Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Písková filtrace

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Jak funguje pískové čerpadlo

Jak funguje pískové čerpadlo

27.05.2022

​Mít na zahradě vlastní bazén je skutečný luxus pro dospělé a děti. Zejména v letních vedrech je možnost zchladit se ve vodě neocenitelná. Abyste si však mohli užívat kouzla bazénu a chladivou čistou vodu, je třeba o bazén náležitě pečovat...

Který bazén je lepší – samonosný s nafukovacím límcem nebo s kovovou konstrukcí?

Který bazén je lepší – samonosný s nafukovacím límcem nebo s kovovou konstrukcí?

08.02.2021

Zahradní bazény nabízejí osvěžení v horkých dnech, podporují venkovní aktivity a lze je použít k seznámení dětí s vodou nebo k zahájení lekcí plavání. Kromě těchto vlastností se liší téměř ve všem - konstrukcí, materiálem, velikostí, tvarem a montáží....

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

23.04.2021

V horkých dnech je těžké najít lepší relaxací na zahradě, než se ochladit v bazénu s osvěžujícím nápojem v ruce. Vlastnit bazén není však jenom potěšením, ale také povinností. Pokud zanedbáte péči o bazén a nebudete pravidelně používat chlór nebo...

Jaké vybrat bazénové čerpadlo? Zjisti

Jaké vybrat bazénové čerpadlo? Zjisti

23.02.2021

Touha po vlastním bazénu se vám splnila, bazén je nainstalován, voda napuštěná, radost dětí je k nezaplacení. A zdálo by se, že nezbývá nic jiného, ​​než si v letních dnech užít studené koupele a relaxovat, kolik chcete. Je však jedna věc, na kterou...

Bazén s kovovou konstrukcí – jak ho sestavit a obložit?

Bazén s kovovou konstrukcí – jak ho sestavit a obložit?

07.02.2021

Každý majitel zahrady, který má dostatečně velký prostor, by měl zvážit pořízení si zahradního bazénu. Bazén má mnoho výhod: umožňuje osvěžení v horkém počasí a má velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. Plavání posiluje svaly celého těla, příznivě...

Bazénová čerpadla – pro pískovou filtraci

Teplé dny nás lákají trávit čas venku, nejčastěji si jako místo odpočinku vybíráme zahradu nebo chatu. V posledních několika sezónách si získaly popularitu zahradní bazény. Díky nim je relaxace na zahradě ještě větším potěšením. Bazény nám pomáhají udržovat dobrou fyzickou kondici, podporují krevní oběh, zlepšují náladu a zajišťují nám dobrou zábavu. Aby však byla zábava bezpečná a hygienická, stojí za to postarat se o čistotu vody. Pomůže nám k tomu nákup čerpadla k pískové filtraci. Podívejme se, proč bychom si měli vybrat čerpadlo k pískové filtraci.

Čerpadla k pískové filtraci – výhody a nevýhody

Čerpadlo k pískové filtraci je zařízení, které je připojeno přímo k bazénu. Nasává vodu, filtruje ji a tlačí zpět do nádrže.
Filtračním prvkem v pískových čerpadlech je písek. Čerpadla s různým výkonem budou mít také jinou kapacitu filtru. Najednou můžeme do čerpadla vložit od 15 kg písku (u malých čerpadel až 3,5 tisíce litrů za hodinu) do 35 kg (u čerpadel s kapacitou přes 10 000 litrů za hodinu).

Majitelé bazénů a čerpadel se velmi často rozhodnou vyměnit písek za PET filtrační kuličky. Kuličky jsou lehčí a jejich účinnost při čištění vody je velmi srovnatelná. Písek i PET koule jsou opakovaně použitelné. Stačí je pravidelně opláchnout od větších i menších nečistot, abychom je mohli vložit zpět do čerpadla. Jednou za sezónu nebo jednou za dvě sezóny bychom však měli úplně vyměnit pískový filtr nebo PET kuličky.

Vhodně zvolené čerpadlo by mělo čistit bazénovou vodu třikrát nebo čtyřikrát denně. Nižší výkon může způsobit hromadění znečištění v bazénu, zatímco vyšší zbytečně zvedne náklady. Výkon čerpadla by měl být zvolen tak, aby čerpadlo bylo schopné vyčistit bazén nejméně třikrát denně, ale ne více než pětkrát za den.

Důležitý je také příkon zařízení. Čerpadlo s příliš malým příkonem může mít problém s nasáváním vody ze vzdálených koutů bazénu, takže voda nebude správně filtrována a váš bazén bude místy jednoduše znečištěný.


Před zakoupením čerpadla k pískové filtraci

Nabídka našeho obchodu zahrnuje čerpadla s pískovou filtrací s různými výkony, a tedy s přizpůsobenou kapacitou nádoby s filtrem. Vyberte takové zařízení, aby čerpadlo bylo schopné během dne filtrovat čtyřnásobek vody v bazénu. Při nákupu čerpadla věnujte zvláštní pozornost průměru výstupu potrubí.

Většina bazénů bude mít otvory o průměru 38 nebo 36 mm. Pokud má námi vybrané čerpadlo jiný průměr výstupního otvoru než otvor v bazénu, vyplatí se koupit spojky dostupné v naší nabídce, díky nimž bude filtrace probíhat hladce.


Vystačí samotné čerpadlo?

Filtrační čerpadlo je základním řešením z hlediska čistoty vody. Je však také vhodné zvolit si nákup dalších prvků. Bazénové příslušenství obsahuje následující prvky: bazénová chemie a dávkovače bazénové chemie. Užitečné budou také další filtry (PET kuličky nebo písek) a čisticí příslušenství: vysavače, sítě nebo koště.