Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Forma přípravku
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

MARIMEX Super Chlór Shock, 11301306

449,00 Kč / bal
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

MARIMEX Startovací sada, 11307010

799,00 Kč / bal
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

MARIMEX Start 0.9 kg, 11301008

329,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

AQUAMAR SPA sada OXI, 11313127

699,00 Kč / ks

Startovací sada chemie do bazénů

 

Horko nás vybízí k hledání stálé novějších způsobů, jak se ochladit. Nosíme volnější oblečení, pijeme studené nápoje a vyhýbáme se přímému slunci. Doma si pořizujeme klimatizaci a ventilátory. Když je ale hezké počasí, chceme jít ven a trávit čas na čerstvém vzduchu. Máme skvělý tip, jak se vypořádat s přetrvávajícím horkem - zahradní bazény! Skvělým způsobem osvěžení budou zahradní bazény se studenou vodou. Aby však bylo koupání bezpečné, hygienické a příjemné, je nutné řádně pečovat o bazén. Kategórie: Startovací sada chemie do bazénů

 

Startovací sada chemie do bazénů- Baumax.cz

 

Čistý a hygienický bazén

Udržování bazénu a bazénového zařízení v dobrém stavu a vody v odpovídající kvalitě je úkolem majitele bazénu. Zahradní bazén přináší spousty potěšení, zejména nejmenším uživatelům, ale také spoustu povinností. V čisté vodě bude plavání nejen příjemnější, ale především nehrozí zdravotní potíže. Čistá voda je také zárukou dlouhé životnosti a bezporuchového provozu bazénového zařízení a samotného bazénu. Vhodná péče a údržba pomohou udržovat vodu v bazénu čistou a zařízení v dobrém stavu. Pravidelné čištění a používání bazénové chemie jsou klíčem k úspěchu! Podívejte se, co je třeba udělat, abyste si mohli užít vynikající kvalitu vody v bazénu.

 

Bazénová čerpadla a ruční čištění, tzn. základní údržba bazénu

Základní činností pro udržení bazénu v dobrém stavu je mechanické čištění. Bazénové čerpadlo (bazénová filtrace) a bazénová chemie jsou základní prvky vybavení, které nám v tom  významně pomůžou.

Bazénové čerpadlo je základní zařízení pro bazén. V našem obchodě najdete dva typy čerpadel: čerpadla s kartušovou filtrací (kartušová filtrace), kde  je používán kartušový (papírový) filtr, nebo čerpadla s pískovou filtrací (písková filtrace), kde funkci filtru plní filtrační písek nebo speciální PET kuličky. Bazénové čerpadlo, připojené k bazénu, nasává vodu z nádrže, čistí ji od nečistot (zbytků pokožky, vlasů, prachu, písku, částic, jehel a listů ze stromů a řas) a vrací očištěnou vodu zpět do bazénu. Kvalitní a výkonné bazénové čerpadlo může filtrovat veškerou vodu z bazénu až 4krát denně - to je optimální množství pro udržení čisté vody v bazénu.

Pro doplňkovou údržbu je potřeba provádět ruční čištění. Sady pro čištění bazénu obsahují obvykle bazénový kartáč a bazénovou síť na teleskopické tyči. Pomohou sbírat velké nečistoty z vodní hladiny a odstraňovat řasy rostoucí na bazénové fólii. Pokud si chcete usnadnit a urychlit práci, použijte bazénové vysavače nebo robotický bazénový vysavač. 

 

Bazénová chemie

Kromě mechanického čištění se pro údržbu bazénu používá bazénová chemie. Použití těchto přípravků je nesmírně důležité - napomáhají udržovat správnou hodnotu pH vody, zabraňují růstu škodlivých mikroorganismů a rozkvětu řas. Díky nim je voda průhledná, křišťálově čistá a vhodná na koupání. V nabídce našeho obchodu snadno najdete potřebné přípravky z řady bazénové chemie. Nabízíme řadu produktů za přijatelné ceny. Přípravky si můžete koupit v tekuté formě, ve formě granulí nebo tablet. Nabízíme také praktické dávkovače bazénové chemie - plováky na bazénovou chemii. Podívejte se ještě dnes, jak vám můžeme pomoci s údržbou zahradního bazénu!

Pamatujte! Před aplikací jakéhokoliv přípravku na úpravu vody v bazénu si pečlivě přečtěte informace od výrobce uvedené na štítku produktu. To vám pomůže vyhnout se nepříjemnostem způsobeným nesprávným dávkováním přípravku a zaručí jejich účinnost.

 

Správná hodnota pH vody - co potřebujete vědět?

Po prvním naplnění bazénu a poté pravidelně, alespoň jednou týdně, zkontrolujte hodnotu pH vody. Správná hodnota je nesmírně důležitá. Správná hodnota pH by se měla pohybovat v rozmezí mezi  7,0 - 7,4. Nižší, kyselé pH může poškodit zařízení a bazén a vyšší, zásadové může dráždit pokožku. Jakékoliv odchylky také sníží účinnost použité bazénové chemie. Změřte tedy hodnotu pH vody v bazénu testerem - testery a dávkovače do bazénů (jednorázovými proužky nebo opakovaně použitelným elektronickým zařízením). Pokud je hodnota pH nesprávná, upravte hodnotu vhodným přípravkem. Pokud je hodnota pH nižší než 7,0, použijte přípravek plus pH (regulace pH) a přípravek mínus pH - pokud indikátor ukazuje hodnotu vyšší než 7,4. Znovu změřte hodnotu a opravte jakoukoliv odchylku. Opakujte tyto kroky, dokud tester pH neukáže hodnotu mezi 7,0 - 7,4.

 

Bazény- Baumax.cz

 

Dezinfekce bazénové vody

Dalším krokem je provedení dezinfekce. Po prvním naplnění bazénu se provádí takzvaná šoková dezinfekce. Používá se více dezinfekčního prostředku. Pravidelné čištění a dezinfekce bazénu alespoň jednou týdně zabrání růstu plísní a bakterií. Koupání bude hygienické a bezpečné. Příslušné přípravky si můžete zakoupit v našem obchodě. Bazénová chemie, kterou nabízíme, je vyrobena jak na bázi chloru (chlor do bazénu), tak na bázi aktivního kyslíku (aktivní kyslík do bazénu). Zkontrolujte, zda je úroveň chloru nebo aktivního kyslíku vhodná, a pokud je to nutné, aplikujte vhodnou dávku přípravku.

 

Řasy pod kontrolou!

Dezinfekce vody v bazénu často není dostačující pro zábranu růstu řas. Mnohobuněčné organismy řas se množí velmi rychle. Voda, ve které rostou řasy je zakalená, zelená a nepříjemně voní. Koupel v takové nádrži se nedoporučuje! Proto pravidelně, každý týden, používejte vhodné přípravky proti řasám, abyste zabránili jejich růstu.

Koagulace - prevence proti zakalení vody

Někdy, i přes instalaci účinného čerpadla, provedení úpravy hodnoty pH vody a vhodné dezinfekce, si stále nemůžete užívat křišťálově čistou vodu. Voda se zakalí, když jsou nečistoty příliš malé k zachycení filtrem bazénového čerpadla. V takových situacích se používají koagulanty (flokulační - činidla a koagulace pro bazén) pro bazénovou vodu. Koagulant váže jemné nečistoty dohromady, a tvoři větší částice. Větší nečistoty, které jsou příliš těžké a spadnou na dno, můžete odstranit pomocí bazénového vysavače.

 

Startovací sada pro nové bazény

Výběr správných přípravků bazénové chemie, zejména pro majitele nově pořízených zahradních bazénů, se může zdát obtížný. Z tohoto důvodu náš obchod připravil speciální nabídku- startovací sady bazénové chemie. Startovací sada obsahuje nejpotřebnější přípravky, které použijete při prvním plnění bazénu, ale které budou užitečné i pro pravidelnou týdenní péči a údržbu. Startovací sada bazénové chemie obsahuje: dezinfekční prostředek na bázi chloru, fotometrický tester, přípravky pH plus a pH minus a přípravek proti řasám (bazénová chemie proti řasám). Tato startovací sada bazénové chemie 5 v 1 vám umožní měřit, upravovat hodnotu pH, dezinfikovat a zbavovat se řas.

 

Startovací sada chemie do bazénů- Baumax.cz

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

Každý majitel zahradního bazénu by měl myslet na správnou péči a pravidelné čištění bazénu. Pokud se chcete dozvědět o osvědčených metodách udržování křišťálově čisté vody v bazénu, přečtěte si tento článek. Aby voda v bazénu zůstala po celou sezónu

Koagulace vody v bazénu

Koagulace vody v bazénu

Osvěžující studená koupel v horkých dnech je snem mnoha z nás. Jako majitel zahradního bazénu máte možnost relaxovat v soukromí své zahrady nebo rekreačního pozemku. Zábava v bazénu je skvělou příležitostí trávit čas s rodinou a přáteli, hrát si s dětmi a

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

V horkých dnech je těžké najít lepší relaxací na zahradě, než se ochladit v bazénu s osvěžujícím nápojem v ruce. Vlastnit bazén není však jenom potěšením, ale také povinností. Pokud zanedbáte péči o bazén a nebudete pravidelně používat chlór nebo...