Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Délka (cm)
Výška (cm)
Kolekce
Typ kuchyně
Šířka (cm)
Hledat

Sokly ke kuchyňské lince

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
319,20 Kč / ks 399,00 Kč / ks
Výprodej
319,20 Kč / ks 399,00 Kč / ks
Výprodej
399,00 Kč / ks
Novinky
Kuchyně ve tvaru L - jak navrhnout funkční interiér?

Kuchyně ve tvaru L - jak navrhnout funkční interiér?

11.01.2021

Rohový kuchyňský nábytek ve tvaru písmena „L“ je běžné uspořádání v úzkých kuchyních a kuchyňkách otevřených do obývacího pokoje. Funguje dobře v malých místnostech, ve větších pokojích jej lze doplnit kuchyňským ostrůvkem, barem nebo stolem se židlemi. .

Kuchyň a skandinávský styl - jak zařídit interiér? 5 tipů

Kuchyň a skandinávský styl - jak zařídit interiér? 5 tipů

31.12.2020

Móda na minimalistický, zaměřený na jednoduchost a funkčnost, skandinávský styl nepomíjí. Vypadá obzvláště atraktivně v kuchyni, kde je mimořádně důležitá čistota, pohodlí a smysl pro pořádek - doslova i vizuální. Zjistěte, jak zařídit kuchyň...

Jak vyzdobit kuchyně navržené v různých stylech?

Jak vyzdobit kuchyně navržené v různých stylech?

08.04.2021

Kuchyň je místo, kde obvykle trávíme hodně času. Připravujeme jídlo, snídáme, uklízíme nebo myjeme nádobí a vybalujeme zakoupené potraviny a ukládáme je do ledničky. Proto by měla být kuchyň funkční. Správně uspořádaný prostor rozhodně usnadňuje

Sokly pro kuchyňské linky

 

Kuchyně je často srdcem každého domova. Je to místo, kde se může rodina scházet při vaření nebo jídle. Kuchyně také poskytuje možnost stolování všem členům domácnosti a hostům. V kuchyni trávíte čas nejen vařením, je to útulné a oblíbené místo. Proto stojí za to, aby tento interiér byl co nejkrásnější a zároveň pohodlný a praktický.

 

 

Jak důležité jsou kuchyňské skříňky v kuchyni?

Dominantními prvky, které v každé kuchyni zabírají nejvíce místa, jsou nepopiratelně kuchyňské skříňky - skříňky do kuchyně (včetně skříňky pod dřez - skříňky pro vestavné spotřebiče). Proto kuchyňské skříňky v největší stupni odpovídají za vzhled celé kuchyně. Nejdůležitější z hlediska estetiky zde budou samozřejmě kuchyňská čela (kuchyňská dvířka), zato funkčnost a komfort použití nábytku (levný nábytek) určuje vybavení kuchyňských skříněk.

Kuchyňský nábytek (moderní kuchyně a jídelna), který zahrnuje skříňky a kuchyňské pracovní desky, by měl být řádně ukončen. Díky tomu bude celé aranžmá celostní a jednotné. Kuchyně bude vypadat příjemně a lákavě a bude pro uživatele také mnohem komfortnější a praktičtější. Prvkem nezbytným k ukončení kuchyně jsou bezpochyby kuchyňské sokly. Podívejte se proč.

 

 

Co je to sokl pod nábytek a jaké plní funkce?

Sokly ke kuchyňské lince jsou malé prvky, které jsou umístěny ve spodní části skříněk, těsně pod linií otočných dvířek nebo nejnižší zásuvky. Tyto prvky jsou nejčastěji vyrobeny z přírodního dřeva nebo z trvanlivé a pevné MDF nábytkové desky. Sestavy kuchyňského nábytku (kuchyňský nábytek) mohou mít sokly instalovány různými způsoby. Sokly jsou instalovány buď po celé délce kuchyňské linky nábytku a jsou vyrobeny z jednoho kusu, nebo mají jednotlivé kuchyňské skříňky samostatné sokly. Bez ohledu na zvolený způsob montáže soklů tyto prvky plní několik důležitých funkcí, proto je dobré se s nimi seznámit.

 

 

Estetika soklu

Sokly jsou prvky, které plní hlavně ozdobnou funkci, jelikož zvyšují estetiku kuchyňské linky. Kuchyňské skříňky jsou obvykle umístěny na nožičkách, které vám umožňují upravit výšku kuchyňské sestavy. Nohy zvedají korpusy 5 - 10 cm od podlahy. V prostoru mezi korpusy a podlahou se pak vytváří mezera. Sokly jsou navrženy proto, aby zakryly tuto mezeru a vytvořily estetické spojení mezi skřínky a podlahou. To je důležité zejména v případě světlých, dobře osvětlených interiérů, protože prostor pod skřínky by pak byl dobře viditelný a krajně nevzhledný.

 

 

Praktická stránka kuchyňských soklů

Sokl ke kuchyňské lince také hraje velmi důležitou roli z hlediska funkčnosti interiéru. V první řadě vám pomůže udržet místnost v čistotě. Nečistoty, prach a drobky z jídla nepadají pod skříňky, čemu brání právě sokly. To usnadňuje jejich následné odstranění z podlahy. Během mytí podlahy bude vaše práce také mnohem snazší - sokl zastaví veškerou vodu vytékající z mopu, takže se pod skřínkami nebude hromadit vlhkost.

 

 

Jak správně vybrat sokl pro kuchyňský nábytek?

V nabídce našeho obchodu najdete mnoho těchto produktů, které se budou lišit hlavně barvou nebo dekorem provedení. Stojí za to sladit barvu soklu s barvou skříněk, které už jsou v místnosti. Barvu si můžete vybrat dvěma způsoby. V prvním případě budou také, aby měly sokly stejnou barvu jako čela. Tato metoda funguje zvláště tehdy, když máme nábytek v jedné barvě. Druhým způsobem je volba soklů, které budou mít stejnou barvu jako korpusy. To vám umožní zachovat zajímavé uspořádání a kuchyňská čela (kuchyňská dvířka) nebudou působit nudně.

 

 

Jaké ještě prvky budou užitečné pro dokončení kuchyňské linky?

Náš obchod nabízí nejen sokly. V naší nabídce najdete také další produkty, díky kterým bude dokončení velmi snadné. Moderní kuchyně máte na dosah ruky! Zjistěte sami!

Aby vaše kuchyně vypadala úžasně, stojí za to do ní nainstalovat skleněné panely (dekorační panely) do kuchyně. Tím interiér oživíte a zpestříte. K dokončení celkového aranžmá kuchyňské linky nezbytné budou také těsnící lišty k pracovní desce a příslušenství (lišty ke kuchyňské desce). Díky nim ochráníte kuchyňské skříňky před zatěkáním nebo nečistoty a esteticky ukončíte místo, kde se pracovní deska spojuje se stěnou.

Kromě ukončovacího příslušenství v našem obchodě najdete také samotný kuchyňský nábytek. U nás si můžete koupit například modulární kuchyně (modulové kuchyně Mercado), které jsou mezi kuchyňským nábytkem skutečným hitem. Umožňují individuální uspořádání a zařízení prostoru i na architektonicky obtížných místech (výklenky nebo šikmé stěny). Kromě kuchyňských skříněk, nabízených jednotlivě nebo v sadách, nabízíme také atraktivní jídelní a kuchyňské stoly (jídelní stoly) a také jídelní a kuchyňské židle (jídelní židle). Tento nábytek vám umožní vytvořit příjemné místo ke stolování nebo posezeni s rodinou a přáteli. Pokud máte obavy, že výběr správných židlí ke stolu bude pro vás obtížný, můžete si vybrat sadu kuchyňský stůl a židle (jídelní sety). Zajímavou alternativou k tomuto nábytku budou určitě židle hokery, barové židle a rohové jídelní soupravy (kuchyňské rohové lavice). Tohle jsou možnosti pro jedinečné interiéry, takže stojí za to se podívat i na tyto nabídky.