Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Forma přípravku
Hledat

Chlor do bazénu

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
279,00 Kč / ks 299,00 Kč / ks
Akce
429,00 Kč / ks 449,00 Kč / ks
Akce
429,00 Kč / ks 459,00 Kč / ks
Akce
179,00 Kč / ks
Novinky
199,00 Kč / ks
Novinky
249,00 Kč / ks
Novinky
689,00 Kč / ks
Novinky
699,00 Kč / ks
Novinky
89,00 Kč / ks
Novinky
1  2    
Bazén s kovovou konstrukcí – jak ho sestavit a obložit?

Bazén s kovovou konstrukcí – jak ho sestavit a obložit?

07.02.2021

Každý majitel zahrady, který má dostatečně velký prostor, by měl zvážit pořízení si zahradního bazénu. Bazén má mnoho výhod: umožňuje osvěžení v horkém počasí a má velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. Plavání posiluje svaly celého těla, příznivě...

Kolik stojí vířivka

Kolik stojí vířivka

20.04.2021

Pandemie Covid-19 výrazně ovlivnila náš každodenní život. Dostalo nás to do zcela nových situací a donutila nás změnit náš současný životní styl. Z našich domovů pandemie udělala školy, kanceláře, restaurace a kadeřnické salony. Motivovalo nás...

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?

23.04.2021

V horkých dnech je těžké najít lepší relaxací na zahradě, než se ochladit v bazénu s osvěžujícím nápojem v ruce. Vlastnit bazén není však jenom potěšením, ale také povinností. Pokud zanedbáte péči o bazén a nebudete pravidelně používat chlór nebo...

Kolik vitamínů c do bazénu

Kolik vitamínů c do bazénu

16.04.2022

​Vlastní zahradní bazén je skutečný poklad. Radost z letních koupelí se dá jen těžko srovnat s něčím jiným. Není divu, že se stal jedním z nejvyhledávanějších prvků zahradního a pozemkového designu. Výrobci každým rokem připravují nové a větší produkty...

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

Jaká bazénová chemie bude vhodná?

22.03.2021

Každý majitel zahradního bazénu by měl myslet na správnou péči a pravidelné čištění bazénu. Pokud se chcete dozvědět o osvědčených metodách udržování křišťálově čisté vody v bazénu, přečtěte si tento článek. Aby voda v bazénu zůstala po celou sezónu

Chlor do bazénu

 

Koupání v zahradním bazénu je skvělým způsobem na ochlazení v horkých letních dnech. Nejen, že vás ochladí a pomůže přetrvat největší horká, ale má také blahodárný vliv na tělo. Pomůže vám udržet štíhlou postavu, dobrou kondici a duševní pohodu. Zahradní bazén (bazény) nepochybně ocení rodiče – bazén je skvělý způsob, jak dostat děti ven a trávit čas na čerstvém vzduchu. Zábava ve vodě je skvělou aktivitou nejen pro nejmenší, ale i pro starší děti a dospělé. Aby bylo koupání bezpečné a hygienické, je nutné řádně pečovat o stav vody v bazénu. Odpovědí je chlor do bazénu.

 

Chlor do bazénu- Baumax.cz

 

Údržba vody v bazénu

Každý majitel zahradního bazénu by se měl starat o čistotu vody v bazénu. Existuje mnoho způsobů, jak udržovat bazén a vodu v něm v dobrém stavu. Mezi ně patří zejména: filtrační čerpadla (bazénová filtrace), bazénové příslušenství pro ruční čištění bazénu a vhodná bazénová chemie.

Bazénové čerpadlo je základním vybavením pro bazén. Čerpadlo nasává vodu, filtruje všechny nečistoty a poté vrací vyčištěnou vodu zpět do bazénu. Filtrační čerpadlo vám umožní zbavit se prachu, písku, částic, vlasů, pokožky a řas z bazénu. Čistá voda zaručuje nejen estetický a příjemný vzhled bazénu – poskytuje uživatelům hygienické prostředí. Odstranění nečistot a řas významně zabrání růstu škodlivých bakterií a učiní koupel zcela bezpečnou a příjemnou.

Bazénové čerpadlo však není vždy dostatečným řešením. Velké nečistoty plovoucí na povrchu – listí, větvičky a větší nečistoty – bazénové čerpadlo často nezachytí, a když ano, jeho velké množství může čerpadlo ucpat a poškodit. Nečistoty z povrchu bazénu by proto měly být sbírány ručně – pomohou vám v tom bazénové sítě na pohodlné teleskopické tyči. Dalšími pomůcky na čištění bazénu (příslušenství pro čištění bazénu) jsou také praktické bazénové kartáče – pomohou vám zbavit se řas ze stěn a dna bazénu. Pokud nemáte čas nebo chuť čistit bazén ručně, vhodný bude bazénový robotický vysavač.

 

Bazénová chemie – pomocník pro hygienické a bezpečné koupání

Kromě mechanického čištění vody (ručně nebo pomocí čerpadla) se k udržení dobrého stavu vody v bazénu používá vhodná bazénová chemie. Používá se k čištění, dezinfekci a udržování správné hodnoty pH ve vodě bazénu.

Základní údržba vody v bazénu pomocí bazénové chemie spočívá v udržování správné hodnoty pH vody v bazénu. Vhodný přípravek pH + nebo pH -, může zvýšit nebo snížit hodnotu pH. V ideálním případě by se měla hodnota pH vody v zahradním bazénu pohybovat v rozmezí mezi 7,1 - 7,4. Mírně zásadité prostředí zabrání růstu mikroorganismů a řas a zároveň bude šetrné k pokožce. Kontrolujte hodnotu pH vody testery alespoň jednou týdně a případně ji upravte vhodnými přípravky.

Pokud se ve vodě objeví zelené částice a zaznamenáte výrazné zakalení vody, můžete očekávat narůst řas. Zkontrolujte, zda bazénové čerpadlo správně funguje, a bazénové filtry krátce opláchněte pod tekoucí vodou. Pokud tyto opatření nepomohly, použijte vhodné přípravky proti řasám. Nečekejte příliš dlouho – silný růst řas způsobí, že voda bude nejen nevhodná ke koupání, ale také nehygienická, protože rozkvět řas je nejčastěji doprovázen množením bakterií.

Dezinfekce, jak prvotní, tak i další pravidelná dezinfekce se provádí pomocí vhodných chlorových přípravků.

 

Chlor do bazénu- Baumax.cz

 

Ideální pro každý bazén – bazénový chlor

Bazénový chlor je základním přípravkem, který umožňuje udržovat čistou a hygienickou vodu v bazénu. Pomocí chloru se provádí první dezinfekce a rovněž další pravidelná dezinfekce bazénu. Bazénový chlor si můžete koupit ve formě kapaliny, granulí nebo tablet. Před zahájením dávkování si pečlivě přečtěte informační štítek. Každý produkt může mít mírně odlišné dávkování, takže seznámení se s informacemi od výrobce a příslušným dávkováním vám zaručí čistý a hygienický bazén.

 

Dočasné opatření – záchrana vody v bazénu

Mezi bazénové přípravky obsahující chlor se určitě setkáte s přípravky typu chlor šok. Jedná se o speciální typ chloru, který se používá k dezinfekci bazénu. Přípravky v této kategorii jsou velmi silné a nelze je používat pro pravidelnou údržbu. Přípravky typu chlor šok se používají pro první dezinfekci bazénu, a také v případě naléhavé potřeby rychlé a účinné dezinfekce bazénu. Přípravek se nejčastěji prodává ve formě rychle se rozpouštějících jemných granulí. Má silné biocidní a algicidní vlastnosti. Je perfektní pro první použití jako příprava na zahájení sezóny, v případě náhlého rozkvětu řas nebo pokud si všimnete zakalené hnědé vody.

 

Pravidelné používání bazénové chemie

Pro pravidelnou údržbu bazénu se používají mírně odlišné přípravky. Bazénový chlor pro pravidelnou údržbu je obvykle ve formě multifunkční tablety nebo se rychle se rozpouštěcích granulí. Přidávání chloru do bazénu by mělo být pravidelnou činností. Jeho pravidelné používání vám umožní zabránit růstu mikroorganismů. Chrání také bazén před náhlým rozkvětem řas a rozvojem hub. K údržbě používejte pouze výrobky osvědčených značek od důvěryhodný výrobců. Před použitím si také přečtěte příslušné informace na štítku produktu.

 

Příslušenství pro bazénovou chemii – užitečné pomůcky pro dokonale čistou, krystalickou vodu

Bazénový chlor používaný jak pro pravidelné použití, tak pro šokové ošetření snadno najdete v nabídce našeho obchodu. Kromě chloru se seznamte také s naší nabídkou dalšího bazénového příslušenství. Doporučujeme praktické plováky pro chlórové tablety, které se pomalu uvolňují do vody a poskytují vynikající, vysokou úroveň ochrany a hygieny. Voda v bazénu bude křišťálově čistá a vy i vaši blízcí budete si moc užívat bezpečnou relaxaci v zahradním bazénu.

 

Chlor do bazénu- Baumax.cz