Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Forma přípravku
Hledat

Aktivní kyslík do bazénu

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

23.04.2021

V horkých dnech je těžké najít lepší relaxací na zahradě, než se ochladit v bazénu s osvěžujícím nápojem v ruce. Vlastnit bazén není však jenom potěšením, ale také povinností. Pokud zanedbáte péči o bazén a nebudete pravidelně používat chlór nebo...

Který bazén je lepší – samonosný s nafukovacím límcem nebo s kovovou konstrukcí?

Který bazén je lepší – samonosný s nafukovacím límcem nebo s kovovou konstrukcí?

08.02.2021

Zahradní bazény nabízejí osvěžení v horkých dnech, podporují venkovní aktivity a lze je použít k seznámení dětí s vodou nebo k zahájení lekcí plavání. Kromě těchto vlastností se liší téměř ve všem - konstrukcí, materiálem, velikostí, tvarem a montáží....

Jak zkontrolovat hodnotu pH vody v bazénu?

Jak zkontrolovat hodnotu pH vody v bazénu?

22.05.2021

Zahradní samonosné bazény, zahradní bazény s kovovou konstrukcí a nafukovací bazény – nejsou jen způsobem na ochlazení v horkých dnech, ale také je potřeba pravidelné peče o kvalitu vody. Aby bazén splnil naše očekávání, dával potěšení a poskytl...

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

22.03.2021

Každý majitel zahradního bazénu by měl myslet na správnou péči a pravidelné čištění bazénu. Pokud se chcete dozvědět o osvědčených metodách udržování křišťálově čisté vody v bazénu, přečtěte si tento článek. Aby voda v bazénu zůstala po celou sezónu

Bazén s kovovou konstrukcí – jak ho sestavit a obložit?

Bazén s kovovou konstrukcí – jak ho sestavit a obložit?

07.02.2021

Každý majitel zahrady, který má dostatečně velký prostor, by měl zvážit pořízení si zahradního bazénu. Bazén má mnoho výhod: umožňuje osvěžení v horkém počasí a má velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. Plavání posiluje svaly celého těla, příznivě...

Aktivní kyslík do bazénu

 

Letní horka nás vybízejí ke koupání ve studené vodě zahradního bazénu (bazény). Zahradní bazén je nejen skvělý způsob, jak se ochladit, ale také způsob, jak být aktivní a zdravý. Plavání pomáhá zhubnout, zlepšit kondici a duševní pohodu. Zahradní bazén jistě ocení rodiče – děti, ti mladší, starší a teenageři, budou rádi trávit čas venku koupáním v zahradním bazénu. Zábava v bazénu je skvělý způsob trávení času, ale bazén znamená také zodpovědnost pro jeho majitele. Je nutné zajistit zdravé, hygienické a čisté podmínky pro koupání. Kategŕie: Aktivní kyslík do bazénu

 

Aktivní kyslík do bazénu- Baumax.cz

 

Čistý a hygienický bazén

Péče o vodu v bazénu znamená řadu činností pro její údržbu v bezvadném stavu. Mezi ně patří: dezinfekce, úprava a filtrace vody. V těchto činnostech vám pomůže bazénové příslušenství pro ruční čištění (kartáče a sítě) a také filtrační čerpadla (bazénová filtrace) a vhodná bazénová chemie.

Ruční čištění je zásadní pro péči o váš bazén. Umožňuje zbavit se velkých nečistot, jako jsou větvičky, listy, větší nečistoty. Bazénová síťka zachytí z povrchu všechny velké nečistoty. Ta vám výrazně usnadní péči o čistotu vody, ulehčí práci filtračního čerpadla a zajistí estetický vzhled vody v bazénu. Ruční čištění dna a stěn bazénu vám umožní zbavit se řas a zabránit růstu nebezpečných mikroorganismů. Čištění provedete bazénovým kartáčem. Bazénový kartáč a bazénová síť jsou obvykle vybaveny teleskopickou tyčí, které vám umožní vyčistit každé místo v bazénu.

Kromě ručního čištění bude nezbytné také filtrační čerpadlo. Díky vhodně zvolenému výkonu bude čerpadlo schopno filtrovat veškerou vodu v bazénu nejméně 4krát denně – to je optimální množství, které vám zajistí hygienické podmínky v bazénu. Bazénové čerpadlo nasává vodu z bazénu a vhodným způsobem ji filtruje. Zařízení zachytává z vody částice, prach, písek, pokožku, vlasy a další drobné nečistoty. Vyčištěná voda poté jde zpět do bazénu. V nabídce našeho obchodu najdete bazénová čerpadla různých výkonů – v případě problémů s vhodným výběrem pečlivě zkontrolujte doporučení výrobce vašeho bazénu a přečtěte si informace obsažené v popisech našich čerpadel.

 

Úprava vody v bazénu – účinný aktivní kyslík

Pro úpravu vody v bazénu se často používá bazénová chemie. Pro pravidelnou dezinfekci se obvykle doporučují dva přípravky: aktivní kyslík do bazénu nebo bazénový chlor (chlor do bazénu).

Čistá voda v bazénu je velmi důležitá. Výběrem aktivního kyslíku zajišťujeme bezpečné a hygienické prostředí ke koupáni. Jak funguje aktivní kyslík? Přípravek se nalije do vody a látka se v ní rovnoměrně rozpustí. Účinné látky obsažené v přípravku ničí mikroorganismy, bakterie a houby šokovou metodou a zajišťují správnou dezinfekci vody v bazénu. Přípravek se prodává ve formě tablet nebo granulí. Obě formy jsou účinné a neliší se ve způsobu aplikace, takže výběr konkrétního produktu závisí pouze na našich preferencích. Pro aplikaci bude užitečný speciální dávkovač.

Aktivní kyslík se obvykle aplikuje jednou týdně. Pravidelné používání zaručí čisté a hygienické prostředí. Pravidelně také kontrolujte hladinu aktivního kyslíku v bazénu. K měření se používají proužkové testery na měření ukazatele pH vody. V případě nutnosti, je-li hladina aktivního kyslíku příliš nízká, doplňte ji. Před použitím přípravku si pečlivě přečtěte návod na obalu. Toto pravidlo platí nejen pro aktivní kyslík, ale také pro ostatní bazénovou chemii.

 

Chlor nebo aktivní kyslík – co je lepší si vybrat?

Při nákupu bazénové chemie si často musíme vybrat: aktivní kyslík pro bazén nebo chlor? Oba přípravky jsou účinné v zahradních bazénech. Aktivní kyslík má však velkou výhodu, která jej odlišuje zejména od přípravku obsahujících chlór – nemá nepříjemný zápach a nedráždí pokožku. Pokud je někdo alergický na chlor nebo nemá rád vůni chloru, bude pro něj lepším řešením aktivní kyslík pro bazén. Nevýhodou aktivního kyslíku bude bohužel slabý účinek zabraňující růstu řas – aktivní kyslík do bazénu bude vyžadovat pomocné přípravky v boji proti řasám.

 

Údržba vody pomocí aktivního kyslíku, další přípravky a správné pH bazénové vody

Aktivní kyslík je přípravek, který je potřeba správně dávkovat v předem připravené vodě. Při dávkování aktivního kyslíku je pH vody nesmírně důležité. Správná hodnota pH vody by se měla pohybovat v rozmezí mezi 7,0 - 7,4. Před aplikací přípravku zkontrolujte pomocí pH testeru, zda je hodnota pH v bazénu správná. Pokud dojde k nějakým výkyvům, upravte hodnotu pomocí přípravku pH minus nebo pH plus.

Jak již bylo zmíněno, přípravky s aktivním kyslíkem budou vyžadovat použití dalšího přípravku proti řasám. Obvykle si můžeme takové přípravky koupit v sadě s aktivním kyslíkem. Tyto přípravky společně pracují a dokonale se doplňují.

 

Aktivní kyslík do bazénu- Baumax.cz