Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Forma přípravku
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
129,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Jaká bazénová chemie bude vhodná?

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

22.03.2021

Každý majitel zahradního bazénu by měl myslet na správnou péči a pravidelné čištění bazénu. Pokud se chcete dozvědět o osvědčených metodách udržování křišťálově čisté vody v bazénu, přečtěte si tento článek. Aby voda v bazénu zůstala po celou sezónu

Kolik stojí vířivka

Kolik stojí vířivka

20.04.2021

Pandemie Covid-19 výrazně ovlivnila náš každodenní život. Dostalo nás to do zcela nových situací a donutila nás změnit náš současný životní styl. Z našich domovů pandemie udělala školy, kanceláře, restaurace a kadeřnické salony. Motivovalo nás...

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

23.04.2021

V horkých dnech je těžké najít lepší relaxací na zahradě, než se ochladit v bazénu s osvěžujícím nápojem v ruce. Vlastnit bazén není však jenom potěšením, ale také povinností. Pokud zanedbáte péči o bazén a nebudete pravidelně používat chlór nebo...

Testery a dávkovače do bazénů

 

 

Chladná voda v bazénu je skvělý způsob, jak zvládnout letní horka. Koupání v zahradním bazénu bude dokonalým způsobem, jak se osvěžit během horkých letních dnů. Plavání je skvělá zábava, kterou ocení děti a dospělí. Aby však bylo koupání v bazénu bezpečné a hygienické, je potřeba se o vodu v bazénu řádně starat. Kategórie: Testery a dávkovače do bazénů

 

Testery a dávkovače do bazénů- Baumax.cz

 

Hygienický bazén s křišťálově čistou vodou. Je to možné!

Základní údržba bazénu spočívá v pravidelném mechanickém čištění, kontrole a úpravě hodnoty pH vody. Bazénové čerpadlo (bazénová filtrace) bez problémů zvládne mechanické čištění. V nabídce našeho obchodu najdete čerpadla s kartušovou filtrací - kartušová filtrace (filtračním prvkem je kartušový filtr, jinak známý jako papírový filtr) a bazénová čerpadla s pískovou filtrací - písková filtrace (zde je za filtraci zodpovědný filtrační písek nebo speciální PET koule). Kvalitní čerpadlo s odpovídající kapacitou bude schopno filtrovat celou vodu z bazénu nejméně čtyřikrát denně. Toto je optimální výkon pro to, abyste si mohli užívat čistou vodu v bazénu. Ruční čištění dna a stěn bazénu a odstranění velkých nečistot z vodní hladiny bude rozhodně pomocné pro provoz bazénového čerpadla. Pokud se vám zda ruční čištění příliš zdlouhavé, pořiďte si robotický bazénový vysavač a skimmer - zahradní bazén (bazény) bude čistý a vy si ušetříte práci.

 

Používání bazénové chemie - bazén pod kontrolou

Správně dávkovaná a pravidelně používaná bazénová chemie vám umožní udržovat odpovídající čistotu vody. Udržování vhodné hodnoty pH vody, dezinfekce, používání přípravku proti růstu řas a případně koagulace (flokulační - činidla a koagulace pro bazén) jsou nejdůležitější činnosti, které můžete provádět pomocí bazénové chemie. Můžete si vybrat z mnoha typů přípravků. Pro dezinfekci můžete zvolit aktivní kyslík do bazénu nebo přípravek na bázi chloru (chlor do bazénu).

Pamatujte!

Před použitím jakéhokoliv přípravku si vždy přečtěte návod na použití. Na štítku od výrobce najdete informace o dávkování. To vám umožní vyhnout se nepříjemnostem a zaručí vám to hygienickou a křišťálově čistou vodu.

 

Testery a dávkovače do bazénů- Baumax.cz

 

Vhodná hodnota pH vody v bazénu

Voda v bazénu by měla mít odpovídající hodnotu pH. Hodnota pH vody v bazénu by se měla pohybovat v rozmezí mezi 7,0 - 7,4. Taková neutrální hodnota zaručí nejen příjemné koupání bez podráždění pokožky, ale také ochrání bazén před poškozením a zaručí správnou funkci bazénové chemie. Po prvním naplnění bazénu a poté alespoň jednou týdně zkontrolujte hodnotu pH pomocí pH testeru. Pokud hodnota je příliš nízká, použijte přípravky pH plus, pokud je příliš vysoká - pH minus. Po každém použití přípravku pro úpravu pH vody znovu zkontrolujte jeho hodnotu pomocí testeru. Opravte případné nepřesnosti. Tento postup opakujte, dokud nezískáte hodnotu mezi 7,0 - 7,4.

 

Bazénové testery

Pro určení hodnoty pH vody budete potřebovat pH testery. Testery můžou mít formu jednoduchých papírových proužků. Takové papírové testovací proužky jsou vhodné na jedno použití. Jeden testovací proužek vám umožní jednou zkontrolovat hodnotu pH. Ponořte proužek do vody, počkejte několik sekund a porovnejte výsledek s tabulkou připojenou k sadě. Barva proužku bude ukazovat naměřenou hodnotu pH (obvykle: červená a žlutá - kyselost, zelená - neutrální a modrá a tmavě modrá - zásaditost). Použitý proužek zlikvidujte - nebudete ho moci použít opakovaně. Jednorázové proužky se prodávají v sadách (obvykle 10, 20 nebo více) a jsou velmi levnou variantou. Alternativou k testovacím proužkům je elektronický nebo digitální přístroj na měření pH. Elektronický tester pH je dražší, ale umožní vám opakovaně kontrolovat hodnotu pH vody. Výsledek zobrazený na displeji je také velmi přesný.

 

Dávkovače bazénové chemie

Zatímco přípravky pH plus a pH minus se aplikují jednou týdně, dezinfekční prostředky by se měly do vody uvolňovat stále. Díky tomuto nepřetržitému uvolňování chloru nebo aktivního kyslíku zůstane voda v bazénu vždy hygienická a čistá. Zahradní bazény jsou obvykle velké, a dokonce i dávkování bazénové chemie může být obtížné. S tím vám však pomůže bazénové příslušenství – dávkovače bazénové chemie. Jsou to obvykle malé plastové nádoby, které se udržují na hladině vody. V části, která je ponořena, jsou umístěny tablety bazénové chemie. Pomalé, ale rovnoměrné dávkování zaručuje neustále čistou a hygienickou vodu. Dávkovač tzv. plovák do bazénu je malý a neruší při používání bazénu.

 

Testery a dávkovače do bazénů- Baumax.cz