Interiérové dveře

06.10.2016

Jak si správně vybrat interiérové dveře

 

Výběr dveří je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí pří zařízování bytu. Budete je používat po dlouhá léta, takže je důležité, aby byly praktické i estetické. Jak to udělat? Podívejte se na naše tipy!

Na trhu jsou stovky různých druhů interiérových dveří, ale musíte si pamatovat, že každé dveře mají svá specifika. Jejich cena a kvalita zaleží na mnoha faktorech, proto je potřeba věnovat výběru dveří zvýšenou pozornost.

Jednou z nejdůležitějších věcí při výběru interiérových dveří je jejich výplň. To ale nutně neznamená, že si musíte vždy koupit ten nejdražší model. Vše záleží na tom, kam chcete dveře umístit.
Nejčastěji používaným typem výplně je voština, což je speciálně tvarovaný papír. Voština se těší značné popularitě především kvůli své nízké ceně. Pokud chcete dveře používat jen občas, jedná se o nejvhodnější materiál.
Dražší variantou interiérových dveří je děrovaná dřevotřísková deska (DTD). Tyto dveře jsou těžší a dražší, ale dobře izolují proti zvuku a mají delší životnost. Jedná se o optimální řešení pro větší rodinu.
Nejdražší variantou je plná dřevotřísková deska (DTD). Tyto dveře mají nejlepší izolaci proti zvuku a také nejdelší životnost.

Výplň dveří je však teprve začátek. Dále si musíte vybrat povrch interiérových dveří a to jak materiál, tak jeho tloušťku. Tento prvek je klíčovým pokud jde o pevnost a životnost dveří, proto byste neměli jeho výběr odbýt. Nejlevnější variantou je fólie, která je nejtenším (0,1 mm) materiálem a hodí se k běžným, méně často používaným dveřím. Při častějším používání je proto lepší variantou laminát nebo dýha.  

Při výběru dveří je také velmi důležité to, jak se budou otevírat. Klasické otočné dveře jsou nejběžnějším, ale ne jediným, řešením. Pokud máte pro dveře málo prostoru, tak jsou dobrým řešením posuvné dveře.
 
Pamatujte, že cena není vše a klíčová je především kvalita provedení dveří. Doporučujeme si interiérové dveře koupit v klasické prodejně a ne přes internet, protože pouze tehdy si můžete dveře prohlédnout a vybrat si to, co skutečně chcete.

Zpět