Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Forma přípravku
Hledat

Flokulační - činidla a koagulace pro bazén

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
149,00 Kč / ks 169,00 Kč / ks
Akce
249,00 Kč / ks 269,00 Kč / ks
Akce
429,00 Kč / ks 459,00 Kč / ks
Akce
Bazén s kovovou konstrukcí – jak ho sestavit a obložit?

Bazén s kovovou konstrukcí – jak ho sestavit a obložit?

07.02.2021

Každý majitel zahrady, který má dostatečně velký prostor, by měl zvážit pořízení si zahradního bazénu. Bazén má mnoho výhod: umožňuje osvěžení v horkém počasí a má velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. Plavání posiluje svaly celého těla, příznivě...

Jak zkontrolovat hodnotu pH vody v bazénu?

Jak zkontrolovat hodnotu pH vody v bazénu?

22.05.2021

Zahradní samonosné bazény, zahradní bazény s kovovou konstrukcí a nafukovací bazény – nejsou jen způsobem na ochlazení v horkých dnech, ale také je potřeba pravidelné peče o kvalitu vody. Aby bazén splnil naše očekávání, dával potěšení a poskytl...

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

22.03.2021

Každý majitel zahradního bazénu by měl myslet na správnou péči a pravidelné čištění bazénu. Pokud se chcete dozvědět o osvědčených metodách udržování křišťálově čisté vody v bazénu, přečtěte si tento článek. Aby voda v bazénu zůstala po celou sezónu

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

23.04.2021

V horkých dnech je těžké najít lepší relaxací na zahradě, než se ochladit v bazénu s osvěžujícím nápojem v ruce. Vlastnit bazén není však jenom potěšením, ale také povinností. Pokud zanedbáte péči o bazén a nebudete pravidelně používat chlór nebo...

Chemie do vířivky

Chemie do vířivky

17.05.2021

V posledních letech se naše zahrady změnily k nepoznání. Zahradní prostor již není místem uspořádaným pouze květinami, keři a stromy. V současné době je zahrada také místem pro - elegantní, pohodlný, zahradní nábytek, zahradní bazény, zahradní...

Flokulační - činidla a koagulace pro bazén

 

Letní horka nás nutí hledat způsoby, jak se ochladit. Připravte si studené nápoje, použijte klimatizaci a ventilátory. Nic však není tolik osvěžující jako koupáni ve studené vodě v bazénu. Aby však koupání v bazénu bylo bezpečné a příjemné, je nutné řádně pečovat o čistotu vody v bazénu. Kateórie: Flokulační - činidla a koagulace pro bazén.

 

Flokulační - činidla a koagulace pro bazén- Baumax.cz

 

Čistý a dobře udržovaný bazén

Křišťálově čistá, průhledná a příjemná voda je dokonalá ke koupání. Správná hodnota pH, ​​žádné nečistoty a řasy zajistí, že koupání bude potěšením. Bazénová chemie a čistící zařízení dostupné v naší nabídce vám pomohou udržovat dobrý stav vody. Bazénová chemie a vhodné vybavení zajistí bezpečnou a hygienickou zábavu a každý uživatel bazénu bude si moc užívat dokonalé koupele.

 

Bazénové čerpadlo a ruční čištění

Základní údržbou bazénové vody je instalace filtračního čerpadla (bazénová filtrace) a ruční čištění. Bazénové čerpadlo, kartušová filtrace nebo písková filtrace jsou navrženy tak, aby nasávaly vodu z nádrže, čistilo ji od nečistot (řas, pokožky, vlasů, prachu a písku) a znovu ji vracelo do bazénu. Kvalitní a efektivní bazénové čerpadlo dokáže filtrovat veškerou vodu nejméně třikrát denně. Kromě čerpadla je potřeba provádět také ruční čištění bazénu (příslušenství pro čištění bazénu). Používají se k tomu bazénové sítě a bazénové kartáče, obvykle připevněné k dlouhým teleskopickým tyčím. S jejich pomocí se zbavíte řas ze zdí a dna bazénu, pomocí bazénových sítí odstraníte také větší nečistoty (větvičky, listy nebo jiné větší nečistoty).

 

Bazénová chemie – aby voda byla křišťálově čistá

K udržení čistoty vody se také používá vhodná bazénová chemie. Díky tomu zůstává voda v bazénu čistá a průhledná, a je radost se v ní koupat. Bazénová chemie pomáhá udržovat správnou hodnotu pH vody, zabraňuje růstu řas, dezinfikuje bazén a koaguluje (tzn. sráží nečistoty ve větší částice). Naše výrobky z řady bazénové chemie zahrnují jak tablety, tak tekuté přípravky.

 

Flokulační - činidla a koagulace pro bazén- Baumax.cz

 

Spektrum hodnoty pH a působení chemických látek v bazénové vodě

Správná hodnota pH je důležitou otázkou při úpravě a zajišťování čistoty vody v bazénu. Správné pH by se mělo pohybovat v rozmezí mezi 7,0 -7,4. Taková neutrální hodnota pH vám zaručí potěšení z koupání, nebude dráždit pokožku, prodlouží životnost samotného bazénu a připojených zařízení a zaručí správný provoz ostatní bazénové chemie. Změřte hladinu pH alespoň jednou týdně pomocí pH testerů. Pokud hodnota pH není správná, upravte ji příslušnými prostředky. Produkty pH plus se používají ke zvýšení úrovně pH (když hodnota klesla pod 7,0). Na druhou stranu produkty mínus pH snižují zásaditost (když hodnota pH dosáhla úrovně nad 7,4). Pravidelné kontroly pH a případné úpravy pH jsou prvními kroky týdenního testu vody.

 

Dezinfekce a prostředky proti řasám

Dalším krokem je dezinfekce. Dezinfekci je také potřeba provádět pravidelně, alespoň jednou týdně. K dezinfekci se používají prostředky na bázi aktivního kyslíku nebo chloru. Oba jsou velmi účinné a zbavují bakterií a hub. Odstranění škodlivých mikroorganismů současně poskytuje hygienické a bezpečné místo pro koupaní.

Bazénový chlor (chlor do bazénu) do určité míry braní růstu řas. Aktivní kyslík do bazénu tuto vlastnost bohužel nemá. Bez ohledu na to, zda používáte aktivní kyslík, nebo prostředky na bázi chloru, stojí za to navíc ošetřovat vodu v bazénu přípravky proti řasám. Přípravky se prodávají v tabletách a také jako tekutý přípravek.

 

Koagulant pro bazén – jak a kdy jej používat?

Při používání bazénu se často setkáváme s problémem zakalené, hnědé nebo zelené vody. Stanovení správné hodnoty pH a šoková dezinfekce (tzn. dezinfekce s větší dávkou dezinfekčního prostředku), ale nemusí stačit. Důvodem zákalu vody jsou velmi jemné nečistoty, které filtrační čerpadlo nedokáže zachytit. V této situaci vám pomůže koagulant. Použití koagulantu způsobí, že se drobné nečistoty spojí do větších částic. Bazénové čerpadlo snadno zachytí takové nečistoty o větším průměru. Velké a těžké nečistoty ze dna bazénu můžete také odstranit ručně – pomůže vám bazénový vysavač. Koagulant pro bazén váže nečistoty a zakalený bazén už nebude problémem.

 

Nabídka bazénové chemie

V nabídce našeho obchodu najdete produkty speciálně navržené pro udržení čistoty bazénů. Mezi bazénovou chemii najdete přípravky na úpravu pH vody, koagulanty, prostředky proti řasám (bazénová chemie proti řasám) a dezinfekční prostředky na bázi chloru a aktivního kyslíku. Chcete si užívat křišťálově čistou vodu v bazénu? Bazénová chemie z naší nabídky vám v tom pomůže.

 

Flokulační - činidla a koagulace pro bazén- Baumax.cz