Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Forma přípravku
Hledat

Bazénová chemie proti řasám

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
429,00 Kč / ks 459,00 Kč / ks
Akce
Koagulace vody v bazénu

Koagulace vody v bazénu

11.06.2021

Osvěžující studená koupel v horkých dnech je snem mnoha z nás. Jako majitel zahradního bazénu máte možnost relaxovat v soukromí své zahrady nebo rekreačního pozemku. Zábava v bazénu je skvělou příležitostí trávit čas s rodinou a přáteli, hrát si s dětmi a

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

22.03.2021

Každý majitel zahradního bazénu by měl myslet na správnou péči a pravidelné čištění bazénu. Pokud se chcete dozvědět o osvědčených metodách udržování křišťálově čisté vody v bazénu, přečtěte si tento článek. Aby voda v bazénu zůstala po celou sezónu

Chemie do vířivky

Chemie do vířivky

17.05.2021

V posledních letech se naše zahrady změnily k nepoznání. Zahradní prostor již není místem uspořádaným pouze květinami, keři a stromy. V současné době je zahrada také místem pro - elegantní, pohodlný, zahradní nábytek, zahradní bazény, zahradní...

Bazén s kovovou konstrukcí – jak ho sestavit a obložit?

Bazén s kovovou konstrukcí – jak ho sestavit a obložit?

07.02.2021

Každý majitel zahrady, který má dostatečně velký prostor, by měl zvážit pořízení si zahradního bazénu. Bazén má mnoho výhod: umožňuje osvěžení v horkém počasí a má velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. Plavání posiluje svaly celého těla, příznivě...

Kolik stojí vířivka

Kolik stojí vířivka

20.04.2021

Pandemie Covid-19 výrazně ovlivnila náš každodenní život. Dostalo nás to do zcela nových situací a donutila nás změnit náš současný životní styl. Z našich domovů pandemie udělala školy, kanceláře, restaurace a kadeřnické salony. Motivovalo nás...

Anti řasa - Bazénová chemie proti řasám

 

Trápí vás horké léto? Vybírá si teplo svou daň? Hledáte osvědčený způsob, jak se ochladit? Zároveň chcete dostat své děti od obrazovky počítače, televize nebo tabletu, ven? Nebo vám možná chybí skvělá zábava? Máme pro vás dokonalé řešení všech těchto potřeb - zahradní bazén (bazény)! Bude to vynikající volba pro rodinnou zábavu a udržení těla v dobré kondici. Čistící zařízení a bazénová chemie proti řasám z nabídky našeho obchodu vám zajistí skvělou a zároveň bezpečnou a hygienickou zábavu.

 

Bazénová chemie proti řasám- Baumax.cz

 

Čistá voda v bazénu

Plavání v bazénu je skvělá zábava, ale také velká odpovědnost. Majitel bazénu by měl zajistit, aby voda v bazénu byla čistá a bez mikroorganismů, aby bylo koupání příjemné a bezpečné. Pro zajištění správné úrovní hygieny je nutná vhodná péče: ruční čištění bazénu (příslušenství pro čištění bazénu), bazénová čerpadla a bazénová chemie.

Základní činností je určitě mechanické čištění bazénu. Velké nečistoty (listy, větvičky, odpady, které náhodně spadly do vody) by měly být zachyceny ručně pomocí bazénové sítě. Díky takovému mechanickému čištění bude bazén vizuálně lákavý ke koupání. Ulehčíte tím také práci bazénového čerpadla, které nedokáže zvládnout větší nečistoty nebo velké množství nečistot. Ručně můžete také vyčistit stěny a dno bazénu (tzv. fólii) od řas a usazenin. K tomu bude nápomocný bazénový kartáč. Bazénový kartáč a bazénová síť mají obvykle teleskopické tyče, které vám usnadní dostat se do každého koutu bazénu.

Mechanické čištění vody také zahrnuje instalaci vhodně účinného čerpadla. V našem obchodě vám nabízíme kartušové filtrace nebo pískové filtrace. Oba modely jsou solidní zařízení, která vám zajistí dokonalou čistotu vody. Při nákupu čerpadla pečlivě zkontrolujte jeho výkonnost. Bazénové čerpadlo s nedostatečným výkonem nebude schopno filtrovat veškerou vodu v bazénu, naopak to s příliš velkým výkonem - vystaví vás zbytečným nákladům. Zkontrolujte štítek na obalu čerpadla nebo popis produktu na našich webových stránkách, abyste se ujistili, že je produkt vhodný pro vás zahradní bazén.

 

Bazénová chemie nebo jak zajistit bezpečnost a hygienu

Bazénová chemie je kromě mechanického čištění dalším způsobem údržby bazénu v bezvadném stavu. Pravidelná aplikace bazénové chemie vám zajistí bezpečné a hygienické podmínky pro koupání. V nabídce našeho obchodu najdete dva hlavní typy bazénové chemie: aktivní kyslík pro bazén a bazénový chlor (chlor do bazénu) Oba přípravky jsou ideální pro udržení čisté vody. Zabraňují růstu mikroorganismů, bakterií, virů a hub. Chlor dále významně omezuje množení řas. Někdy je však i pravidelné používání bazénové chemie nedostatečné a voda v bazénu začíná vypadat nevzhledně. Pro zelenou, zakalenou vodu máme osvědčené řešení – přípravek proti řasám!

 

Bazénová chemie proti řasám- Baumax.cz

 

Jak se zbavit zelené vody v bazénu – přípravky proti řasám

Nadměrný růst řas je nejen nevzhledný, ale také nebezpečný. Řasy zakalí vodu a ta bude mít nepříjemnou nazelenalou barvu. Pokud nebudeme jednat dostatečně rychle, začne voda také nepříjemně zapáchat. Rozkvět řas je často doprovázen nadměrným množením škodlivých bakterií (jsou odpovědné za zápach), které jsou velmi nebezpečné pro zdraví uživatelů bazénu.

Zbavit se takového problému pomocí  bazénové chemie, kterou najdete v nabídce našeho obchodu, pro vás nebude obtížné. Na začátku aplikujte tzv. chlor šok, což je velká dávka chloru. Použijte vhodný algicid (proti řasám) ve správné dávce. Řasy by se měly shlukovat do větších částic, které odstraní bazénový vysavač. Pokud je to nutné, přidejte koagulát (flokulační - činidla a koagulace pro bazén) a po 12 hodinách přefiltrujte vodu v bazénu. Takové ošetření by mělo účinně odstranit řasy z bazénu, a voda by měla být čistá a hygienická.

Pravidelné používaní přípravků proti řasám v bazénu vám umožní vyhnout se takové náhlé a drastické situaci. V našem obchodě si můžete snadno koupit vhodný přípravek. Na výběr máte různé velikosti balení přípravků renomovaných značek od důvěryhodných výrobců. To vám zaručí čistou a hygienickou vodu. Produkty z naší nabídky jsou přesně popsány, takže nebudete mít problém vybrat to, co vyhovuje vašim potřebám.

 

Bazénová chemie proti řasám- Baumax.cz