Interiéry v glamour stylu

03.09.2022

Glamour styl je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších stylů v interiérovém designu. Pro glamour styl je vlastní na jedné straně lesk a třpyt, elegance a luxus a na druhé straně eklektika v kombinaci s kontrasty.

Glamour styl v interiérech je pro jedny oslnivý, pro jiné se však jeví jako synonym kýče a přeplácanosti, ale rozhodně není nikomu lhostejný. Pomocí vhodných doplňků a nábytku můžete snadno zařídit svůj byt do glamour stylu a dodat mu především lesk a luxusní vzhled. Chcete vědět jak na to? V tomto článku vám řekneme, na co se zaměřit při aranžovaní interiéru a jaké materiály, osvětlení a vybavení včetně nábytku nesmí chybět, abyste si doma užili tento nádherný styl!

 

Glamour styl bydlení - nábytek dává požadovaný efekt

 


V tomto článku:

1. Historie a původ stylu

2. Pochopte glamour styl bydlení – jeho hlavní charakteristika

3. Barvy v interiéru zařízené v glamour stylu 

4. Nábytek v glamour interiérech

5. Doplňky ve stylu glamour

6. Jak zařídit interiér ve stylu glamour?

7. Jak zařídit obývací pokoj ve stylu glamour?

8. Ložnice – útulný interiér v glamour stylu

9. Koupelna ve stylu glamour

10. Glamour kuchyně

11. Glamour aranžmá interiéru – důležitá je střídmost


 

 

Historie a původ stylu

"Glamour" je anglické slovo a znamená půvab, třpyt, luxus. Samotný styl začal v USA během období Zlatého věku Hollywoodu. Zpočátku se objevoval především v módě, kterou na červených kobercích předváděly hollywoodské hvězdy 30. let. Proto je tento styl dodnes spojován hlavně s hvězdy filmového plátna. Téměř ve stejné době tento styl se přesunul také do interiérového designu. Interiérový design byl plný luxusu, který se třpytil jako šperky. Glamour styl se v této době vyznačoval hlavně přepychem v celé své kráse, nábytkem z období baroka a rokoka a luxusními doplňky.

Postupem času, jak je vidět v průběhu let jeho vývoje, se aranžmá interiérů staly na pohled tlumenější a glamour styl se stal dostupnějším pro všechny. V současné době již glamour není přehlcen bohatstvím, a starožitní nábytek připomínající ten z období baroka a rokoka, není nutnou nezbytností, ale i v dnešní době je stále plný blesku, elegance a luxusu. Aranžmá v tomto stylu dnes může mít každý, koho tato estetika oslovila.

 

Pochopte glamour styl bydlení – jeho hlavní charakteristika

U glamour stylu je nejdůležitější celkový efekt, který inspiruje k fascinaci přepychem a extravagancí, navádí trochou tajemnosti a odtržení od reality. Samotný styl není omezen žádnými pravidly, ale má důležité prvky, které jsou mu vlastní. Do glamour interiéru patří zdobený, masivní nábytek, prošívané čalounění a materiály plné barokního přepychu. Jedná se o pohodlné, prostorné sedací soupravy a pohovky, velká křesla, čalouněné židle. Dojem luxusu umocňují lesklé látky, poutavé ušlechtilé materiály příjemné na dotek a elegantní glamour doplňky. Dekorativní osvětlení, jako jsou stojací lampy či křišťálové lustry. Do takového prostoru se hodí také obrazy a zrcadla v ozdobných rámech.

 

Přepych a elegance - glamour interiéru

 

Barvy v interiéru zařízené v glamour stylu

Přepychové interiéry milují černou a tmavé dominantní barvy, jako je vínová a fialová. Dokonalou kombinací tvoří se zlatou a stříbrnou barvou, které jsou neodmyslitelnou součástí této elegantní estetiky. Základ pro aranžmá je ovšem nejlépe vytvořit v tlumených barvách s použitím světlých barev, jako je bílá, jemně modrá a světle šedá či béžová, aby ještě více vynikl lesk ostatních prvků vybavení. Tento styl rád kombinuje barvy, má rád i kontrastní kombinace, např. černou a bílou. Rozhodně nebojte se je použít ve svém bydlení.

 

Nábytek v glamour interiérech

Nejlepší volbou je prošívaný masivní nábytek – pohovky a židle velkých rozměrů a čalouněním ve stylu art deco nebo elegantním retro stylu. Zde se hodí pohovky, křesla nebo pufy Chesterfield z plyše, saténu a veluru. Budou zdůrazňovat styl glamour a luxusní charakter bydlení. Starožitný nábytek nebo barokní starožitnosti zde nejsou vyžadovány. Můžete použít klasický či moderní nábytek, který se zde totiž skvěle hodí. Kromě sedacího nábytku jsou zde nejoblíbenějšími kusy nábytku regály, konzolové stolky s mramorovými policemi, zdobené dřevěné komody, ale také nábytek s perleťovými prvky. Vhodný bude také veškerý klimatický nábytek vyrobený ze skla a se zrcadlovými povrchy. Konferenční stolky jsou velmi důležitými prvky vybavení. Malé odkládací stolky  se zlatými nohami, mramorovou nebo skleněnou deskou stolu dodají interiéru lehkost.

 

Glamour interiéry - prošívaný čalouněný nábytek

 

Doplňky ve stylu glamour

Pokud chcete dosáhnout útulného a elegantního efektu, věnujte pozornost textilu. Saténové závěsy, ty by měly sahat až na zem, polštáře, povlaky na polštáře a přehozy jsou ideální pro tento okouzlující interiér. V doplňcích si můžeme dovolit větší extravaganci. Vyberte si dekorativní zrcadla ve zdobených rámech, ale hlavně vhodné osvětlení, jako jsou křišťálové lustry a stojací lampy. Můžete zvolit rovněž jak zlaté kliky, tak nábytkové úchytky, dále fotorámečky, průhledné vázy nebo skleněné svícny s bílými svíčkami, které doplní luxusní charakter bydlení.

 

Jak zařídit interiér ve stylu glamour?

Glamour miluje kontrasty, syté barvy a míchání stylů. Design aranžmá odkazující na barokní styl a nábytkové dekorace bez problémů ladí se současným minimalistickým designem, protože minimalistický nábytek je dokonalým doplňkem pro retro prvky. Barokní prošívaná pohovka se bude skvěle prezentovat ke konferenčnímu stolku z kovu a skla. K frézovanému, stylizovanému stolu lze umístit moderní židle. Minimalismus je velmi často základem pro vytvoření aranžmá a pozadí pro dekorativní, lesklý nábytek a doplňky, díky kterým se vám podaří vytvořit glamour atmosféru. Kombinací modernosti a tradičních prvků vytvoříte současný styl glamour, který se dnes často používá.

 

Glamour interiéry - moderní glamour

 

Jak zařídit obývací pokoj ve stylu glamour?

Obývací pokoj je srdcem domova spojovaným s relaxací, teplem a útulností. Pro glamour obývací pokoje je samozřejmě nejdůležitější sedací souprava ve formě masivních pohovek nebo křesel. Pro čalounění je vhodné použít měkký plyš, satén a velur. Vyberte si odpovídající těžké závěsy ve výrazných barvách nebo světlé záclony. Útulnost dodají i koberce, ty hladké nebo ty s dlouhým vlasem. Obohaťte glamour obývací pokoj o lesklé, klimatické doplňky – stačí dát do interiéru konferenční stolek se  zlatými doplňky nebo zavěsit křišťálový lustr. Celek aranžmá doplní zrcadla, vázy nebo fotorámečky.

 

Ložnice – útulný interiér v glamour stylu

V glamour ložnici bude nejdůležitějším prvkem postel s prošívaným velkým čelem. Na čalounění čela postele a závěsy je vhodné použít jemně třpytivé látky. Zvolte světlé barvy stěn, které dodají interiéru lehkost a zaručí klidný odpočinek. Glamour styl v ložnici zdůrazní doplňky, jako jsou noční stolky se zlatými nebo stříbrnými ozdoby, noční lampičky se zajímavými stínidly a lesklou základnou. Věnujte pozornost hře světel. Pokud interiér nemá moc slunečního světla, přidejte zrcadla, která vám prostor prosvětlí.

 

interiér v glamour stylu - ložnice

 

Koupelna ve stylu glamour

Nejcharakterističtějším prvkem glamour koupelny je volně stojící vana s lesklými kovovými nohy. V tomhle případě, však musíte počítat s většími pořizovacími náklady a zároveň musíte mít na takový prvek vybavení hodně místa. V malém prostoru může být místo zdobené vany koupelnovou skříňku se zlatými nohy. Uschovejte veškerou kosmetiku do skleněných nádob nebo nádob ve zlatém provedení. Dokonale zde bude vypadat mramor a velké zrcadlo ve zlatém rámu a rovněž svítidla s krystalky, imitujícími krystaly.

 

Glamour kuchyně

Ideální bude nábytek v provedení ve vysokém lesku. K tomu zlaté doplňky – kliky, kohoutky, digestoř. Krásně se sem budou hodit mramorové pracovní desky, které jsou nejen odolné, ale také úžasně vypadají.

 

Glamour nábytek - hra barev

 

Glamour aranžmá interiéru – důležitá je střídmost

Střídmost je při zařizování moderních glamour interiérů velmi důležitá. Odvážné a výrazné prvky jsou důležité, protože upoutají pozornost a vytvoří krásnou dekoraci. Pamatujte však, že příliš mnoho prvků najednou může mít opačný efekt a místnost může vypadat ve výsledku ne efektně, ale přeplácaně. Je zřejmé, že glamour interiér musí oslňovat, ale pamatujte, že nesmíte překročit hranici, když se interiér stane přeplácaným a ohromujícím.

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Moderní rohová sedací souprava do obývacího pokoje ve stylu art deco


Uspořádání obývacího pokoje s barvou very peri


Křeslo ušák – k čemu se hodí? Podívejte se na nejzajímavější aranžmá letošní sezóny!


 

Zpět