rekonstrukce. Alternativně můžete návrh svojí koupelny zadat externím specialistům Merkury Market/BauMax.

Plánovač koupelen Ikea - stejně jako program od společnosti Villeroy & Boch, zahrnuje pouze produkty daného výrobce včetně cen. Kromě toho plánovač koupelen vám umožňuje zobrazit projekt ve 2D nebo 3D pohledu;

Power Net + 2012 - nesouvisí s žádnou značkou a je zcela bezplatný s velmi širokou databází dostupných produktů, ze kterých si můžete vybrat. Svůj projekt do něj můžete nejen uložit, ale také vytisknout. Power Net + 2012 je také skvělý pro aranžování dalších interiérů, jako je kancelář nebo kuchyň;

Cersanit Virtual Planer - funkční a snadno použitelný program, který však obsahuje pouze vlastní výrobky;

Duravit Bathroom Planer - bezplatný online program obsahující produkty Duravit. Co je užitečné pro úplné laiky, napomáhá projít celým procesem navrhování interiérů - od výběru vany až po rámy, koupelnové doplňky nebo koupelnové ventilátory; dalšími bezplatnými programy pro návrh interiérů jsou:

Leroy Merlin Planer 3D, plánovač koupelen nebo Autodesk HomeStyler.

Výše uvedené programy jsou nekomplikované a nabízejí mnoho užitečných nástrojů pro navržení koupelny. Použitím jednoho z nich můžete kdykoli a pro vás pohodlně upravit jednotlivé prvky interiérového designu. Díky online vizualizaci uvidíte svou koupelnu dlouho předtím, než je skutečně vytvořena.

 

Vyplatí se koupit si placený program na plánovaní interiéru?

 

Pokud se potýkáte s volbou plánovače koupelen, musíte vědět, že existují také placené možnosti - například Cad Decor nebo InteriCAD T6. Jedná se o profesionálnější řešení se širokou škálou rozsáhlých funkcí a podrobných údajů. Pokud se chcete interiérovému designu věnovat profesionálně nebo se v oboru interiérového designu dobře orientujete, vyplatí se investovat do placeného online designového programu, jako je InteriCAD nebo Cad Decor. V případě jednorázového plánovaní rozhodně stačí použít bezplatné programy, které mají všechny potřebné funkce.

Zajímavou možností, kterou můžete zvážit, pokud nemáte čas samostatně zaplánovat koupelnu, je využít služby navržení interiéru v obchodě Merkury Market/BauMax. Vše, co musíte udělat, je poslat e-mail návrhářům, včetně vašich preferencí - barev, typů obkladů a rozměrů sanitární keramiky - a zahrnout informace o rozměrech a specifikací místnosti. Využitím online služby plánovaní koupelny kvalifikovanými odborníky ušetříte čas a získáte záruku, že váš interiér bude vypadat perfektně.

Jednoznačně nejzajímavější funkcí softwaru pro návrh interiérů je možnost vizualizace. Návrh koupelny je komplikovaný - v tomto případě však máte dost času na jeho vytvoření. Můžete zkontrolovat, jak budou jednotlivé prvky vypadat společně. Možnost vizualizace vám umožňuje navrhnout každý detail zvlášť, což vám zjednoduší výběr koupelnového nábytku, oken, dveří a všech prvků interiéru koupelny. U většiny programů můžete vytvářet 2D a 3D vizualizace. Navíc téměř každý z nich umožňuje uložit návrh koupelny a umožňuje jej vytisknout nebo odeslat na e-mailovou adresu, takže můžete vytvořit několik různých vizualizací.

Dlažby a obklady - Baumax.cz

Proč je plánovač koupelen dobrou volbou?

 

Koupelna je místnost, ve které trávíme hodně času – relax ve sprše, malé domácí spa nebo romantický večer ve vaně plné voňavé pěny. Pokud nemůžete využít služeb návrháře interiéru - nejjednodušší způsob, jak ho navrhnout, je pomocí příslušného programu.

Plánovač koupelen, je perfektní, pokud jste se ještě nerozhodli pro konkrétní značku. Pomocí tohoto nástroje můžete do svého návrhu zahrnout sanitární zařízení od různých výrobců. Pokud si naopak chcete zařídit koupelnu s použitím výrobku jedné značky, bude nejlepší volbou použít program, který je ji věnován.

Díky vizualizaci místnosti uvidíte, jak budou dané prvky zařízení vypadat společně, vyhnete se často prováděným estetickým chybám a těm, které by mohly narušit funkčnost. Je obtížné předpovědět, zda se koupelnový radiátor umístí v blízkosti vany, zda k ní nebude příliš blízko toaleta a zda se do koupelny vejde ještě  sprcha. Díky programům, které vám umožní navrhnout vaši vysněnou koupelnu, můžete vidět, jak budou různé typy obkladů a dlažeb vypadat s vybranou koupelnovou keramikou, kam umístit osvětlení a jaký typ osvětlení zvolit. Při aranžování dokonalého interiéru musí být každý prvek pečlivě vybrán - a díky bezplatným programům můžete jejich volbě věnovat libovolnou dobu.

Můžete si zařídit koupelnu, která bude esteticky krásná a zároveň funkční. Toho všeho můžete dosáhnout díky použití online programu, který vám umožní virtuálně navrhnout každý, i ten nejmenší prvek vybavení koupelny. 


 

 

Zpět