Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Forma přípravku
Hledat

Regulace pH

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Jaká bazénová chemie bude vhodná?

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

22.03.2021

Každý majitel zahradního bazénu by měl myslet na správnou péči a pravidelné čištění bazénu. Pokud se chcete dozvědět o osvědčených metodách udržování křišťálově čisté vody v bazénu, přečtěte si tento článek. Aby voda v bazénu zůstala po celou sezónu

Koagulace vody v bazénu

Koagulace vody v bazénu

11.06.2021

Osvěžující studená koupel v horkých dnech je snem mnoha z nás. Jako majitel zahradního bazénu máte možnost relaxovat v soukromí své zahrady nebo rekreačního pozemku. Zábava v bazénu je skvělou příležitostí trávit čas s rodinou a přáteli, hrát si s dětmi a

Kolik stojí vířivka

Kolik stojí vířivka

20.04.2021

Pandemie Covid-19 výrazně ovlivnila náš každodenní život. Dostalo nás to do zcela nových situací a donutila nás změnit náš současný životní styl. Z našich domovů pandemie udělala školy, kanceláře, restaurace a kadeřnické salony. Motivovalo nás...

Chemie do vířivky

Chemie do vířivky

17.05.2021

V posledních letech se naše zahrady změnily k nepoznání. Zahradní prostor již není místem uspořádaným pouze květinami, keři a stromy. V současné době je zahrada také místem pro - elegantní, pohodlný, zahradní nábytek, zahradní bazény, zahradní...

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

23.04.2021

V horkých dnech je těžké najít lepší relaxací na zahradě, než se ochladit v bazénu s osvěžujícím nápojem v ruce. Vlastnit bazén není však jenom potěšením, ale také povinností. Pokud zanedbáte péči o bazén a nebudete pravidelně používat chlór nebo...

Regulace pH vody v zahradním bazénu

 

Horké letní dny nás nutí hledat osvěžení. V horku není nic tak příjemného jako osvěžující chladná koupel v zahradním bazénu. Aby však koupání nejen ochladilo, ale bylo také bezpečné a hygienické, měli byste se starat o dobrý stav vody v bazénu. Vhodná bazénová chemie se postará o zahradní bazény, bazénové příslušenství a vhodné podmínky pro uživatele bazénů. Rovněž byste měli pravidelně kontrolovat hodnotu pH vody a udržovat bazén v čistotě.

 

Regulace pH- Baumax.cz

 

Péče o zahradní bazény

Kontrola stavu bazénu a péče o čistotu a hygienické podmínky je úkolem majitele bazénu. Křišťálově čistá voda bude nejen zárukou skvělé zábavy, ale také bezpečí pro uživatele. Pravidelná údržba zároveň prodlouží životnost bazénu. Vhodná peče o stav bazénové vody, znamená především pravidelné čištění bazénu, úpravu pH vody a pravidelnou dezinfekci vody. Produkty pro péči o bazén nabízené v našem obchodě vám v tomto pomůžou - podívejte se, jak je to snadné pomocí naších výrobků a udržujte svůj bazén v dokonalém stavu.

Péče o vodu v bazénu lze rozdělit do několika fází. Hned po prvním naplnění je nutné upravit hodnotu pH vody, provést její dezinfekci, použít přípravek proti řasám a koagulaci. Tato ošetření, opakovaná pravidelně (alespoň jednou týdně), vám umožní udržet bazén v bezvadném stavu. 

 

Co ve skutečnosti znamená pH vody?

Při používání a údržbě bazénu se často setkáváme s pojmem „pH vody v bazénu“. Co přesně to znamená? Není to nic jiného než stanovení hodnoty zásaditosti nebo kyselosti vody v bazénu. Tato hodnota je uvedena v číslech od 1 do 14, kde 1 - 6 je voda kyselá, 8 - 14 je voda alkalická a 7 je voda neutrální.

 

Správná hodnota pH vody v bazénu

Aby byl bazén bezpečný a voda příjemná na koupání, musí mít bazénová voda správnou hodnotu pH. Správná hodnota pH vody v bazénu by se měla pohybovat v rozmezí mezi  7,0 - 7,4. To znamená, že voda v bazénu by měla být neutrální.

Přesně taková hodnota pH bude vhodná pro uživatele bazénu. Neutrální voda nebude dráždit pokožku, oči nebudou zarudlé a my se budeme cítit dobře. Udržování správné hodnoty pH  chrání také zařízení bazénu a bazén samotný. Příliš nízké, kyselé pH může způsobit korozi čerpadla (bazénová filtrace) nebo topného systému, jeho poškození, a tedy - poruchu a nutnost nákupu nových zařízení. Na druhé straně příliš vysoké alkalické pH způsobuje tvorbu usazenin. Kolísání pH jedním nebo druhým směrem také snižuje účinnost bazénové chemie používané v bazénech. Může to být také nepříjemné pro uživatele a mít negativní vliv na stav pokožky.

Údržba správné hodnoty pH je povinností majitele bazénu. Hodnota pH v bazénu by se měla pohybovat v rozmezí mezi  7,0 - 7,4. Taková hodnota pH bude vhodná nejen pro uživatele, ale také ochrání zařízení a prodlouží životnost bazénu. Účinek dezinfekčních prostředků a bazénové chemie bude také mnohem efektivnější.

 

Regulace pH- Baumax.cz

 

Bazénová voda pod kontrolou - přípravky k úpravě pH vody v bazénu

Správná hodnota pH vody v bazénu, tzn. již zmíněných 7,0 - 7,4, je hodnota pH, ​​která by měla být vždy udržována. Nestačí upravit pH bazénové vody jednou během prvního plnění. Plavecký bazén přirozeně mění hodnotu pH vody v průběhu času a pod vlivem dešťových srážek. Obvykle se tím pH sníží a voda se stává kyselejší. Kolísání hodnoty pH v zahradním bazénu je přirozený proces, proto je důležité pravidelně testovat hodnotu pH vody, a v případě potřeby ji upravit. Kontrolujte hodnotu pH alespoň jednou týdně. Test můžete provést pomocí jednorázových testovacích proužků nebo opakovaně použitelného elektronického zařízení. Opravte případné odchylky od normy. Úprava hodnoty pH vody v bazénu není obtížná a lze ji provést pomocí přípravků nabízených v našem obchodě.

 

Příliš nízké pH?

Pokud jste změřili pH vody pomocí testeru a zjistili jste, že jeho hodnota je nižší než 7,0, je vaše voda příliš kyselá a musíte zvýšit hodnotu pH. Použijte přípravek pH plus. Pro správné dávkování se řiďte pokyny a informacemi poskytnutými výrobcem na štítku produktu. Tím zajistíte správnou regulaci pH. Znovu změřte hodnotu pH vody v bazénu, a v případě jakýchkoliv odchylek ji znovu upravte vhodným přípravkem.

 

Příliš vysoké pH?

Hodnota pH může být také příliš vysoká (tzn. nad 7,4). Poté voda začne být zásaditá. V tomto případě použijte přípravek mínus pH. Úprava pH vody tímto přípravkem je analogická s látkou pH plus - pro dávkování postupujte podle příslušných pokynů na informačním štítku. Změřte hodnotu znovu a případné odchylky upravte vhodným přípravkem. Dělejte to, dokud hodnota pH ve vodě bazénu nedosáhne 7,0 - 7,4.

 

Regulace pH- Baumax.cz

 

Dezinfekce vody v bazénu

Po stanovení správné hodnoty pH vody v bazénu je čas na dezinfekci. Můžete jí provést dvěma způsoby: použitím aktivní kyslík do bazénu nebo chlor do bazénu. Oba přípravky jsou účinné a zaručují čisté a bezpečné prostředí pro koupání. Při dezinfekci dodržujte pokyny a doporučení na obalu přípravku. To zaručí skvělou kvalitu vody v bazénu. Po prvním naplnění bazénu vodu dezinfikujte a následně pravidelně opakujte kontrolu hodnoty pH vody každý týden. V případě potřeby proveďte další dezinfekci. Správně provedená dezinfekce zabrání růstu bakterií, hub, řas a zanechá křišťálově čistou vodu.

 

Řasy pod kontrolou!

Někdy jen dezinfekce nestačí a v bazénu začnou nadměrně růst řasy. Chcete-li se zbavit řas, použijte vhodný přípravek proti řasám. V případě dezinfekce prostředky obsahujícími chlor použijte přípravky proti řasám (bazénová chemie proti řasám) v menších dávkách. Pří dezinfekci pomocí aktivního kyslíku byste měli vždy používat přípravky proti řasám, protože aktivní kyslík neodstraní problém řas.

 

Koagulace

Čistá voda v zahradních bazénech znamená také odstranění veškerých nečistot, které způsobují zakalení vody. Pokud je voda zakalená, použijte koagulační přípravek (flokulační - činidla a koagulace pro bazén). V bazénu mohou být drobné nečistoty, které čerpadlo nemůže zachytit. Koagulace způsobí, že se nečistoty spojí do větších částic, které bude bazénové čerpadlo schopno zachytit. Působení koagulantů je nesmírně důležité, v případě když se objeví hnědá nebo zelená voda.

 

Perfektní koupání v křišťálově čisté vodě

Udržování bazénu v dobrém stavu pomocí vhodných přípravků není obtížné. Doporučujeme produkty z naší nabídky – nabízíme jen ty nejlepší produkty na trhu. Bazénová chemie je dostupná ve formě tablet, granulí nebo v tekuté formě. Doporučujeme vám koupi bazénové chemie pro perfektní koupání v křišťálově čisté vodě.

 

Regulace pH- Baumax.cz