Koupelna inspirovaná přírodou

23.09.2022

Příroda vždy inspirovala malíře, designéry a architekty. Také nyní, bez ohledu na to, zda žijete ve velkém městě, malém městě nebo na venkově, chce každý naplno využívat blahodárného vlivu přírody na naše duševní a fyzické zdraví. Kontakt s přírodou navodí pocit klidu, pomáhá navrátit vitalitu, dodává energii tolik potřebnou v dnešní době a životu v neustálém pohybu. Pobyt v přírodě umožňuje se zrelaxovat a zklidnit se.

Zařizování bytů a domů v přírodním stylu, v souladu s prvky převzatými z přírody, je stále populárnější. Zejména interiéry, jako je koupelna, kde každý den trávíme čas ráno a večer a relaxujeme, se vyplatí zařídit pomocí přírodních prvků, jakými jsou kámen, dřevo, zeleň a další prvky odkazující k přírodě. Jak zařídit koupelnu inspirovanou přírodou? Poradíme! Podívejte se jaké inspirace aranžmá a další nápady na zařízení tohoto prostoru jsme pro vás připravili.


V tomto článku:

1. Styl inspirovaný přírodou – čím se vyznačuje?

2. Neutrální barvy

3. Použití přírodních materiálů

4. Dřevo a dlaždice imitace dřeva v koupelnách

5. Přírodní kámen – koupelna inspirovaná přírodou

6. Rostliny do koupelen

7. Doplňky a inspiraceStyl inspirovaný přírodou – čím se vyznačuje?

Styl inspirovaný přírodou by se měl vyznačovat holistickým přístupem k věci, co znamená, že na jeho základě nejen zařídíme interiér, ale také budeme žít a dbát o životní prostředí. Je to nejen styl uspořádání, ale také životní styl. V koupelnách inspirovaných přírodou je základem především použití kvalitních dokončovacích materiálů. Díky tomu bude jejich odolnost větší a životnost delší, co oddálí potřebu další rekonstrukce. Vyplatí se vsadit na koupelnové vybavení a dokončovací materiály od výrobců, kteří při výrobě dodržují zásady ekologické produkce a vysokou kvalitu.

Koupelna inspirovaná přírodou ráda kombinuje nové materiály s renovovaným nábytkem a doplňky z přírodních materiálů. Dát nový život starým věcem je z ekologického hlediska velmi populární. Inspirace, jak obnovit starý nábytek, najdete na internetu a na našich stránkách. Koupelna inspirovaná přírodou může kombinovat zdánlivě nesourodé prvky. Pro zařízení můžete spojovat kusy moderního a renovovaného nábytku a vytvořit tak jedinečné aranžmá.  

Kombinace přírodních surovin a moderních dokončovacích materiálů, které jsou v souladu s trendy přírodního stylu, jako jsou dlaždice imitace kamene nebo dlaždice imitace dřeva, dodávají interiéru jemnost a útulnost. Použitím vhodného osvětlení, doplňků a živých rostlin vám dovolí se cítit v koupelnové místnosti jako v přírodě.

Neutrální barvy

Koupelna inspirovaná přírodou čerpá především z barev, které se vyskytují v přírodě a odráží vše, co se v ní nachází. Inspiraci snadno najdete venku. Odstíny hnědé, zelené, bílé a šedé napodobuji barvy písku, země, stromů, rostlin, skal, kamenů, odstíny modré jsou barvy oblohy, moří a oceánů. Takové odstíny použité v interiéru koupelny vám napomohou k relaxaci a vnesou do vašeho interiéru příjemnou atmosféru. Stojí za zmínku, že tyto barvy mohou být krásným pozadím pro doplňky nebo fragmenty stěn obložených kamenem nebo dřevem.

Použití přírodních materiálů

Nejjednodušší a nejoblíbenější způsob pro zařízení koupelny ve stylu blízkému přírodě je použít v ní přírodní materiály, zejména kámen a dřevo. U přírodního dřeva je vzhledem k jeho vlastnostem nutná jeho impregnace, která jej náležitě ochrání před vlivem vody a vlhkosti, což je v místnosti, jako je koupelna nevyhnutelné, zejména v místě sprchového koutu, rohové vany či volně stojící vany.

Pokud vám však finance nedovolují použít přírodní materiály, které nejsou zrovna nejlevnější, nebojte se! Vhodnou alternativou budou zde keramické dlaždice, imitace přírodních materiálů. Na trhu najdete kolekce výrobků s dekory imitací přírodního kamene a dřeva. Takové výrobky se vizuálně neliší od přírodních, věrně odrážejí kresbu a texturu přírodních materiálů. Často navíc vykazují větší životnost, odolnost vůči zatížení a poškození. Podívejte se jaké inspirace a výrobky jsme pro vás připravili v našem internetovém obchodě BauMax. Je potřeba také pamatovat, že v prostoru koupelen, kromě vzhledu výrobků imitujících tyto přírodní materiály, je stejně důležitá jejich snadná údržba. Díky tomu nebude úklid koupelny pro vás tak náročný.

Spojení moderních dokončovacích materiálů s přírodními materiály v souladu s přírodními trendy udělá z vaší koupelny mimořádně útulné místo.

Dřevo a dlaždice imitace dřeva v koupelnách

Při výběru přírodního dřeva do koupelny byste si měli vybrat takový druh dřeva, který se vlivem vlhkosti panující v koupelnách nedeformuje. Exotické dřeviny, jako je iroko, merbau, teak, zde budou ideální. Vše tyto prvky, jako je podlaha a pracovní desky z přírodního dřeva lze dodatečně chránit například olejováním.

Pokud máte pochybnosti o použití přírodního dřeva v prostoru koupelny, můžete použít materiál, který svým vzhledem jej dokonale imituje, jako například dlaždice imitace dřeva. Dlažba na podlahu a obklady na stěny imitace dřeva spojují funkčnost a výhody gresu nebo klinkeru a krásu přírodního dřeva. Jsou pevné, odolné vůči poškrábání, poškození, vyblednutí barev a snadno se udržují v čistotě. Při výběru dlaždic imitace dřeva věnujte pozornost jejich velikosti a tvaru. Pro inspiraci Vám mohou posloužit například krásně vypadající obklady napodobující vzhled masivních prken, tedy ty o délce minimálně 90 cm. Za pozornost stojí i menší dlaždice, jak ty uspořádané do vzoru klasické rybí kosti. Oboje budou v prostoru koupelny vypadat na podlaze a stěnách velmi atraktivně.

Přírodní kámen – koupelna inspirovaná přírodou

Dalším pozoruhodným materiálem pro aranžmá koupelny inspirované přírodou je kámen. Přírodní kámen se používá především pro desku na umyvadlo. Pro inspiraci zde může být zápustné umyvadlo, které vypadá velmi efektně. Pro vytvoření koupelny inspirované přírodou lze použít na podlahy dlažbu z přírodního kamene nebo mozaiky, jde však o drahý materiál, který je navíc obtížně zpracovatelný. Gresové dlaždice budou levnější alternativou, která napodobí přirozenou krásu kamenných povrchů. Módní jsou vzory inspirované mramorem, stejně jako velkoformátové obklady, které umožňují vytvářet efektní hladké povrchy s minimální velikostí spáry. Podívejte se na inspirace, které jsme pro vás připravili v našem internetovém obchodě. Najdete tam také více produktů a materiálů vhodných pro tento styl uspořádání.

Rostliny do koupelen

Rostliny v koupelně inspirované přírodou jsou její nepostradatelnou součástí. To je zřejmý odkaz na přírodu v interiérech. Můžete zvolit umělé květiny, ale pamatujte, že existují odrůdy, které milují stinné a vlhké prostředí, které v koupelně panuje. Rostlině, jakou je zamiokulkas nevadí tma, takže bude fungovat i v koupelně bez oken. Můžete si pořídit dvě rostliny a měnit je z tmavého na slunné místo. V případě, že máte v koupelně malé okno, dobře vám zde poslouží rostliny, jako je zelenec, kroton, toulcovka, kapradina nebo orchidea.

Doplňky a inspirace

Doplňky v interiérech inspirovaných přírodou by neměly zahltit prostor, proto jejich množství omezte na minimum. Volte funkční doplňky z přírodních materiálů, například dřevo. Povrch těchto předmětů může mít viditelné praskliny nebo suky. To jen ještě více dodá aranžmá autentický vzhled, protože bude zdůrazněn jeho přírodní původ. Jako doplňky vám rovněž skvěle poslouží doplňky z ratanu, lnu a kamene. Krásnou ozdobou koupelny budou nádoby, koše, věšáky, předložky a ručníky. Inspirace z časopisů o bytovém designu vám v tom skvěle pomůžou a výsledné aranžmá oslní vás a vaše hosty.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jakou vanu vybrat do koupelny? Pomůžeme vám s výběrem


Ocelová nebo akrylátová vana


Koupelna - jak zařídit interiér? Jaké rostliny a barvy vybrat pro malou koupelnu?


 

Zpět