Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Forma přípravku
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

LAGUNA PH+ 0.9 kg, 676200

116,10 Kč / ks
129,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 129.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

SAVO PH+ 0.9 kg, 676526

143,20 Kč / ks
179,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 179.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

SAVO PH- 1.2 kg, 676525

143,20 Kč / ks
179,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 179.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

LAGUNA PH- 1.5 kg, 676210

134,10 Kč / ks
149,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 149.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

MARIMEX PH- 1.35 kg, 11300106

135,20 Kč / ks
169,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 169.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

MARIMEX PH+ 0.9 kg, 11300010

103,35 Kč / ks
159,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 159.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

MARIMEX Komplex 5v1 1.6 kg, 11301209

479,20 Kč / ks
599,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 599.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

MARIMEX Komplex 5v1 1 kg, 11301208

319,20 Kč / ks
399,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 399.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

MARIMEX Komplex mini 5v1 0.9 kg, 11301211...

319,20 Kč / ks
399,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 399.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

MARIMEX PH+ 1.8 kg, 11300009

187,85 Kč / ks
289,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 289.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

MARIMEX PH- 2.7 kg, 11300107

263,20 Kč / ks
329,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 329.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

LAGUNA PH- 4.5 kg, 676212

359,10 Kč / ks
399,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 399.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

LAGUNA PH+ 3.0 kg, 676202

269,10 Kč / ks
299,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 299.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

STAPAR Ph -, 1.5 kg

111,20 Kč / ks
139,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 139.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

STAPAR Ph+, 1 kg

95,20 Kč / ks
119,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 119.00 Kč / ks
Kolik stojí vířivka

Kolik stojí vířivka

Pandemie Covid-19 výrazně ovlivnila náš každodenní život. Dostalo nás to do zcela nových situací a donutila nás změnit náš současný životní styl. Z našich domovů pandemie udělala školy, kanceláře, restaurace a kadeřnické salony. Motivovalo nás...

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

V horkých dnech je těžké najít lepší relaxací na zahradě, než se ochladit v bazénu s osvěžujícím nápojem v ruce. Vlastnit bazén není však jenom potěšením, ale také povinností. Pokud zanedbáte péči o bazén a nebudete pravidelně používat chlór nebo...

Jak zkontrolovat hodnotu pH vody v bazénu?

Jak zkontrolovat hodnotu pH vody v bazénu?

Zahradní samonosné bazény, zahradní bazény s kovovou konstrukcí a nafukovací bazény – nejsou jen způsobem na ochlazení v horkých dnech, ale také je potřeba pravidelné peče o kvalitu vody. Aby bazén splnil naše očekávání, dával potěšení a poskytl...

Regulace pH

 

Horké letní dny nás nutí hledat osvěžení. V horku není nic tak příjemného jako osvěžující chladná koupel v zahradním bazénu. Aby však koupání nejen ochladilo, ale bylo také bezpečné a hygienické, měli byste se starat o dobrý stav vody v bazénu. Vhodná bazénová chemie se postará o zahradní bazény, bazénové příslušenství a vhodné podmínky pro uživatele bazénů. Rovněž byste měli pravidelně kontrolovat hodnotu pH vody a udržovat bazén v čistotě- regulace pH

 

Regulace pH- Baumax.cz

 

Péče o zahradní bazény

Kontrola stavu bazénu a péče o čistotu a hygienické podmínky je úkolem majitele bazénu. Křišťálově čistá voda bude nejen zárukou skvělé zábavy, ale také bezpečí pro uživatele. Pravidelná údržba zároveň prodlouží životnost bazénu. Vhodná peče o stav bazénové vody, znamená především pravidelné čištění bazénu, úpravu pH vody a pravidelnou dezinfekci vody. Produkty pro péči o bazén nabízené v našem obchodě vám v tomto pomůžou - podívejte se, jak je to snadné pomocí naších výrobků a udržujte svůj bazén v dokonalém stavu.

Péče o vodu v bazénu lze rozdělit do několika fází. Hned po prvním naplnění je nutné upravit hodnotu pH vody, provést její dezinfekci, použít přípravek proti řasám a koagulaci. Tato ošetření, opakovaná pravidelně (alespoň jednou týdně), vám umožní udržet bazén v bezvadném stavu. 

 

Co ve skutečnosti znamená pH vody?

Při používání a údržbě bazénu se často setkáváme s pojmem „pH vody v bazénu“. Co přesně to znamená? Není to nic jiného než stanovení hodnoty zásaditosti nebo kyselosti vody v bazénu. Tato hodnota je uvedena v číslech od 1 do 14, kde 1 - 6 je voda kyselá, 8 - 14 je voda alkalická a 7 je voda neutrální.

 

Správná hodnota pH vody v bazénu- regulace pH

Aby byl bazén bezpečný a voda příjemná na koupání, musí mít bazénová voda správnou hodnotu pH. Správná hodnota pH vody v bazénu by se měla pohybovat v rozmezí mezi  7,0 - 7,4. To znamená, že voda v bazénu by měla být neutrální.

Přesně taková hodnota pH bude vhodná pro uživatele bazénu. Udržování správné hodnoty pH  chrání také zařízení bazénu a bazén samotný. Příliš nízké, kyselé pH může způsobit korozi čerpadla (bazénová filtrace) nebo topného systému, jeho poškození, a tedy - poruchu a nutnost nákupu nových zařízení. Na druhé straně příliš vysoké alkalické pH způsobuje tvorbu usazenin. Kolísání pH jedním nebo druhým směrem také snižuje účinnost bazénové chemie používané v bazénech. Může to být také nepříjemné pro uživatele a mít negativní vliv na stav pokožky.

Údržba správné hodnoty pH je povinností majitele bazénu. Hodnota pH v bazénu by se měla pohybovat v rozmezí mezi  7,0 - 7,4. Taková hodnota pH bude vhodná nejen pro uživatele, ale také ochrání zařízení a prodlouží životnost bazénu. Účinek dezinfekčních prostředků a bazénové chemie bude také mnohem efektivnější.

 

Regulace pH- Baumax.cz

 

Bazénová voda pod kontrolou - regulace pH vody v bazénu

Správná hodnota pH vody v bazénu, tzn. již zmíněných 7,0 - 7,4, je hodnota pH, ​​která by měla být vždy udržována. Nestačí upravit pH bazénové vody jednou během prvního plnění. Plavecký bazén přirozeně mění hodnotu pH vody v průběhu času a pod vlivem dešťových srážek. Obvykle se tím pH sníží a voda se stává kyselejší. Kolísání hodnoty pH v zahradním bazénu je přirozený proces, proto je důležité pravidelně testovat hodnotu pH vody, a v případě potřeby ji upravit. Kontrolujte hodnotu pH alespoň jednou týdně. Test můžete provést pomocí jednorázových testovacích proužků nebo opakovaně použitelného elektronického zařízení. Opravte případné odchylky od normy. Úprava hodnoty pH vody v bazénu není obtížná a lze ji provést pomocí přípravků nabízených v našem obchodě.

 

Příliš nízké pH?

Pokud jste změřili pH vody pomocí testeru a zjistili jste, že jeho hodnota je nižší než 7,0, je vaše voda příliš kyselá a musíte zvýšit hodnotu pH. Použijte přípravek pH plus. Pro správné dávkování se řiďte pokyny a informacemi poskytnutými výrobcem na štítku produktu. Tím zajistíte správnou regulaci pH. Znovu změřte hodnotu pH vody v bazénu, a v případě jakýchkoliv odchylek ji znovu upravte vhodným přípravkem.

 

Příliš vysoké pH?

Hodnota pH může být také příliš vysoká (tzn. nad 7,4). Poté voda začne být zásaditá. V tomto případě použijte přípravek mínus pH. Úprava pH vody tímto přípravkem je analogická s látkou pH plus - pro dávkování postupujte podle příslušných pokynů na informačním štítku. Změřte hodnotu znovu a případné odchylky upravte vhodným přípravkem. Dělejte to, dokud hodnota pH ve vodě bazénu nedosáhne 7,0 - 7,4.

 

Bazény- Baumax.cz

 

Dezinfekce vody v bazénu

Po stanovení správné hodnoty pH vody v bazénu je čas na dezinfekci. Můžete jí provést dvěma způsoby: použitím aktivní kyslík do bazénu nebo chlor do bazénu. Oba přípravky jsou účinné a zaručují čisté a bezpečné prostředí pro koupání. Při dezinfekci dodržujte pokyny a doporučení na obalu přípravku. To zaručí skvělou kvalitu vody v bazénu. Po prvním naplnění bazénu vodu dezinfikujte a následně pravidelně opakujte kontrolu hodnoty pH vody každý týden. V případě potřeby proveďte další dezinfekci. Správně provedená dezinfekce zabrání růstu bakterií, hub, řas a zanechá křišťálově čistou vodu.

 

Řasy pod kontrolou!

Někdy jen dezinfekce nestačí a v bazénu začnou nadměrně růst řasy. Chcete-li se zbavit řas, použijte vhodný přípravek proti řasám. V případě dezinfekce prostředky obsahujícími chlor použijte přípravky proti řasám (bazénová chemie proti řasám) v menších dávkách. Pří dezinfekci pomocí aktivního kyslíku byste měli vždy používat přípravky proti řasám, protože aktivní kyslík neodstraní problém řas.

 

Koagulace

Čistá voda v zahradních bazénech znamená také odstranění veškerých nečistot, které způsobují zakalení vody. Pokud je voda zakalená, použijte koagulační přípravek (flokulační - činidla a koagulace pro bazén). V bazénu mohou být drobné nečistoty, které čerpadlo nemůže zachytit. Působení koagulantů je nesmírně důležité, v případě když se objeví hnědá nebo zelená voda.

 

Perfektní koupání v křišťálově čisté vodě- regulace pH

Udržování bazénu v dobrém stavu pomocí vhodných přípravků není obtížné. Doporučujeme produkty z naší nabídky – nabízíme jen ty nejlepší produkty na trhu. Bazénová chemie je dostupná ve formě tablet, granulí nebo v tekuté formě. Doporučujeme vám koupi bazénové chemie pro perfektní koupání v křišťálově čisté vodě.

 

Regulace pH- Baumax.cz