Zahradní technika

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3  4  5    
1767,90 Kč / ks 2490,00 Kč / ks
Akce
2467,50 Kč / ks 3290,00 Kč / ks
Akce
2793,00 Kč / ks 3990,00 Kč / ks
Akce
3292,50 Kč / ks 4390,00 Kč / ks
Akce
664,30 Kč / ks 949,00 Kč / ks
Akce
1  2  3  4  5    
Jak pečovat o zahradu na podzim

Jak pečovat o zahradu na podzim

12.09.2021

Léto pomalu končí. Jeřáb ptačí zčervenal mezi mírně zažloutlými listy, zahrada voní podzimními květinami, bylinkami a rostlinami, mezi stromy jiskří nitky indiánského léta. Přestože si stále užíváme příjemné letní večery a chytáme poslední teplé...

Zahradní technika

Domácí zahrada může být snem pro každého z nás. Je však třeba připomenout, že spolu s dalšími prostory a krásnými zelenými plochami jde ruku v ruce s množstvím práce. Zahradní technika kde patří řetězové pily, sekačky na trávu a elektrické a benzinové kosy.

Doporučujeme, abyste se seznámili s nabídkou internetového obchodu Baumax, kde nabízíme širokou škálu zahradních strojů.

Zahradní stroje - Baumax

Zahradní sekačky a kosy

Jedním z nejzákladnějších nástrojů, které musí každý majitel zahrady řešit, je určitě sekačka na trávu. Jak už název napovídá, toto zařízení umožňuje sekat trávu. Rozlišujeme dva základní typy: benzínové a elektrické sekačky. První z nich se vyznačuje větším výkonem, který je zajištěn použitím speciální palivové směsi, jedná se o hlasitější a efektivnější zařízení oproti jejich elektrickým protějškům.

Elektrické sekačky doporučujeme především lidem, kteří mají menší zahrady, a proto méně rostoucí trávu - tam nebude potřebná velká síla sekaček na trávu. Omezení rozsahu ve formě kabelu, který musí být v průběhu užívání elektrické sekačky připojené na zdroj energie, by také nemělo představovat problém. Zahradní sekačka na trávu je vhodná na sečení trávy, jejíž výška nepřesahuje 10 centimetrů a je plochá. Pro vyšší trávy, jako jsou strmé svahy, se doporučuje používat závěsné křovinořezy nebo elektrické vyžínače.

 

Elektrická pila nebo benzinová pila?

Pokud plánujeme připravit palivové dřevo, můžeme samozřejmě použít sekeru. Pokud se však staráme o rovnoměrně řezané kulatiny do krbu, pak bychom měli použít elektrickou pilu nebo benzinovou pilu. Stejně jako při sekačkách - benzinová pila má více síly než její elektrický protějšek. Pokud se však zajímáme o ekologii a ochranu životního prostředí, měli bychom zvážit výběr benzínové verze.

Zahradní technika, tj. ekologické a levné použití

V této kategorii obchodní sítě BauMax naleznete elektrické sekačky různých výkonů a velikostí. Tradiční modely nebo tlačené sekačky, vybavené velkými pneumatikami, se snadno používají. Díky tomuto stroji činnost nevyžaduje větší fyzickou námahu a prostorné odpadkové koše minimalizují v průběhu sekání travnaté zbytky.